Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi értelme megkülönböztetni a...

Mi értelme megkülönböztetni a serdülőket/tiniket, a kisgyerekektől? Szerintem semmi különbség nincs közte, normál esetben.

Figyelt kérdés
Én 18 éves vagyok és nekem nem volt "ilyen" korom. Nem mondtam soha ellent a szüleimnek, mindig, mindent teljesítettem. Soha nem voltam párkapcsolatban, most sem vagyok és még nem is tervezek, nem is értem, mi a franc értelme van a tini párkapcsolatoknak, szerintem egyetlen egy dologra jók, hogy becsapják magukat a kisgyerekek, mert ennyi idősen nem is lehet szerelmet érezni és már ilyen kicsiként "szerelmi" csalódottak. Mindig lefeküdtem rendes időben és még most is sokszor elkapcsolok, a bárminemű, csúnya beszédet, szexuális utalást, szerelmet stb. tartalmazó (sajnos) 12 és 16 karikás műsorokról, sorozatokról, filmekről. Szerintem alapvetően még én is gyerek vagyok, mivel én érett fiatalt, nem láttam még 25 éves kor alatt. Soha nem is voltak igazából barátaim, inkább a családommal töltöttem/töltöm az időt. Szerintem mindenkinél ez lenne a normális.

2021. márc. 24. 13:33
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/124 anonim ***** válasza:
92%
Ha troll is, milyen betegnek kell lenni ehhez, hogy idegyere azt nyomd ......
2021. márc. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/124 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig gusztustalan, a tini szerelem, ez az én véleményem, senkire nem erőszakolom rá, csak rám ne erőszakolják, a szerelmet, meg a felnőttesdit. Nincs tinikor, gyerekkor van. Miért?? Nekem nincs egészséges gyerekkorom??
2021. márc. 26. 09:57
 63/124 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem erőszakol rád semmit, csak kifejtik a véleményüket a témával kapcsolatban. Egyébként milyen válaszokat vártál?
2021. márc. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/124 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha te 18 évesen még a gyerekkorodat éled, az tényleg nem egészséges. Sajnálom. Mind ahogyan az sem, hogy makacsul tagadod egy életszakasznak egyáltalán a létét.


Tudod, az nem úgy működik, hogy vasárnap még kisgyerek voltam, aztán hétfőn felébredek, mondjuk a 25. születésnapomon, és pikk-pakk felnőtt leszek.


A felnőtté válás egy folyamat, ami már a kisgyerek korral kezdődik, a kiskamaszkorral folytatódik. Aztán jön a kamaszkor (ami a szerinted nem létező tinikor), és utána a felnőttkor, ami nagyjából 18 évesen kezdődik. Minden életszakasz hoz egy plusszot, a döntésképességben, a felelősségteljessé válásban, és igen, a szerelemben is. Ha kimarad egy szakasz a folyamatból, később komoly gondokat okoz. Neked már most komoly gondjaid vannak, csak nem vagy hajlandó észrevenni.


Nekem aztán tökmindegy, hogy te 18 évesen kisgyereknek érzed magad. De azért kiváncsi lennék a szüleidre, hogyan élik meg, hogy van egy 18 éves kisgyerekük. Mert én tuttira el lennék keseredve.


Nekem is volt 18 éves a lányom, felelősségteljes felnőtt volt már, aki elment egy másik országba egyetemre, és tökéletesen meg tudta szervezni az életét egyedül.

2021. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/124 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy troll, de nem ez az első ilyen kérdése. Sőt, én már találkoztam vele egy másik portálon is. Ott is lekisgyerekezte a 22 éves anyukát. Sőt, ott konkrétan az volt a baja, hogy miért állhatnak katonának az USA-ban a 21 éves kisgyerekek.


Ő valamiért visszamaradt a fejlődésben, aztán nem érti azokat, akik normálisan fejlődnek. Tény, hogy baromira irritáló, miközben a saját életét próbálja normálisnak beállítani, de én azért sajnálom.

2021. márc. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/124 A kérdező kommentje:
Nem létezik serdülő és ifjúkor, ezek szimplán biológiai fogalmak, semmiképpen sem lesz valaki ezektől lelkileg érettebb. Amúgy én csak itt vagyok fent, szóval nincs Facebookom sem, tehát, nem én voltam.
2021. márc. 26. 13:14
 67/124 anonim ***** válasza:
100%

#66


Szóval akkor egy 3 éves, aki még beszélni is alig tud, pont annyira érett szerinted, mint egy 17 éves, akinek már jogsija van, s azt tervezgeti hova megy egyetemre? Tudsz róla hogy nem vagy százas?

2021. márc. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/124 A kérdező kommentje:
Nem vagyok idióta. 10 év nem sok, egy 4 és egy 14 éves ugyanolyan, egy 6 és egy 16 is ugyanolyan.
2021. márc. 26. 13:33
 69/124 A kérdező kommentje:
A biológia a különbség, semmi más.
2021. márc. 26. 13:34
 70/124 anonim ***** válasza:
100%
És itt mit keresel? Ez egy felnőtt portál. Nem kisgyerekeknek találták ki.
2021. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!