Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csinálnátok, ha a tanítók...

Mit csinálnátok, ha a tanítók nagyon sokat kiabálnának a gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
Kisfiam már szinte stresszes, mert mindig attól fél, hogy éppen miért fogják lekiabálni a fejét. Másik gyermekeket is kérdeztem már erről, szerintük is sokat kiabálnak a kisfiammal, és sokszor igazságtalannak érzik ezt.
2016. okt. 3. 14:24
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
19%

"És nem forgatom ki, egy 8 éves baromira ne feleseljen vissza!"


Miért, később már lehet??:D


Nem feleselt vissza. Tényt közölt, hogy nem ő dobta le a szalvétát. Ahogy az összes többi is.

Ezt a liberális nevelés-dumát meg hagyjuk már, az, hogy életkorához igazítva partnerként kezelem a gyerekemet, és nem bakaként, alapvető és normális dolog. A szabályokat én állítom fel, betartatni meg úgy tudom, ha megérti és elfogadja, hogy ez a saját érdekében történik. Sem ordibálás, sem pofozás nem segíti ezt elő, épp ellenkezőleg.

2016. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
"Ha a tanítónőiről van szó, már nem ezt az arcát mutatja. Nekik visszafelesel, nem csinálja amit kérnek, nem tiszteli Őket." Kérdezőt idéztem.
2016. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
57%

És vajon miért van az, hogy kizárólag a tanítónővel szemben van ilyen probléma? Ezenkívül KI szerint felesel? A tanítónő véleményét ugyanis - ezek után - nem tekinteném relevánsnak.

Az jutott még eszembe, hogy ha megoldható, akkor kérném, hogy néhány órán jelen lehessek. Vagy üljön be rendszeresen az igazgató, másik kolléga, esetleg szakfelügyelő. Benne van a pakliban, hogy a tanítónő visszafogja magát ezen alkalmakkor, az viszont kiderül, hogy az osztály és a gyerek hogyan viselkedik, ha nem alázzák meg örökösen az ordibálással.

2016. okt. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
78%

37-es vagyok, senki nem állította, hogy a gyereknek meg van engedve, hogy feleseljen, nem kell kiforgatni.

Az eredeti kérdés az volt, hogy normális dolog-e, hogy a tanár állandóan ordít. A válasz még mindig az, hogy nem, nem az. Akár figyelemzavaros a gyerek, akár autista, akár bármi más baja van. Ha másképp nem tudja a tanítónő kezelni a helyzetet, mint hogy egész nap ordít a gyerekekkel, akkor nem való a pályára.

2016. okt. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
45%
Meg kell nevelni a gyereket, hogy viselkedjen. Ennyi. Aztán senki nem fog vele kiabálni. Érdekes, hogy épp vele kiabálnak.
2016. okt. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
74%
Nem csak vele kiabálnak. Ha olvasnál is, nemcsak a piros kezecskét nyomkodnád az összes nickedről, akkor talán felfognád.
2016. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
59%
??
2016. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
91%
"Másik gyermekeket is kérdeztem már erről, szerintük is sokat kiabálnak a kisfiammal,"
2016. okt. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:

77%-os válaszoló, ha megkérhetlek, inkább másik kérdezőt "tisztelj meg" a válaszaiddal, én nem kérek belőled többet!!!


Én nem hiszem, hogy ADHD vagy bármilyen más problémája lenne.

Ő egy impulzív kisgyerek, sokat mozog, sokat beszél, minden érdekli, imád tanulni is. Minden "balhéban" benne van, nem tűri el az igazságtalanságot, és ennek hangot is ad. Ezt a tanítónők nem tudják kezelni, és szerintem nem is akarják. Pedig pár jó szóval, dicsérettel többre mennének.

2 kislány kivételével már mindenkinek voltak gondjai velük, néhány szülő szólt, a legtöbb inkább lapít és csak az iskolakapun kívül mondja a magáét.

2016. okt. 4. 12:52
 50/57 anonim ***** válasza:
65%
Van, amikor egyszerűen a tanító és a gyerek nincs közös hullámhosszon. Nemcsak felnőttek között van ilyen. Nem jön létre az összhang. Kár ezért bármelyiket is hibáztatni. Te érzed, hogy erről van-e szó.
2016. okt. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!