Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiatalok! (kor és nemet...

Fiatalok! (kor és nemet írjatok létszi) Mennyi pénzt költetek havonta magatokra, szórakozásra? CSerébe honorárjátok otthoni rendszeres segítséggel a szüleiteknek ezt? (Lennt)

Figyelt kérdés

Mennyi zsebpénzt kaptok?Tesztek érte valamit?

Segítettek otthon és mit és miben?

Anyukátok készíti a szednvicseteket és vasal még rátok?

Hány ezer ft-os mobilotok van?

Mikortól kell szerintetek már magának készíteni a ruháit,kajáját egy tininek?



Statisztikai érelembe érdekelne a fitalok pénz költése,házi munkában való segítése,és az mikortól gondolják úgy magunknak kell a saját dolgait,ruháit,élelmezését a suliba megoldani.


2011. jún. 24. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 A kérdező kommentje:
Szerintem is 17 éves korban már illő lenne,hogy kivasaljon néha magára az illető lány és a szendvicsét teljes mértékben maga készítse le,ne a szülők,ahogy az orvoshoz való egyedül eljárást,természetesen a háziorvosra gondolok,mert vannak olyan orvosok,ahol jobb ha azért elkísér egy barátnő és kinnt várakozik.
2011. jún. 24. 17:55
 12/76 anonim ***** válasza:
64%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:47

bankszámlára kapod a pénzt? azt hogy csinálod? 14 éves kortól nyithatsz bankszámlát

2011. jún. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor te nem az elkényesztetett fajta vagy,végre egy bele való lány,és mikortól gondolod úgy hogy a szendvicset a suliba már magának a diáknak kell csinálnia?"


Bele való:DD igen;) köszönöm:D szerintem 16-tól,de igazából változó..én sem várnám el a gyerektől a túl korán kelést,az hülyeség..

2011. jún. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 A kérdező kommentje:

Én nem a túl korán kellésre gondolok,de olyan 16-23 éveseket ismerek akiket mind a mai napig teljes mértékben kiszolgálnak otthon,semmit nem segítenek be,csak a pénzt viszik otthonról,mert folyton diszkóznak,suli után kajáldákba vannak állandóan(nem havi pár alkalomról beszélek).Szórják a pénzt,tanulni sem tanulnak,de otthon se csinálnak semmit,a reggelit odakészítettik az anyjukkal iskola időben is,aki minden nap megy 6-kor már dolgozni,de az hogy egyszer megcsinálják az iskolai szendvicset,vagy ki készítsék,kivasalják a cuccukat az már túlzás lenne nekik.És azért én ezt igen nagy luxusnak tartom,hogy nagy kamaszoknál,felnőtteknél még mindig a szülő csináljon meg mindent.


De fiúknál is úgyan ezt láttom,mindent az anyuk csinál nekik otthon,ilyen igazi anyuci fiai típusok lettek.


És ebből adódott a kíváncsiságom,hogy biztosan nem csak ilyen fiatalok vannak,hisz az ilyen elkényeszetett tinik szülei arra hivatkoznak,hagy legyen még gyerek a gyerekük,holott sokszor azért elpanaszkodják magukat,de mivel a gyerekükről van szó,próbálják a gyerek önzöségét,a szülő semmibevételét így védeni.Hisz ha a sok mindent amit kapnak nem hálálják meg valahogy,nem segítenek be a családnak,csak kapni akarnak akkor hálátlanok és önzők.De ezt egy szülő sem akarja elismerni.



Én örülök,hogy azért itt van bőven ellenpélda is,az ilyen fiatalok nekem sokkal szimpatikusabbak.

2011. jún. 24. 18:24
 15/76 anonim ***** válasza:
65%

Nem kapok zsebpénzt,ha akarok valamit,anya vagy apa ad rá pénzt és megveszem.

Otthon nem segítek,csak az a dolgom,hogy a gimi után bejussak egy jó egyetemre.

Anya nem főz,nem készít reggelit(pénzt ad,reggelente veszek kaját,miközben megyünk a suliba),vagy mama főz vagy rendelünk kaját vagy étterem.

A telefonom árát nem tudom(ajándék volt :D),de Galaxy S II.,nagyon nem szeretem,1 hét múlva kapok újat.

Nem tudom,hogy mikortól kéne segítenie egy tininek,szerintem amikor jónak érzi.


14 L

2011. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
65%

18:38 vagyok


Hogy mennyi pénzt költök magamra?

Hát az változó....De elég nagy összeget,az biztos(fodrász,kozmetikus,manikűrös,barátokkal sétálgatás,stb...).

Igazából nem szoktam annyira nézni,hogy mennyit költök.

2011. jún. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
65%

Zsebpénz:10ezer,meg,ruha,vagy mozi stb.

Otthon segítek e?? -hát ha kérik,vagy ha eszembejut igen.

Vasal rám,és mos is:D

A telom nemtudom,30e körül-de szülinapomra kaptam...

Magamnak csinálom a kaját,és a ruháim és én válogatom már pár éve..:D


Annak ellenére,hogy nyári szünet van,a zsebpénzből veszek reggelit suliba meg innivalót,és én oldom meg a ruházati összeállításom,vagy a programjaim ;)


14l

2011. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapok zsebpénzt, mindig van nálam elég pénz, de nem költök olyan sokat mint azt otthon 'várnák', így még kevesebbet is kérek mint amennyit adnának néha.

Segítek amennyit tudok és amennyire van időm, suliidőben főleg csak hétvégén, ilyenkor a szobámat kitakarítom teljesen, és néha szoktam főzni, sütni + még egyéb apróbb dolgok, mint ruhák beszedése, teregetés, virágok öntözése, stb. Szünetben pluszban néha az egész házat takarítom.

A szendvicsemet anyum készíti, neki nem fáradtság mert úgyis csinál kaját magának is és picivel utánam indul dolgozni. Vasalni is ő szokott.

A mobilom fogalmam sincs milyen értékű, akciósan vettük és csak hozzá kellett fizetni 10.000-et, azt a saját pénzemből fizettem.

17/L

2011. jún. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
62%

én nem kapok külön zsebpénzt csak ha kérek akkor adnak, a szobámat én szoktam takarítani és ha megkérnek valamire azt persze megcsinálom, a mobilom 40K-s


ma 18:38

nah te egy igazi el kényeztetett... nem szereted? vagy nem tudod használni? mert a kettő között van különbség, rád sztem az utóbbi igaz


16/F

2011. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
100%

13 éves vagyok.


Zsebpénz: havonta 4-9 ezer, változó, amennyit apukám épp ad, kéthente kapom meg (alkalmanként ad 2-3-4 ezret, mindig máshogy..)


Segítek-e otthon? igen, a szobámat én tartom rendben, énporszívózom, néha mosogatok, teregetek, boltba járok (de ha ezeket nem csinálom meg akkor anya vagy megcsinálja vagy ha már skoadszorra nem csinálom meg akkor bünti)

A szendivcseimet a suliba én csinálom, itthon is magamnak ..

Vasalni vasal

Mobil: már 4-5 éve megvan, 17ezer Ft volt, de karácsonyr aújat kérek mert kezd elromolni

Ruháit nem kell magának csinálni, kaját meg olyan harmadikos kora óta.

2011. jún. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!