Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiatalok! (kor és nemet...

Fiatalok! (kor és nemet írjatok létszi) Mennyi pénzt költetek havonta magatokra, szórakozásra? CSerébe honorárjátok otthoni rendszeres segítséggel a szüleiteknek ezt? (Lennt)

Figyelt kérdés

Mennyi zsebpénzt kaptok?Tesztek érte valamit?

Segítettek otthon és mit és miben?

Anyukátok készíti a szednvicseteket és vasal még rátok?

Hány ezer ft-os mobilotok van?

Mikortól kell szerintetek már magának készíteni a ruháit,kajáját egy tininek?



Statisztikai érelembe érdekelne a fitalok pénz költése,házi munkában való segítése,és az mikortól gondolják úgy magunknak kell a saját dolgait,ruháit,élelmezését a suliba megoldani.


2011. jún. 24. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim válasza:

Mennyi zsebpénzt kaptok?Tesztek érte valamit? nem kapok zsebpénzt, kérek édesapámtól, és ő ad.Így nagyjából 350.000 forintot költök el havonta, ebben az étkezéseim vannak benne ( édesanyám nem főz minden nap, nekem meg az a mániám hogy minden nap meleg ételt akarok a gyomromban tudni:) , bulizom, vásárolok ( férfikezdemény létemre szörnyen hiú vagyok ).

Igyekszem odaadóan szeretni a szüleimet, mindig kitűnő voltam, Budapest egyik legjobbnak vélt iskolájában tanulok.( tökéletesen tisztában vagyok azzal hogy ezzel a saját jövőmet építem, de emiatt is büszkék rám a szüleim, szóval csak megemlítem.

Segítettek otthon és mit és miben?

A kistestévremre vigyázok ha édesanyám nem ér rá, pusztán azért mert nem szeretem a bébiszittereket, nem bízom bennük, és imádok a testvéremmel lenni, ezért inkább elvállalom.Házimunkában nem segítek, mert a takarítónő általában mindent megcsinál, nyilván ha ezt nem engedhetnénk meg magunknak, mindenben segítenék amiben kéne.


Anyukátok készíti a szednvicseteket és vasal még rátok?

Nem viszek szendvicset az iskolába, a büfében eszem valamit, aztán tanítás után beülök valami étterembe, vagy ha tudom hogy anyukám valami kedvencemet csinálja aznap, akkor ha van időm hazaugrom edzés előtt.A takaritónő vasal, nyilván tudok vasalni, és ha valamit még egyszer át szeretnék vasalni mielőtt felvenném akkor azt én vasalom ki.

Hány ezer ft-os mobilotok van?

Jelenleg egy 120.000 forintos blackberrym van, amivel nagyon meg vagyok elégedve.

Mikortól kell szerintetek már magának készíteni a ruháit,kajáját egy tininek?

Szerintem ez családonként változik, mármint ha a ruha készítése alatt a vasalásról és mosásról beszélsz, akkor 15 éves korra raknám.

Fontos megjegyeznem, hogyha az adott gyermek felnőttnek érzi magát, úgy viselkedik, úgy szórakozik, akkor legyen képes rendet tartani maga körül.

17/F

Olvastam az eddigi válaszaid kedves Kérdező, te nyilván nem nézed jó szemmel ha valaki fiatalon sok pénzt költ, vagy netán nem végez házimunkát.Én nagyon tisztában vagyok vele, hogy milyen szerencsés vagy ok az anyagiak tekintetében, és azzal is, hogy családok annyiból élnek, mint amennyit én 1 hónap alatt hétvégenként elbulizom, eliszogatok a barátaimmal.Ettől fűggetlenül az én családomnak ez belefér, édesapám meg igyekezett tudatosítani benne a helyzetem különlegességét annak ellenére hogy sok pénzt adott és ad nekem.Nem tartom magam felvágósnak, a barátaim nagy része viszont olyan körülmények között él mint mi, nyilván azért mert így tudunk ugyanolyan körülmények között szórakozni ( hozzáteszem, hogy a legközelebbi barátom rossz családi körülmények között él ).Igen, tudom hogy el vagyok kényeztetve, ettől fűggetlenül ember vagyok, és emberbarát.Mielőtt szívrohamot kapnál kedves kérdező az undortól, kérlek tedd fel magadban a kérdést: te nem fogadnád el azt a pénzt amit én kapok, ha ezzel nem okoznál kellemetlenséget a szüleidnek?

