Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiatalok! (kor és nemet...

Fiatalok! (kor és nemet írjatok létszi) Mennyi pénzt költetek havonta magatokra, szórakozásra? CSerébe honorárjátok otthoni rendszeres segítséggel a szüleiteknek ezt? (Lennt)

Figyelt kérdés

Mennyi zsebpénzt kaptok?Tesztek érte valamit?

Segítettek otthon és mit és miben?

Anyukátok készíti a szednvicseteket és vasal még rátok?

Hány ezer ft-os mobilotok van?

Mikortól kell szerintetek már magának készíteni a ruháit,kajáját egy tininek?



Statisztikai érelembe érdekelne a fitalok pénz költése,házi munkában való segítése,és az mikortól gondolják úgy magunknak kell a saját dolgait,ruháit,élelmezését a suliba megoldani.


2011. jún. 24. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 A kérdező kommentje:
Szívesen.De komolyan jó hallani arról is,hogy ennyi szorgalmas fiatal is van,mert akiket én ebből a korosztályból ismerek azokra nem annyira mondható ez el.
2011. júl. 12. 12:09
 62/76 anonim ***** válasza:

Hát én ált. ilyen 5-6ezret kapok havonta .

Öhömm ....szoktam segíteni főleg boltba szeretek járni mert enyém a visszajáró(nem mindig és nem az összes) szval mindenki jól jár néha kipórszívózok és fel söprök meg magam után elpakolok(a tesóm leseszarja a házimunkát 17/L) kemény 15ezres telomvan (én hülyef*sz látemre el hagytam a (akkor 60ezerért vett telómat bmx-ezés közbe simán kitud csúszni lásd bmx kicsi ülése...) ja vasal anyum ,csinál szendvicset hát a kaját nem mindig késziti ki PL: suli közbe vagy haverokkal elmegyünk bmx-ezni nincs otthon nem fogok könyörögni ,hogy jöjjön haza és csináljon szendót...

Ja és a zsebpénzt azt nem költöm el egy mozira vagy mekire ha elmek otthonrol(most nyári szünetbe alig vok otthon) szval apámtol vagy anyámtol mindig kapok egy 1000-rest/500-ast általában ha elmegyek szval amit szüleimtől kapok pénzt zsebpénzel együtt ilyen 10-15 ezret kapok havonta. jaÉs eléggé önálló vagyok bármikor elmehetek otthonrol (most nincs edzés nyáriszünet van ,de suliközbne nem nagyon jérök el mert hazaérek suliból f2rew rögtön indulhatok edzésre 1,5-2 órás fél 3kor kezdődik és ugy akk 2korindulok háromnegyed5-5re otthon vok edzés mindennap van kivéve hétfő és hétvége de hétvégén általában meccs szval ha haza érek5re akkor még se házi se tanulás nemvolt és hullafáradt vok edzés után...... Volt olyan is amikor edzésutánjöttem haza bealuttam a buszon és akkor keltem fel mikor a vezető ébresztett a végállomásnél(6km-re a lakásunktól) szval elég szar volt. Röviden és tömören ennyit akartam ÜDV: 13/F

2012. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 A kérdező kommentje:

62/62

Jó hallani belevaló fiúkról is.Végre nem egy anyuci pici fia,akit anyukának kell cipelnie,rendezgetni,mert annyira elkényeztetett,önállótlan.Elismerésem neked.Jó bmx-ezést,de csak óvatosan.Akkor anyukád jobban számíthat rád,mint a nővéredre,de legalább te megbecsülöd anyukádékat a segítségeddel.Jó nyaralást neked.

2012. aug. 8. 12:46
 64/76 anonim ***** válasza:
rendben köszönöm:D
2012. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: JA és a bmx-emet is saját zsebpénzből raktam össze 2évig gyüjtöttem rá a pénzt hát elég sokba van már =)
2012. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 A kérdező kommentje:
Jó hallani,hogy fiúk is képviseltetik magukat otthoni segítség nyújtásban és hát az sem utolsó hogy kevesen vannak akik hosszú gyűlytögetés árán vették volna meg az általuk áhított terméket,soknak természetes hogy a szükőkkel/nagyszülőkkel megvetetik,még ha nem is szórhatnák a pénzt otthon.Jó hallani,örülök,hogy fiúként írtál ide és nincs benned önzöség.
2012. aug. 10. 18:31
 67/76 anonim ***** válasza:
a playstation-ömet is saját pénzemből vettem...meg még pár dolgot.... de a bmx-emet nem akartam ,hogy a szüleim vegyék meg én akartam saját magamnak összegyyüjteni a pénzt és hát sikerült....=)
2012. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 A kérdező kommentje:
Jó hallani,hát igen nem egy papucs,aranyba csomagolt gyerek vagy,aki maga dolgozik meg,vagy gyűlyti apránként össze a pénzt egy tárgyra,eszközre vagy ruhára az jobban is megtudja azt beszülni az az egy biztos.
2012. aug. 18. 16:33
 69/76 anonim ***** válasza:
köszi:D de ne értsetek félre nem akartam nagyképű lenni x'D
2012. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 A kérdező kommentje:

Ez nem nagyképűség,egyszerűen örül az ember ha végre hall már szorgalmas,otthon segítő fiatalokról,mert a környezetemben is nem egy 17-20 éves van akik az ég adta világon semmit nem csinálnak,mindent az anyjukkal csináltatnak meg,kiszolgálják őket mint valami kisgyereket,csak a szülők pénzét tudják költeni.


Holott egy 15-16 éves gyerek is simán elkészítgethetné néha az iskolai szendvicsét,ha lányról van szó akkor mosogathatnak,porszívozhatna a szobáján kívül másol is,kivasalhatna néha magára,fiúnál is a szendvics elkészítése,szoba takarítás simán belefér,ha falusi akkor a fűnyírás már 13-14 éves kortól is.


Én falun lakom és van olyan szomszédom a lány már 19 éves,a fiú 18 éves(rájuk ez és akiket ismerek sajnos azokra is igaz) és vannak akik még sose mentek a boltba egyedül el,bevásárolni,akkor járt boltba ha lenyúlta anyagilag a szülőt,nagyszülőt és elszorhatta ruhákra a pénzt,vagy ha mekizni ment.Az említett 19 éves csaj sose mosta még fel a konyhát,a saját fürdőszobáját sem tett még rendbe,de annyi pénzt szor el havonta hogy csak na.A fiút kertben füvet nyírni nem látod,csak azt hallod mit kölött el,csak alszik 9-10-ig,az anyjával odaszállítatja a reggelit is,ne hogy e l kelljen menni még azért is,még begyújtani sem tudnak.Ahol dolgozom nagyon sok 16-22 év körüli fiatalt hozott a szülője be dolgozni és ahogy beszélgettünk velük eléggé az jött le hogy az ég adta világon nagyon sokuk semmit nem csinál otthon,megcsináltatnia szülőjével sokkal jobban szereti,ami azért elég szomorú.Ennyire kihasználni másokat.

2012. aug. 28. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!