Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiatalok! (kor és nemet...

Fiatalok! (kor és nemet írjatok létszi) Mennyi pénzt költetek havonta magatokra, szórakozásra? CSerébe honorárjátok otthoni rendszeres segítséggel a szüleiteknek ezt? (Lennt)

Figyelt kérdés

Mennyi zsebpénzt kaptok?Tesztek érte valamit?

Segítettek otthon és mit és miben?

Anyukátok készíti a szednvicseteket és vasal még rátok?

Hány ezer ft-os mobilotok van?

Mikortól kell szerintetek már magának készíteni a ruháit,kajáját egy tininek?



Statisztikai érelembe érdekelne a fitalok pénz költése,házi munkában való segítése,és az mikortól gondolják úgy magunknak kell a saját dolgait,ruháit,élelmezését a suliba megoldani.


2011. jún. 24. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Elolvastam még a 2. oldalon amiket írtál.

Hát...nekem az orvoshoz egyedül járkálás alap, 11-12 éves korom óta. Amúgy mindenhova gyalog/biciklivel járok, nem fuvaroznak sehova.

2011. jún. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.

Ja, az besegítésnek számít, ha a saját szobádat rendben tartod? Szerintem ez is eléggé alap dolog, hogy nem anyám takarítja a szobámat.

Amúgy mentségemre legyen, hogy apám sem csinál semmit, csak anyu. xD [mondjuk ő annyit, hogy minden nap főz meg elmosogat, meg néha felporszívózok/port töröl/ felsöpröget, de tényleg csak néha]

Ja, meg boltba elszoktam menni, ha elküldenek...

[remélem több dolog nem jut eszembe, amit leírhatnék]

2011. jún. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:

hát átlagosan 2000-3000 forintot, de minden kapok ruhát kaját mindent.


Szoktam segíteni, kertben locsolok, kertészkedem, néha mosogatok, néha csinálok a családnak reggelit, takarítok, pakolok kb ennyi ;) Ja meg bevásárolok, ha csak néhány dologért kell elszaladni ;)


Nem mondom meg hány éves/lány ;)



Igen anya csinálja mind a 2-t habár mama szokott vasalni xP


a telefonom kb 15000-20000 (nem tudom, mert kaptam.)


hát szerintem olyan 20 xD

2011. jún. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
100%
Honorál, nem honorár. Ha már puccos szavakat használsz, tudd, hogy mi az :D
2011. jún. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
20:51 Lehet akármilyen csúcsmodell a telefonom,ha én utálom -.-
2011. jún. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:

Nem egy összegben kapok pénzt, hanem mikor mire kell. Bérlet, ruhák, smink, fagyi, nasi, könyv, magazinok, stb, ez úgy általában 5-6000-re jön ki, de igyekszek visszavenni a kiadásaimat (pl. turiba és bolhapiacra járok^^).

Cserébe sokat segítek otthon: gyümit szedek (nyáron és ősszel), télen havat lapátolok, naponta mosogatok, összehajtogatom a kimosott ruhákat, rendet rakok a konyhában, fürdőben és az előszobában, gyomlálok, sepregetek, felmosok, megetetem a macsokat meg a kutyust, néha én csinálok ebédet.

Viszont vasalni sosem szoktam, szerintem ésszerűtlen, ha anya az egész családra vasal, én meg magamra, ez hülyeség. A kajámat megcsinálom, de ha suliidő van, akkor a tizsit anya csomagolja el nekem, mindig késésben vagyok. Plusz egy-egy doga előtt, vagy érettségi előtt, amikor sokat kell tanulnom, és nincs időm a konyhában pepecselni, akkor megkérem anyát, hogy csináljon nekem kaját. Szerintem ez még bőven belefér.

A telómat a maga idejében 20.000 Forintért vettem, úgy kb6 éve, ebbe besegítettek a szüleim, a mamám, kipótolták a hiányzó pénzt. Lassan veszek egy másikat, az már önerőből lesz.

2011. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
100%

13/L vagyok.

Nem kapok zsebpénzt,mert így is alig tudunk megélni hónapról hónapra.(a suliba kapok "ösztöndíjat"ami 700 ft,de több mint a semmi)

Elmosogatok magam után,ki szoktam porszívózni,port törölgetek.szendvicset anyu csinál suliidőbe.vacsira állt.zacskós levest v. tarhonyát szoktam enni(az a mániám) azt magamnak csinálom.néha szoktam muffint sütni a családnak.

sztem jövőre el kéne kezdeni főzőcskézni.

jah,és 10ezer forintos telőm van(samsung corby)

2011. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:

Zsebpénzt nem kapok, ha kell valamire kérek és ált. kapok is de nem ilyenekre , hogy "Jujj láttam egy akármit és mindenkinek van és nekem is kell dolgokra" hanem csak egy 500 Ft fagyira néha. 20 000 Ft-os telóm van. Mostmár én főzök mivel nyár van, hogy a anyának ne este kelljen másnapra főzni. Vasalni nem szoktam mert nemnagyon van olyan ruhám amit vasalni kell.