Még valami, ami nagyon fontos, és sok ember hajlamos ezt elfelejteni.Bár pénz nélkül nehezebb boldognak lenni, a pénz nem boldogít.Ezt én különösen átérzem, és higgyétek el, hogy ha a pénz nem kérdés, probléma, akkor az élet egyéb problémái hajlamosak felerősödni, és sújtani a szerencsés szerencsétlent.

További szép napot, 17/F.

2012. nov. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
utolsó válaszolonak ink. nem irnák semmit.........rühellem az iklyen embereket
2012. nov. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak csak annyit üzennék, hogy mielőtt mások válaszát (illetve magát az embert) minősíti, talán üljön be magyarórára, ahol majd megtanítják neki a kisbetű-nagybetű használatát, a központozást, és hogy az írnák az valójában írnék.

Azt hiszem, már válaszoltam ere a kérdésre, de azóta eléggé megváltozott a helyzetem. Most már a "saját" pénzemet költöm (saját alatt azt értem, hogy nem a szüleimtől kapom, hanem ösztöndíj), úgyhogy több mindent megengedhetek magamnak. Havi kb. 20.000 forint van, amiből gazdálkodhatok, ebből veszem a ruháimat, piperecuccaimat, ebből járok szórakozni, vagyis ezt mind magamra költhetem. Ebből minden hónapban rakok félre, tavaly ebből rendeztem át a szobámat, most jogsit szeretnék.

Segítek persze, mosogatok, hétvégente ebédet csinálok, felsöprök, néha felmosok, a saját szobámat természetesen én tartom rendben.

Mindenkinek anyukám vasalja a ruháit, ahogy nekem is, nem is érzek kényszert, hogy ezt a munkát elorozzam előle, de ha valami olyat akarok felvenni, ami gyűrött, azt kivasalom magamnak. A kajámat mindig ő csinálja, több ideje van reggel, mint nekem. Ha mégsem, akkor veszek magamnak valami ennivalót. Amíg el nem költözöm, vagy anya munkarendje nem változik, addig nekem ez tökéletes:)

Kb 15.000 forintért vettem ballagásomra egy mobilt, elég alapdarab, nem holmi okostelefon, annyira nem vonzanak ezek a technikai kütyök.

19L

2012. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim válasza:
Utolso elotti valaszolo, talan az a problemad velem hogy en tudok magyarul? Kerlek nevezd meg utalatod okat, ha mar a targya en vagyok.
2012. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim válasza:

Az eddigi sok jó után ez vicces lesz. :D

Hogy kapok-e zsebpénzt? Nem, soha nem kaptam.

Segítek-e otthon valamiben? Esélytelen.. Még kinéznének. (Hozzátenném, hogy inkább ülök egy padon mint hogy otthon legyek. Kb. annyit vagyok otthon míg alszok.)

Anyám készíti-e a szendvicseket? Ha-ha.. Akkor éhenhalnék.

Hány ezer FT-s telóm van? kb. 6000ft. Bár ha megtehetném se vennék drágábbat, minek?

Mikortól kell.....? 15-16. Bár én már 10éves korom óta így élek.


Hogy mennyi pénzt költök? Szinte csak a kaja/pia. + 4-5 havonta egy-egy farmer/pulcsi, esetleg cipő. Ezt mind havi 30.000Ftből. Villanyszerelőként tanulok. Iskolai ösztöndíj 15.000 Munkahelyi (gyakorlati) ösztöndíj 15.000 + Jobb hétvégeken sikerül valami munkát találni, ahol kapok max. 5000Ft-t. Egyébként néha öreganyámnál eszek, így kb. napi 1200Ft jut hó végéig, ha ruhát is akarok majd egyszer.. :D ;)

2014. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim válasza:
Jah, az lemaradt, hogy 17/F :D
2014. nov. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!