Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi értelme megkülönböztetni a...

Mi értelme megkülönböztetni a serdülőket/tiniket, a kisgyerekektől? Szerintem semmi különbség nincs közte, normál esetben.

Figyelt kérdés
Én 18 éves vagyok és nekem nem volt "ilyen" korom. Nem mondtam soha ellent a szüleimnek, mindig, mindent teljesítettem. Soha nem voltam párkapcsolatban, most sem vagyok és még nem is tervezek, nem is értem, mi a franc értelme van a tini párkapcsolatoknak, szerintem egyetlen egy dologra jók, hogy becsapják magukat a kisgyerekek, mert ennyi idősen nem is lehet szerelmet érezni és már ilyen kicsiként "szerelmi" csalódottak. Mindig lefeküdtem rendes időben és még most is sokszor elkapcsolok, a bárminemű, csúnya beszédet, szexuális utalást, szerelmet stb. tartalmazó (sajnos) 12 és 16 karikás műsorokról, sorozatokról, filmekről. Szerintem alapvetően még én is gyerek vagyok, mivel én érett fiatalt, nem láttam még 25 éves kor alatt. Soha nem is voltak igazából barátaim, inkább a családommal töltöttem/töltöm az időt. Szerintem mindenkinél ez lenne a normális.

2021. márc. 24. 13:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/124 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, semmi baj, hogy te ilyen vagy. De azért remélem érzékeled, hogy nagyon sok tini nem olyan, mint te. Az, hogy a szüleiddel rendes vagy nagyon szép dolog, jól teszed.

A szerelmi résszel nem értek egyet. A párommal 17 évesen jöttünk össze, most vagyunk 32 évesek és már 2 gyerekünk van :) Elhiheted, nem útközbedn szerettünk egymásba, hanem még az elején. Több ismerősöm és barátom is van, akik már több kapcsolatban is éltek, és szerintük nagyobb szerelmet éreztek egy korábbi, tinikorban megismert párjuk, mint a későbbi, felnőttként megismert párjuk iránt. Szerintem nem kéne olyanról véleményt mondanod, amiben még nem volt részed. Nagyon fontos alapja egy későbbi kapcsolatnak a tapasztalat. Sok tapasztalatot szerezhetsz egy ilyen tinikapcsolat során, amiket később hasznosíthatsz.

A rendes időben lefekvés szintén jó dolog, csak majd később a munkád vagy bármi miatt biztosan lesz olyan, amikor nem fogsz tudni időben lefeküdni. Nehezedre fog esni akkor majd, de egyelőre ezzel sincs semmi baj.

18 éves vagy, én azt gondolom, hogy nem lesz rád rossz hatással, ha csúnya szót hallasz. Persze kapcsolj el ha akarsz,de egy két trágár kifejezéstől nem lesz semmi bajod :D

Szomorúnak tartom hogy nem láttál még érett fiatalt 25 év alatt, bár én attól tartok, hogy nem ugyanazt jelenti az érettség számodra, mint mások számára. Ezért is kérdezem, szerinted milyen egy érett ember?

És végül a barátok. Tudod az a baj, hogy nagyon fontos, hogy legyenek kapcsolataid az életedben. Nagy segítségedre válhat majd munkaszerzésnél, vagy csak ha olyan problémád lesz, amit nem tudsz megoldani egyedül.

2021. márc. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/124 anonim ***** válasza:
100%

31! Ez valóban jó kérdés.

A kérdező szerint mi az érettség?

2021. márc. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/124 anonim ***** válasza:
93%
Pedig ha mindez igaz, nagyon le vagy maradva az érzelmi és mentális fejlődésben, és ez bizony nem igazán normális, akár tetszik neked, akár nem.
2021. márc. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/124 A kérdező kommentje:

Engem ne örültözz le!

Azt jelenti az érettség, hogy az illető felelősségteljes, teljesen elszakadt a szüleitől, ilyen meg még nem igazán láttam.

Szerintem a párkapcsolat, azért egy szörnyű dolog tini korban, mert nem elég érett rá még senki és nem is tud szerelmet érezni. Mellesleg undorító (szubjektív vélemény), ha fiatalok csókolóznak vagy ölelkeznek, mert úgy néz ki, mintha "felnőtteset" játszanának, holott nagyon nem azok, ők még gyerekek. A 14 éves kor feletti is gyerek, fiába van benne a törvénykönyvben (sajnos), hogy "korlátozottan cselekvőképes". Rossz dolog a "szerelem" ilyen fiatalon, mert undorító. Szerintem igenis bajom lesz, szellemi problémáim lesznek, a trágár kifejezésektől, a csókjelenetektől, meg a többitől is. Kár, hogy az ilyeneknek, olyan alacsony a korhatár besorolása. Meg amúgy, olyan undi, az egész... Én ilyeneket, nem akarok nézni!

2021. márc. 24. 19:08
 35/124 A kérdező kommentje:
Mindig is tudtam, hogy én nem akarok, fiatalon undorítóskodni...
2021. márc. 24. 19:10
 36/124 anonim ***** válasza:
94%
Akkor ne nézd. Kit érdekel? De mások életébe ne szólj bele.
2021. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/124 A kérdező kommentje:
Én aztán nem szólok bele...
2021. márc. 24. 19:13
 38/124 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a kérdések a Tini párkapcsolatokban, nem hozzám tartoznak.
2021. márc. 24. 19:19
 39/124 anonim ***** válasza:
88%

19-20


Nem idiótáztalak le.

Annyit írtam, hogy nem normális.


Eltér a normál fejlődéstől.


Nem 10 éves szinten kellene “fújj nyálasnak” érezned, hanem “húha, de szexin nyálaz”-nak (khmmmm)


Most kellenének tomboljon leginkább a hormonoknak tombolni benned.


/ én is normális gyerek voltam, néha morogtam a szüleimmel, de semmi extra... nemi életet is 18 felett kezdtem.. de ez nem jelenti azt, hogy nem érdekelt korábban/


Ha bem érdekel, akkor valami nem stimmel, aszexuális vagy, vagy valami érzelmileg visszafog.


Az élet rendje, hogy a nemi éréssel ( menstruáció megjelenése, férfiaknál a felláció és magömlés megjelenése) eljön a szaporodás ösztöne, ergo szexelni akar az ember.

Más kérdés, hogy az eszünk tudja, hogy gyereket nem akarunk, vagy nem lehet mindenkivel összefeküdni.. de az ösztönök arra sarkalnak, hogy szexeljünk. Legyen párkapcsolatunk, suerelmesek legyünk.

2021. márc. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/124 A kérdező kommentje:
Én nem akarok szerelmes lenni, de szerencsére, ez a veszély nem is fenyeget. Inkább undorítónak látom, ha egy fiú, meg egy lány ölelkezik. Nem akarok szerelmes lenni, mert nem vágyom érzelmileg "párra". Minek kellene? Olyan nyálas, amikor látom, hogy egy fiú, csókot ad a lánynak, fúj... Én még ráérek ezzel, más csinálhatja, de én biztos nem fogom, a világ összes pénzéért sem, ilyen fiatalon...
2021. márc. 24. 20:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!