Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiatalok! (kor és nemet...

Fiatalok! (kor és nemet írjatok létszi) Mennyi pénzt költetek havonta magatokra, szórakozásra? CSerébe honorárjátok otthoni rendszeres segítséggel a szüleiteknek ezt? (Lennt)

Figyelt kérdés

Mennyi zsebpénzt kaptok?Tesztek érte valamit?

Segítettek otthon és mit és miben?

Anyukátok készíti a szednvicseteket és vasal még rátok?

Hány ezer ft-os mobilotok van?

Mikortól kell szerintetek már magának készíteni a ruháit,kajáját egy tininek?



Statisztikai érelembe érdekelne a fitalok pénz költése,házi munkában való segítése,és az mikortól gondolják úgy magunknak kell a saját dolgait,ruháit,élelmezését a suliba megoldani.


2011. jún. 24. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
75%

18:54

A kérdező feltett egy kérdést,én arra válaszoltam.

Miért,hazudjak,hogy "Jaj,de milyen sokat segítek itthon." meg hasonlók?

Én leírtam,őszintén.

Ha neked nem tetszik,nem kell elolvasni az én kommentemet,ennyi.

2011. jún. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapok zsebpénzt, dolgozom és abból van pénzem, illetve ha kapok alkalmakra, azt beosztom. Segíteni nem nagyon szoktam, mert anyukám itthon van egész nap, így nyáron többet, pl a fürdőszobát, konyhát takarítom, porolni nem porolhatok, mert allergiás vagyok, mosogatni meg utálok:) Főzni, sütni is szoktam.

Nekem ő készítette a szendvicseket, de néha csak péksütit ad, és vasal rám, bár azt nagyon nem szoktunk, csak úgy teregetünk, hogy ne gyűrődjön.

A mobilom nem volt drága, mert pont valami akció volt, azt hiszem kb 2000 ft-ot fizettünk, de most már nagyon drága lenne, 50k körül.

Szerintem nem kell, ha a szülő amúgy is felkel korán (az enyém pl korán reggel már úgyis felébred és nem tud aludni, akkor miért keljek fel én is korábban, ha neki nem oszt, nem szoroz a szendvicskészítés?)

18/L

2011. jún. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a havi keretem 10.000ft. De ezt nem zsebpénzként kapom hanem ha kell valami szólok anyunak és megvesszük együtt. Ezeknek az árát felírjuk és ha átléptem a 10ezres határt akkor csendben tűrnöm kell hogy nincs több pénzem vagy pedig vehetek el már jövő hónapi 10ezerből de akkor arra a hónapra kevesebb marad. Ezt max. a 4. hónapig csinálhatom. :) Ebben a pénzben a ruhák, a kozmetikus, fodrász van benne. Meg néha amikor elmegyek a barátaimmal szórakozni. Tízóraira mindig pénzt ad. Napi 300ft-ot de én ezt nem kajára költöm hanem kétnaponta cigire amiről ő persze nem tud. :$ A telefonom 80ezer ft vol. Születésnapomra kaptam közösen a szüleimtől (elváltak). Anyu vasal, mos, főz, porszívózik. Én csak a saját szobámat szoktam megcsinálni de ha lebetegszik vagy nagyon sokat kell dolgoznia magamtól besegítek neki.


Szerintem 15-16 éves kor felett már jó lenne ha egy kicsit önállóbb lenne. 17-18 évesen meg pláne! Én is most valami ilyesmin törekszem. :)


14/L

2011. jún. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
75%

Kapok zsebpénzt. Normál esetben 5ezret egy hónapra, de van hogy csak fejenként egy ezresért kitakarítom a kocsijukat.

Általában ruhákat veszek belőle, vagy épp olyan holmit, amim nincs, vagy elromlott. így gyűjteni is tudok rá.

Cserébe én otthon segítek a házimunkában, amennyit csak tudok, és próbálok nem visszafeleselni :P

Telefonom meg egy egyszerű érintőképernyős Samsung...Mondjuk feltöltő kártyás, és anya tölti fel még a havi 5ezer mellett. Nekem nem a telefon a legfontosabb, és amúgy sem engedhetjük meg magunknak a "fullos" készülékeket ;)

Amúgy anya még vasal, mos ránk, de szendvicseket (Mondjuk a tízórait a suliba) már nekünk kell.

