Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiatalok! (kor és nemet...

Fiatalok! (kor és nemet írjatok létszi) Mennyi pénzt költetek havonta magatokra, szórakozásra? CSerébe honorárjátok otthoni rendszeres segítséggel a szüleiteknek ezt? (Lennt)

Figyelt kérdés

Mennyi zsebpénzt kaptok?Tesztek érte valamit?

Segítettek otthon és mit és miben?

Anyukátok készíti a szednvicseteket és vasal még rátok?

Hány ezer ft-os mobilotok van?

Mikortól kell szerintetek már magának készíteni a ruháit,kajáját egy tininek?



Statisztikai érelembe érdekelne a fitalok pénz költése,házi munkában való segítése,és az mikortól gondolják úgy magunknak kell a saját dolgait,ruháit,élelmezését a suliba megoldani.


2011. jún. 24. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 A kérdező kommentje:
Az előző negatív véleményemhez hozzáfűznél örülök és becsülendőnek tartom,hogy azért ennyi szorgalmas fiatal van,róluk csak jó véleményen van és az még becsülendőbb hogy sok még általános iskolás,de saját magától úgy gondolja,hogy igen is kell otthon segíteni,végülis ezzel is elismerik a szüleik támogatását,azt amit értük tesznek,tettek.
2011. jún. 25. 19:02
 42/76 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért,de akkor miért nem azt írtad,hogy olyanok ne írjanak,akik otthon nem segítenek?

Mert csak annyit olvastam egész végig,hogy te az olyanokat mennyire becsülöd,akik takarítanak,főznek,stb,de a "semmittevőket" meg mennyire nem becsülöd....

2011. jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
100%

Zsebpénzt van, amikor kapok, van, amikor nem. Ha kapok, akkor 5000 Ft-ot, ez 2-3 hónapig elég. Ruhát együtt veszünk- ha kell valami, akkor általában szezonváltáskor (nyárra, télre, sulikezdés). Illetve dolgozom alkalmanként, ebből intézem a szórakozást és egyebeket.

Házimunkát rendszeresen (naponta) végzek: mosok, vasalok, porszívózok, port törlök.

Szendvicsemet néha anya készíti, néha én, de magamra vasalok.

Telefonom 25e forintos.

Szerintem 12-14 éves korától már önállósulhat egy tini.

17/L

2011. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:

én heti 10£-ot(kb 3500 Ft)kapok(londonban élek)és mosogatok,elpakolok,takarítom a saját szobámat,segítek anyának ha kell,főzök is néha magamnak de ezeket nem a zsebpénzért.

12L

2011. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:

lőző vagyok,bocsi lemaradt a többi :D

a mobilom nem tudom mennyi volt,névnapomra kaptam ajándékba,előző telefonomat utáltam de nem nyafogtam miatta

nem mindig anya készíti a szendut csak ha én nem érek rá vagy beteg vagyok

szerintem már vagy 10 éves korától magától kéne egy gyereknek a ruháit válogatnia meg ilyesmik.

2011. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi zsebpénzt kaptok?Tesztek érte valamit? - Hetente fűnyírás, plusz amikor kérik porszívózás. (Változó, de heti 1500-2000 Ft, de ez csak nyáron, és van amikor többet kapok, van amikor semmi.)


Segítettek otthon és mit és miben? - Ugye fűnyírás porszívózás, meg ilyen alapok, mint hogy kiviszem a szemetet, teregetni segítek (néha), stb. De pl.: nagymamám bicikliét is én tartom karban.


Anyukátok készíti a szendvicseteket és vasal még rátok? - Vasal, de szendvicset én csinálok, mert szeretek szendvicset csinálni, meg mert profi vagyok benne, vasalni meg nem is hagy...


Hány ezer Ft-os mobilotok van? - 35.000-40.000. (Előző sokkal drágább volt.)


Mikortól kell szerintetek már magának készíteni a ruháit,kajáját egy tininek? - Kaját: Ha éhes tud csinálni egy szendót, meg ilyesmit, szerintem legalábbis azért illik tudni. Mondjuk én grillezni is szoktam, ha pl vendégek vannak váltjuk egymást apámmal, meg ilyenek. A ruha alatt meg mit értesz? Mert szerintem 16 éves kortól már berakhatja egyedül is mosógépbe, meg ki vasalhatja.

2011. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 A kérdező kommentje:

62%-os !


Kíváncsi voltam mi az általános,nem mondtam nem írjon aki semmit nem csinál,de nem kell megsértődni,most gondolj bele,mért szerinted egy olyan fiatal nem több megbecsülést érdemel,aki otthon is segédkezik?Szerintem igen és hidd el szinte mindenki így gondolja.