15/L

2011. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 hot_kiss ***** válasza:
100%

Én egyántalán nem kapok zsebpénzt. Ha megyek dolgozni lesz pénzem, ha nemmmegyek nemlesz pénzem. Mivel nemkapok és nem is kapnék, ezért nem is teszek érte semmit.

Segítek. Anyukám beteg így jópár dologból kiveszem a részem. Sütök-főzök, ha úgy adja, takarítok, teregetek, elmegyek helyette boltba, kertészkedek, pakolok (nehezebb dolgokat) és hasonlók. Attólfügg mit csinál és mire van közben szüksége.

Most nyáriszünetben néha megkérem, hogy csináljon nekem kaját, de általában én készítem, suliidőben meg mostmár nagyon ritka ha Ő csinálja. Reggelente általában kajok kajapénzt, de az csak kajára elég. Vasalni nemnagyon szokott (nem is értem hogy hogyan csinálja), de ha mégis, akkor abban is segítek.

Mivel kb. 2-3 éves a telefonom, ezért 15000 forintos.

Hát szerintem egyolyan 13-14 éves kor az, amikor már önállósulni kellene kezdeni ruha, ill. kaja ügyben.


16/L

2011. jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 A kérdező kommentje:

Azért látom sok szorgalmas tini is képviselteti magát,én őket jobban becsülöm és ezzel nem akarom megbántani azokat akiknek most ez negatívumként jön le.


De legyünk őszinték szeritnem is alap hogy valaki a maga portáját,az az szobáját rendbe tartsa,az számomra nem házimunka.


És szerintem egy olyan fiatal,aki tanul,ésszerű mértéket tart pénzügyi szempontból is a szórakozásra,ruházkodásra,amelett rendszeresen besegít az sokkal jobban megbecsülendő és sokall inkább életre van nevelve.Én jobb véleménnyel vagyok róluk és szerintem okkal.


Hát igen itt is látszik,hogy sokan akik anyagilag jobban állnak ott micsoda elkényesztetés folyik,az olyan gyerek aki mindent megkap szinte és nem tesz viszonzásul cserébe azért rendszeres időközönként(havonta többször) valamit otthon és kifogással él,azért nem csinálom meg a szendvicsem mert anyu úgyis fel kell neki ez nem gond,azért nem vasalok,mert anyu úgy is megcsinálja,vagy anyu se csinálja akkor én mért tegyem stb.... az valójában nem is becsüli meg a szüleit,azt amit tőlük kap.Mert aki megbecsüli az a sok mindenért amit kap cserébe ad is,a tanulást hagyjuk,mint kifogást és magyarázatot hogy azért nem teszem mert tanulok stb.,úgyis megcsinálják helyettem,ez nagyon rossz magyarázat rá.Igen ez a szülő teljes semmibe vétele,mondhatunk rá akarámit mit kifogás,hogy ez nem igaz.De ez az igazság.


A pénzszóros,lusta,semmit tevő tinikről nincs igazán jó véleményem,ahogy sokaknak sem,és szerintem ez érthető is valamilyen módon,mert mire legyen jó véleményünk.Bulizik,szórakozik,minden féle kell neki,lustálkodik egész nap,vagy pénzt szór valamire,furcsa lenne ha azt mondanák de ügyes,és dícsérgetnénk.


Én mondjuk nem tartom azt sem jó dolognak hogy igen fiatal gyerekek 100.000 Ft-os telefonokkal lofráljanak,mert fogalmunk sincs valójában mennyit is kell érte dolgozni,sok helyen 80-90000 Ft-ot keresnek az emberek egy hónap alatt,közben otthon is dologzniuk kell,boltba mászkálni,ha lány vagy,kaját összedobni,elkészíteni magad és ha nem egy eltartott fiatal vagy,akkor abból haza is adsz ,az a normális,nem eltartatni magad,lehet kell még mobil kártyára is pénzt,vagy valamit venni,így már nem is ennyi a pénzed és abból probálsz gyűlyteni.Az ilyen srácok meg csak az ölükbe kapják a pénzeket és fogalmunk sincs mi mennyi munka árán van és mennyi idő kell hogy összehozd rá a pénzt,nem egy hónap azt elmondhatom.


Mondjuk én maradi felfogású vagyok számomra az sem jó éppen,hogy elballag 8.-ból egy fiatal és mindegy hányas tanuló is,olyan hacacárét csapnak ballagáskor,meg annyi pénzt oda nyomnaka markába,pedig csak egy piti általánost végzett el,ahogy túlzás az is ami érettséginél megy több száz ezer mert elballag,ebből már olcsó esküvő is kijön falusi helyen.azért ez túlzás.


Szerintem nagyon anyagias a világ és nagyon kezdenek a mai fiatalok egyrésze is egyre önállótlanabbá válni és csak azon jár a kis fejük nekik mi jár,mit kaphatnak,de adni nem akarnak érte,és teljesen kihasználják az anyjukat is mert hagyják mindenféle kifogással hogy az csináljon helyettük mindent.


Azért itt több volt a szorgalmas diák.Ami érdekes egy fiú se mert hozzászólni,lehet azért mert ott is nagyon megy az anyuci kisfia vagyok helyzet,biztos tapasztaltátok.

2011. jún. 25. 18:57
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!