Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anya miért nem engedi, hogy...

Anya miért nem engedi, hogy igyak?

Figyelt kérdés
4 hónap múlva 15 leszek, és úgy egy hónapja voltam egy házibuliban, ahol ittam. (Nem először, de eddig még nem ennyit). Kb éjfél körül értemjött anya, úgyhogy addig kiültem a friss levegőre, rágóztam, stb.. Azért megérezte rajtam, hogy ittam valamit, amiért később egy csomót kiabált velem. Azt mondtam, csak pár korty bort ittam, és elhitte, de nagyon mérges volt... Most megint megyek bulizni halloweenkor, és terveztem inni, de anya nem engedi hogy ott aludjak, akar beszélni a szülőkkel, hogy "rendesek-e", amikor azok nem is lesznek otthon! Mit csináljak, hogy ezt elkerüljem, és hogy ne akadjon ki annyira, ha megérzi, hogy ittam? Múltkor már a telóm is elvette.

2014. okt. 25. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
60%

#20 - és mire jó a "rendpárti, értékelvű, konzervatív" vaskalap? Elvenni valakitől valamit, amit aztán az életben nem tudsz soha többé visszaadni neki - a nagy semmiért cserébe? Csakmertazért?

Én a józan ész pártján igyekszem lenni - ami persze általában nem népszerű azoknál, akiknek " szilárd konzervatív elveik vannak"... dolog. Ugye ebben a korban az embert már nemigen érdekli, hogy "népszerű" legyen:))))

2014. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
60%

Nem úgy tűnik,hogy te egy idősebb nő vagy,úgy beszélsz mint egy 12 éves csitri.

Mégis mit vesz el a szülő a gyerektől ha nem engedi,hogy gyerekként bulizzon és igyon?

Semmit nem vesz el,inkább ad,gyerekkort,határokat.

Pe3rsze menjen el a barátnőihez Halloweenkor ha a szülők rájuk néznek és nincs pia,cigi,drog,aludjon is ott,de ha a szülők nem tartózkodnak otthon akkor jöjjön szépen haza.

15-16 évesen persze koccintson Ő is ünnepekkor 1 pohár pezsgővel borral,de ne menjen már Pubba discoba kocsmába piálni.Senki sem mondta,hogy zárja be a szülő a szobájába de nem kell idő előtt mindent megengedni,mert sehova nem vezet.Ami még fontos a gyerek eszére,lelkére hatni,hogy Ő maga jusson el oda,hogy baromira nem való neki a pia 14 évesen,sem a házibuli(gondolom nem a csajokkal bulizott valamelyikük otthonában pia nélkül.Mindennek meg van az ideje.

2014. okt. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
41%

Ja, de hogy a kérdésre is válaszoljak végre: Kérdező, egyszerű, egyfelől beszélj te előbb a házigazda szüleivel, másfelől beszéld meg anyukáddal egyszer szépen-nyugodtan ezt az ital-kérdést... gondolom, túl sok hiradót néz, és a "szórakozóhelyen az italába csempésztek ezt meg azt" dologtól parázik, kérdezz rá nyugodtan, és ha csakugyan ez a baja, akkor nyugtasd meg, hogy egyfelől ez nem alkohol-függő, ezt jaffával is meg lehet csinálni, másfelől, hogy ezt te tudod, és nem hagysz ott sehol őrizetlen kitöltött italt, se alkoholost, se alkohol-mentest.

(és ezt egyébként tényleg tartsd is be, a saját érdekedben)

2014. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 A kérdező kommentje:
Na jó, szerintem kb senki nem fogta fel, hogy nem voltam részeg. En is tervezek egy ideig, és komolyan, hívhattok "takonypócnak" (megjegyzem, igen érett kifejezés;)) azért mert elmentem egy házibuliba, és meg mertem inni pár pohár italt.
2014. okt. 25. 20:53
 25/72 A kérdező kommentje:
*es nem is
2014. okt. 25. 20:53
 26/72 anonim ***** válasza:
33%

Ismétlem: ennyi idős a lányom, mint te! 15 lesz februárban. Mélységesen csalódnék benne, ha így viselkedne, de magamban is...


Nem érsz rá erre másfél-2 év múlva? Válaszolok helyetted: de,bőven!

2014. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
30%
Két kezed tedd össze hogy ilyen anyukád van hogy ezek után elenged.14 éves kislánynak semmi keresnivalója bulikban ráérsz még a nagylányt játszani.
2014. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
57%

Jezusom..:D szerintem az alkohol boven belefer..:) Ugylatszik az itteni valaszadok nagyon reg voltak fiatalok,es elfelejtettek a dolgokat.En benne vagyok ebbe a korosztalyba,es komolyabb vagyok az atlagnal fiu letemre.Eros gimibe vagyok jo tanulo.Heti hat edzesem van,neha meg verseny is.Es amikor csak tehetem..hetvegen eljarok igen.Es a szuleim a legtokeletesebb szulok ilyen szempontbol!! Engednek sok helyre sokaig.Az feltetel a jozasnag,es az oszinteseg! ennyi... A korosztalyomba mindenki a hetvegerol beszel..es igenis jo ez igy!!

Valamikor ki kell elni magamat! Es olyan komoly terheles van nap,mint nap az iskolaba,h muszaj pihenni/szorakozni/bulizni/ELNI.

Lehet lepontozni kedves szulok,de barmennyire is faj.Ez az igazsag.

Jah,es megvalami. Igen minden masodik hetvegen iszok,de mindig hazaerek es nem latszik soha sem.Jozan vagyok/voltam mindig. Ennyit errol...Mindenkinek kivanok olyan szuloket,mint az enyeim.<3 :)

2014. okt. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
34%

Az alkohol bőven belefér? Szomorú ez a gondolkodás...


20 évesen már elvonókúra? Az is belefér majd.


Hajrá fiatalok, ez a menő!

2014. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
76%
Igyigaz..en 16 éves fiu vagyok..Jogositvanyom van motorbol,es elég sokat eljárok bulizni..Es egyáltálán nem iszom alkoholt,max energiaitalt,és mégis jól tudom magam érezni..Sajnos ilyen világban élünk,ahol ez a sikk..nekem ha ugy van,és mégsem vezetek,akkor is egy pohártol nem kell több..Mert nekem az a parpohar pia nem er annyit,hogy ne vezessek..erted..Szoval bulizz élvezd a fiatalkorod,de esszel..mert csak egyszer veszted el a becsuleted utana nem biznak benned..udv16/F
2014. okt. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!