Ha el akarunk menni valahova, akkor már nem visznek kocsival, hanem BKV... És egyre több dolgot már egyedül kell véghez vinnünk. :)

A tesóm 12, Én 14L vagyok.

2011. jún. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
75%

Én havi 1500 Ft-ot kapok és nagyon olcsó ruhákat hordok most pl. megyek Ausztriába és 10000-Ft-ból vettünk egy hétre elegendő ruhát. Bár én fiú vagyok de a lányoknál sem értem hogy lehet ennyi pénzt ruházkodásra költeni. Lehet hogy kocka vagyok de én inkább a gépem fejlesztésére költöm.

13/f

2011. jún. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
50%

18:38:

A Galaxy S II csúcsmodell és vagy 120000 ft!

2011. jún. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
100%

hát én zsebpénzt igazából nem kapok, csak minden nap (iskolaidőben) 200ft-ot, ami havonta majdnem 4000ft. inkább nem tízóraizok, csak legyen pénzem :) de amúgy havonta egyszer el szoktunk menni vásárolni, és olyankor kapok egy felsőt. mondjuk olyan 2000ft értékben.

szoktam mindig segíteni otthon: porszívózok, felmosok, törölgetek, ablakot mosok (bár mivel 2. emeleten lakunk azt anyukám nem engedi meg, csak apukám. pedig én szeretek), meg át rendet tarok a saját szobámban, elviszem a kutyám sétálni meg ha megkérnek valamire megcsinálom.

anyukám nem készít nekem szendvicset, hanem pénzt ad tízóraira. vasalni szokott rám, pedig azt szívesebben csinálnám csak azt mondja hogy a végén még elrontom -.-

a mobilom 28 000 volt, már 2 éves. de azért szeretem.

szerintem olyan 14 éves korától csinálhatja magától a kajáját meg a ruhát is.

2011. jún. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
75%
és előző vagyok 13/L
2011. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim válasza:
100%

Én 16 éves vagyok,zsebpénzt egyáltalán nem kapok,már gyakorlatilag a mellékmunkámból önálló keresetem van.

A házimunkában segítek ahol tudok,néha egy-egy mosogatás,teregetés szokott lenni.

Anyukám készíti a szendvicsemet,és ő is vasal rám,ez ilyen korban szerintem még természetes.

Mint írtam a mellékmunkámból befolyó pénz miatt,már gyakorlatilag "nem terhelem" őket.

Jelenleg iPhone 4-em van,ami kb. 150 ezer Ft.

Szerintem akkor kell ilyen téren egyedülállónak lennie egy embernek,ha vagy saját lakása lesz,vagy a szülei már annyira öregek,hogy nem tudják ezt érte megtenni.

2011. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
100%

Zsebpénz: Nem kapok, ha kell valami, akkor kérek pénzt és [normális kereteken belül] adnak.

Otthoni munkám: Szégyen, nem szégyen, nem szoktam segíteni semmiben sem. Kb évente 1x felsöpröm az udvart, meg felporszívózok. Meg néha szoktam anyunak segíteni sütni, vagy magamtól sütök sütit. :P

Szendvicsek: Suliba nem szendvicset szoktam vinni. Itthon megcsinálom magamnak.

Vasalás: Anyu csinálja.

Telefon: 110 ezer forint volt. :$$

Ruha, kaja készítés: Hát...szerintem kaját csinálni egyáltalán nem nehéz, amúgy meg passz...

Mennyit költök havonta magamra, szórakozásra: Nem tudom pontosan, de nagyon sokat. Hetente legalább 4x eljárok valahová [suliidőben nem szoktam ennyit], + műkörmöm van, + kozmetikus, + ruhák [imádok vásárolni]

Tudom, hogy elkényeztetett kis tinip.csának tűnök...A szüleim az átlagnál idősebbek, az átlagnál valamennyivel jobban élünk, egyke vagyok. Ezért kapok ennyi mindent.

Amúgy nem nézi ki senki sem belőlem, de az iskolában az átlagom minden évvégén 5,00...


14/L

2011. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!