Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiatalok! (kor és nemet...

Fiatalok! (kor és nemet írjatok létszi) Mennyi pénzt költetek havonta magatokra, szórakozásra? CSerébe honorárjátok otthoni rendszeres segítséggel a szüleiteknek ezt? (Lennt)

Figyelt kérdés

Mennyi zsebpénzt kaptok?Tesztek érte valamit?

Segítettek otthon és mit és miben?

Anyukátok készíti a szednvicseteket és vasal még rátok?

Hány ezer ft-os mobilotok van?

Mikortól kell szerintetek már magának készíteni a ruháit,kajáját egy tininek?



Statisztikai érelembe érdekelne a fitalok pénz költése,házi munkában való segítése,és az mikortól gondolják úgy magunknak kell a saját dolgait,ruháit,élelmezését a suliba megoldani.


2011. jún. 24. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 A kérdező kommentje:

az elkészíteni a ruhát,úgy értem,hogy van akinek szó szerinte anyukája vasal ki és ő készíti ki a ruháit is,mit vegyen fel.


És a saját ruha kikészítését úgy érem,hogy mit vegyen fel elvileg már egy 7-8 éves is eltudja dönteni,de kivasalni azért már 15-16 évesen néha ki lehet véleményem szerint..


Az étel készítésnél is arra gondoltam,hogy az iskolai szendvicsét maga készíti el a gyerek vagy anyukája.

2011. jún. 26. 17:20
 52/76 anonim ***** válasza:

Az anyja dönti el valakinek, hogy hogy öltözzön?

Úristen, hol élsz te?? :O

Meghalnék, ha anyám döntené el, mit vegyek fel..xdd


14/L [akinek fel hoztad a példáját, mint "rossz példa" ...amúgy nem izgat, meg tanultam lesz.rni azoknak a véleményét, akik nem ismernek engem

2011. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:

eléggé ahhoz, hogy véleményt tudjanak alkotni rólam.


[bocsi, véletlen megnyomtam a válasz elküldése gombot]

2011. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
Jajj így már értem. Lehet, hogy csak a mai pörgős világban fura, de kb. 4 éves korom óta magam döntöm el, hogy mit veszek fel. A 11 éves voltam.
2011. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:

havonta 2000 Ft zsebpénzt kapok. Igazából EZÉRT nem teszek semmit, ezt mindenképpen kapnám, DE sokat segítek otthon(takarítás, a szobámban már alap, plusz fürdőszoba WC, törölgetés, mosogatógépből kipakolás, asztal terítés/leszedés, vasalás, mosás(kézzel és géppel is) teregetés, felmosás(néha), meg gyomlálás, amikor kell, szelektív hulladék elvitele stb...)

Anya csinál néha szendvicset, holott mondtam már neki hogy nem kell(általában nem eszem meg és ez csak rosszul esne neki), de ha van vaélami "tízórai-alkalmas dolog" otthon, (gyümölcs, keksz, zsemle) és van rá igényem azt én megcsinálom.

Szerintem mostmár a ruháimat(főleg pólóket, pulcsikat) én vasalom, anya inkább a blúzokat, ingeket(ahhoz neem szokott kedvem lenni, így én aki inkább"szórakozásból" vasalok kivasalom előtte a pólókat.

11-13 ezer ft-os mobilom van, azt hiszem annyiért vettük, de ma már gondolom még kevesebbet ér(lassan 5 éves)

Nemtudom a ruha készítésnél mire gondolsz, de végigveszem a kezdetektől...(na jó onnan hogy a ruhát megveszem, azért a szövés stb nem tartozik ide)szóval a ruhát mostanában inkább én vettem meg(születésnapomra kapott pénzből), de együtt is szoktunk menni. Utána mosni, ha kézzel kell nekem kell kimosnom, ha géppel anya mossa a többivel, vasalni általában én vasalom.

kajára nincs igényem nagyon (mármint suliba), ha mégis megcsináélom(meg egyébként anya is a kelleténél többször ad. Kirándulásra, vagy ilyesmire is általában én csinálom a kaját(szendvicset, kekszet, chipset apa hoz a boltból, vagy ha előtte otthon vagyok én), kivéve ha korán föl kell kelni, és csak én utazom(ilyenkor anya is fölkel, és mivel neki más dolga nem nagyon van ebben besegít.

14L

2011. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 A kérdező kommentje:

78%-os 14/L!


