Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi értelme megkülönböztetni a...

Mi értelme megkülönböztetni a serdülőket/tiniket, a kisgyerekektől? Szerintem semmi különbség nincs közte, normál esetben.

Figyelt kérdés
Én 18 éves vagyok és nekem nem volt "ilyen" korom. Nem mondtam soha ellent a szüleimnek, mindig, mindent teljesítettem. Soha nem voltam párkapcsolatban, most sem vagyok és még nem is tervezek, nem is értem, mi a franc értelme van a tini párkapcsolatoknak, szerintem egyetlen egy dologra jók, hogy becsapják magukat a kisgyerekek, mert ennyi idősen nem is lehet szerelmet érezni és már ilyen kicsiként "szerelmi" csalódottak. Mindig lefeküdtem rendes időben és még most is sokszor elkapcsolok, a bárminemű, csúnya beszédet, szexuális utalást, szerelmet stb. tartalmazó (sajnos) 12 és 16 karikás műsorokról, sorozatokról, filmekről. Szerintem alapvetően még én is gyerek vagyok, mivel én érett fiatalt, nem láttam még 25 éves kor alatt. Soha nem is voltak igazából barátaim, inkább a családommal töltöttem/töltöm az időt. Szerintem mindenkinél ez lenne a normális.

2021. márc. 24. 13:33
 71/124 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem tudnád, a szellemi fejlődés részben a biológiai különsbégekből jön. Nem mindegy, hogy mennyit élt az illető, vagy hogy mennyi emléke van. Meg egy 6 és egy 16 éves hormonháztartása, vagy akár lexikális tudása se egyezik.


Utóbbi már maszturbál, tudja, hogy milyen az amikor jó, így ha majd eljut a szexig, már azért úgy érzi, hogy nagyjából mit kéne csinálni. A 6 éves viszont még abban a hitben él, hogy a gyereket a gólya hozza.


Vagy egyszer egy ismerősöm 4 éves gyerekét azzal hülyítették, hogy "kihasadt a vonat kereke, azért álltunk meg". Az meg mivel még kisgyerek volt, el is hitte. Egy tini már nem veszi ezt be. Rájön magától, hogy valótlan az állítás, mert már érett annyira.

2021. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/124 A kérdező kommentje:
Miért?? Nincs a szabályzatban... 16 éves kortól fent lehet lenni.
2021. márc. 26. 13:46
 73/124 anonim ***** válasza:
100%
Te viszont kisgyerek vagy, te magad mondtad.
2021. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/124 anonim ***** válasza:
93%

#72


Éppen ez az. Nem hiába van a tinikor vége fele a korhatár. A te logikád szerint viszont egy 16 éves és egy 6 éves ugyanazon a szinten van. Így miért nem regisztálhatna ide egy 6 éves is? Vagy ha a 16 éves még "kisgyerek", akkor mit keres itt? Menne inkább Legózni...

2021. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/124 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül nem te vagy ez a kérdező is?


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1089..

2021. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/124 anonim ***** válasza:
89%

A biológia hatással van a pszichére. Rendesen működő késő kamasz lányként-fiatal felnőtt nőként gyakran érzem, hogy a hormonjaim átveszik az agyam felett az irányítást. Pl, ha menstruálok, mindenen sírok, olyan dolgok hatnak meg, amikre máskor legyintek, hogy "eh, van ilyen", ezen kívül étvágytalan, gyenge és kissé lehangolt vagyok, amihez a görcseimnek is van köze. Mielőtt megjön, súlyos PMS-em van, fáj mindenem, dühös vagyok, ideges, lobbanékony, nem is akkor menstruálok igazán, mikor vérzek, hanem mielőtt az egész kezdődne, legalábbis a külvilág szemével nézve. Mikor peteérésem van, annyira szexuálisan túlfűtött vagyok, hogy legszívesebben egész nap szexelnék vagy maszturbálnék, spontán nedvesedem, piszkos gondolataim vannak, az orgazmusaim jobbak, könnyebben is jönnek ilyenkor, mint bármikor máskor.

Ezen kívül el tudom mondani, hogy egészen 15 éves koromig utáltam, ha hozzám érnek, aztán valahogy ez megfordult és azóta szeretek ölelgetni pár embert, bújni hozzájuk meg ilyesmi. Régen a romantikus filmeknél, ha csókolózást láttam, azt mondtam, hogy "fujj" és elfordultam, most fa arccal, kicsit kínosan érezve magam (ha társaságban vagyok), de végig nézem. Korábban, ha gyerekekre vigyáztam, én is gyerek voltam, csak nagyobb, semmit nem akadályoztam meg, de mikor kamaszodni kezdtem, felelősségteljesebb lettem valamivel és most már nem annyira szívesen engedek pl egy 3 évest felmászni a diófánkra, óvatosabban dobom/rúgom nekik a labdát, mint 10 évesen tettem. Még akár 2 éve is, nem érdekelt annyira a tanulás, teljesen ilyen "#jólvanazúgy" hozzáállásom volt, kb 1 éve viszont érzem a jegyem fontosságát, hogy ez engem minősít, hogy képes vagyok tanulni, eredményeket elérni, csak tennem kell érte, mint mindenki másnak.

Nem drámai dolgok ezek, de biztos veled is történtek változások 10 év alatt, nem hiszem el, hogy ugyanolyan vagy, mint ovis korodban.

2021. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/124 anonim ***** válasza:
100%

#72 De hát te magad mondtad, egy 6 és egy 16 éves között nincs különbség. Szerintem normális az, hogy hat évesen ezen az oldalon lógsz? Vagy hogy egyáltalán a szüleid engednek telefonozni vagy számítógépezni?

Ehelyett inkább menj a délutáni pihire, csak előbb szólj anyudnak, hogy bugyoláljon be a takaróba.

2021. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/124 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondod? 16 éves kortól? És neked ez normális? Te mondod, hogy a 16 éves ugyanolyan, mint a 6 éves. Miért is akarsz felnőttet játszani, és egy 16 év feletti portálra írogatsz? Miért nem mész inkább labdázni, vagy nézel rajzfilmet?
2021. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/124 A kérdező kommentje:
16 éves kor feletti vagyok, de gyerek. Nem én írtam a kérdést, de maximálisan egyetértek vele. Nem érzem magam 6 évesnek, csak gyereknek, ami a valóság.
2021. márc. 26. 17:08
 80/124 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nehéz, mert kisgyerek vagy, de próbáld felfogni. Ez a portál nem gyerekeknek lett létrehozva. Olyan 16 éven felülieknek való, akik nem érzik magukat gyereknek. Ergo, semmi keresni valód nincs itt.


Foglalkozz inkább a kifestő könyveddel. Baromira nincs helyed egy felnőtt portálon.

2021. márc. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!