Most oké leírtad jól tanulsz,de azt is mennyi pénzt költesz,igen sokat és semmit nem teszel a sok pénzért cserébe,ezen most mit kellene megdícsérni,a jó tanulmányi eredményed az tény hogy dícséretes,ahhoz gratulálok is,de te magad is leírtad hogy senki nem gondolná rólad ilyen jól tanulsz,pont azért mert annyit látnak csak hogy szórod a pénzt és semmi mást nem teszel és ebből rossz következtetéseket vonnak le,meg aki olyan fiatalon annyit pénzt költ,az nem is becsüli meg a pénzt sem.Aki viszont otthon segédkezik otthon a szüleinek az valamilyen módon meghálálja,kifejezi a szülők tiszteletét,és azt amit értet tettek,tesznek.


Most aki nem csinál semmit az mégis hogyan fejezné ki,sehogy se szerintem.


Meg van olyan is aki hiába ülne le tanulni sajnos nem olyan jók a képességei,valakinek a 4-es jegyért iszonyatosan meg kell dolgoznia,valakinek meg elég a 4-5-osért csak egyszer elolvasni.Szóval ha valaki nem is tanul jól,mert nem olyan képességű akkor is ügyes gyerek ha segít otthon,mert legalább tesz valamit.


nem akartalak megbántani,de amikor egy fital lány is reagált az írásodra azon is megsértődtél,pedig leírta mit gondol

2011. jún. 25. 20:39
 48/76 anonim ***** válasza:
100%

11 éves vagyok és lány.

Magamra nem sokat szoktam költeni, csak arctisztító tonikot veszek, néha ékszereket, karórát (imádom), esetleg körömlakkot, de csak ritkán lakkozom a körmöm, illetve ilyenkor nyáron sokat fagyizok. Ha még bármire szükségem van, és meg lehet venni a városban, azt egyedül intézem. Ez átlagban havi 1500Ft, mivel nem mindig kell vennem mindent. Évente egyszer-kétszer elmegyünk ruhát vásárolni, az évszaktól függ, hogy mennyit költök, mert nyilván egy télikabát drágább, mint egy póló.


Itthon be- és kipakolok a mosogatógépből, terítek, a kisbaba húgomat etetem, foglalkozom vele, sétálok vele, takarítanom nem kell, mert van bejárónőnk, a cicánkról főleg én gondoskodom, kivasalom a ruháimat, vagy ha anyum nem ér rá, bárkiét, akiét kell.


Zsebpénzt apumtól kapok, ez havi 30ezer Ft, a bankszámlámra megy, de ebből fizetem a különóráimat, amiknek változó az ára, mert lovaglás pl. akkor és annyiszor van, ahogy az oktatóval megbeszélem, illetve a különböző tagdíjak is változnak, ha egy hónapban kevesebb van, és így kb. 5000Ft marad nekem, plussz ha rokonokhoz megyünk (messze laknak), kapok tőlük pénzt néha - főleg a papámtól, de hogy minek, azt nem értem -, illetve névnapra és Húsvétra is inkább pénzt kérek, kivéve, ha van valami, amit szeretnék. Nem igazán költekezek, gyűjtök, ha valami drágább dolgot szeretnék venni.


Nem szendvicset szoktam vinni az iskolába, hanem vagy egy CBAban veszem meg a kajámat, vagy előző nap megyünk pékhez. Attól függ, hogy kapok-e pénzt a CBAs esetre, hogy anyumnál van-e (szüleim elváltak), ha nincs, legtöbbször a bátyámnak is én állom, de mivel gimis lett, már nem lesz így. A vasalást már írtam, azaz nem anyum vasal.


A mobilom árát nem írom le, ha nem baj, mert általában piszkálnak miatta az emberek, és azt hiszik, hogy dicsekszem, pedig ha nem kérdeznek rá, nem mondom el.


Hogy érted, hogy mikortól kell elkészíteni a ruhát? A kaja az alap, amióta egyedül megyek suliba, magam intézem, kivéve ha kell valami a péktől, mert akkor ott veszünk.

2011. jún. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
100%
Azt még kifelejtettem, hogy főzni is szoktam segíteni, adott esetben én főzök, illetve kiteregetek, ha kell, elpakolom más ruháit is.
2011. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a 3. válaszért, de elkezdtem olvasni a válaszokat, és az nem igaz, hogy 14 éves kor alatt nem lehet bankszámlát nyitni. Van junior számla is, de az korlátozva van, pl. naponta 2x5ezret lehet felvenni készpénznek, ill. naponta tízezret lehet költeni a kártyáról.
2011. jún. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!