Megértelek téged is,mert túl hamar ítélkezünk alapból ,de ez szinte minyájunkra jellemző,akár külső alpján,ahogy sokszor leszólják,negaítívumokkal illetik,vagy kiközösítik ha valaki szegényebb az átlagnál és kevesebbet engedhet meg magának,vagy csak azért bántják mert nem túl szép és ezért bántják,terrorizálják,úgy ha valaki gazdagabb,több mindent megengedhet azt is sokszor külsőségek alapján ítélik meg.Pedig lehet ha megismerik akkor egy kedves,jóindulatú,segítőkész emberről van szó.Én a te jó eredményeidet elismerem és azt írtam is ez dícséretes.


Most viszont neked próbálom leírni mért van,hogy ha valaki gazdagabb,(vagy csak több pénzt költhet és nem tesz érte semmit) mért ítélkeznek,tudod igen keményen kell megdolgoznia sok embernek a kevéske fizetésnek és sokszor semmit nem engedhetnek meg maguknak ,így a gyermekeiknek sem és van aki még sose nyaralt sajnos,és lehet ők is jól tanultak,csak nem volt szerencséjük,nem volt anyagi biztonság,ami a továbbtanulásukat segítette volna.Na most gondolj bele,ezek a fiatalok,felnőttek,vagy már családos emberek és természetsen ezáltal a gyerekeik is azt látják,ők mennyit dolgoznak otthon,munkahelyen,mennyit teljesítenek és nagyon meg van szabva mire költhetnek,hányszor mehetnek szórakozni,kikapcsolódni és látják hogy a másik meg szinte semmit nem tesz,csak beleszületik a jóba csak úgy költheti a pénzt.

2011. jún. 27. 16:34
 57/76 A kérdező kommentje:

De igazad van nem szabad egyből ítéletet mondani,mert annak ellenére hogy jól élsz,valószínűleg még nem vagy felvágos,nadzolos fiatal.Csak sokszor elhamarkodottan én is és mindannyian ítélkezünk,mert azt látjuk,hogy sok fiatal semmit nem csinál ottnon,de még a tanulással sem foglalkozik és mégis mindent akar.


És sajnos akik meg segítőkészek,vagy mindegy miben szorgalmasak azok sokszor nem kapják meg a megfelelő dícsérő szót,pedig ez csak egy szó,egy kicsi elismerés.


De a te tanulmányi eredményed is megérdemli ezt.:)

2011. jún. 27. 16:46
 58/76 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a többi választ,de nálunk ez úgy van,hogy apámék felkelnek fél 6kor (minden nap) én pedig suliidőben 6kor. Mivel hajlamos vagyok arra hogy ha pénz kell akkor a "kaján fogjam meg" (=inkább nem veszek magamnak kaját csak legyen pénz a speckó egyéb cuccaimra) ezért készítik el a szendvicsemet.


Zsebpénzt nem kapok,de ha kérek pénzt valamire,általában adnak (ha nem akarja beadni anyám a derekát,kicsit nyüstölöm és úgyis ad :P). Nem szoktam drága holmikat kérni mert tisztában vagyok az anyagi helyzetünkkel is,meg pocsékolásnak is tartom (pl 20 rugóért gatyát venni mikor lehet egy ezresért is).


Bármit megcsinálok a ház körül,takarítás,főzés,mosogatás,mosás,teregetés,kivétel a vasalás mert ahhoz béna vagyok,bár azt is próbáltam. Jelenleg gyümiszezon van így a befőttelrakásban segítek. Tulajdonképpen én ezekért a segítségekért nem pénzt kapok hanem engedélyt hogy elmehessek koncertre és az utolsó busszal jöhessek haza. A ruháimat én tartom karban,és csak én pakolhatom el mert anyám összekeveri őket.


Gőzöm sincs hány ezer forintos a telefonom,több mint 2 éves de jól szuperál,szeretem.


Szumma szummárum: kb. 9-10 rugó szükségeltetik nekem egy hónapban,de ebben benne van a buszbérlet,a gyógytornászom,a tisztálkodási szerek,a telefonfeltöltés és a szórakozás is.

2011. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 A kérdező kommentje:

14.15-ös!


Gratuálok,akkor igen segítőkész fiatal vagy és nem is vársz el sokat érte,sőt amennyire csak tudod lecsökkented a költségeidet is és igen jól osztod be a szórakozásra és egyéb másra szánt összegeket.:)

2011. júl. 10. 14:59
 60/76 anonim ***** válasza:

14:15 újra

Bocsi,lemaradt hogy 16/L vagyok :D

Köszönöm,kedves vagy:)

2011. júl. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!