Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi értelme megkülönböztetni a...

Mi értelme megkülönböztetni a serdülőket/tiniket, a kisgyerekektől? Szerintem semmi különbség nincs közte, normál esetben.

Figyelt kérdés
Én 18 éves vagyok és nekem nem volt "ilyen" korom. Nem mondtam soha ellent a szüleimnek, mindig, mindent teljesítettem. Soha nem voltam párkapcsolatban, most sem vagyok és még nem is tervezek, nem is értem, mi a franc értelme van a tini párkapcsolatoknak, szerintem egyetlen egy dologra jók, hogy becsapják magukat a kisgyerekek, mert ennyi idősen nem is lehet szerelmet érezni és már ilyen kicsiként "szerelmi" csalódottak. Mindig lefeküdtem rendes időben és még most is sokszor elkapcsolok, a bárminemű, csúnya beszédet, szexuális utalást, szerelmet stb. tartalmazó (sajnos) 12 és 16 karikás műsorokról, sorozatokról, filmekről. Szerintem alapvetően még én is gyerek vagyok, mivel én érett fiatalt, nem láttam még 25 éves kor alatt. Soha nem is voltak igazából barátaim, inkább a családommal töltöttem/töltöm az időt. Szerintem mindenkinél ez lenne a normális.

2021. márc. 24. 13:33
 81/124 A kérdező kommentje:
Nincs leírva ez sehol.
2021. márc. 26. 17:21
 82/124 A kérdező kommentje:
Volt már, hogy leundorítóztam csókolózó, osztálytársaimat, nem értem miért kellene, nekem szerelmesnek lenni.
2021. márc. 26. 17:22
 83/124 anonim ***** válasza:
92%
Nem unod még?
2021. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/124 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!

Te elvárod, hogy téged mindenki hagyjon békén és ne zaklasson olyannal amit te nem akarsz. Ellenben te nyugodtan leszólhatsz másokat, ha olyat csinálnak ami neked nem tetszik?

2021. márc. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/124 anonim ***** válasza:
93%
A gond nem az aszexualításoddal van, de még azzal sem, hogy egy kategóriába sorolod magad a 4 éves húgommal, szíved joga mindkettő. A gond ott van, hogy te kikéred magadnak, hogy normális vagy, hogy nem vagy őrült vagy lúzer, másokat mégis leszólsz mert nem rendesen élnek szerinted. Pedig a normális fogalma az általánosan elfogadott, és általánosan márpedig a tinipárkapcsolat elfogadott (nem általad, az senkit nem érdekel, arra nem építhetünk fogalmat, hanem a társadalom által).
2021. márc. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/124 A kérdező kommentje:
Nincs elfogadva társadalmilag. Én pedig senkit nem szólok le.
2021. márc. 26. 20:10
 87/124 anonim ***** válasza:
100%

"Volt már, hogy leundorítóztam csókolózó, osztálytársaimat, nem értem miért kellene, nekem szerelmesnek lenni."

Tőled idéztem, nekem ez eléggé leszólásnak tűnik ;)

2021. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/124 A kérdező kommentje:
Szerintem undorító, én ennyi idősen nem akarom csinálni.
2021. márc. 26. 20:21
 89/124 anonim ***** válasza:
100%
Kb 5.-jére írom le, hogy nem is kell. Senki nem mondja meg neked, hogy mit csinálj, így te sem mondd meg másnak :D
2021. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/124 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne csináld!


Fogd be a szádat és türj!


Az, hogy valami számodra nem elfogadott, a társadalom szemében az, ezz fogadd el.

Azt, is, hogy nincs igazad az általánosítással.


Egy kalap alá veszed magad egy 4 évessel, de egy 4 éves nem tudja megfogalmazni szt, hog mivel nem ert egyet.

Akkor tanulja az érzelmeit, gondolatait kifejezni.

Nem tud regisztrálni egy oldalta, nem tud írni olyan szinten, hogy le tudja írni az összetett kérdést,


vagy egyáltalán meg tudja fogalmazni szóban?

Nem, úgysem

2021. márc. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!