Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anya miért nem engedi, hogy...

Anya miért nem engedi, hogy igyak?

Figyelt kérdés
4 hónap múlva 15 leszek, és úgy egy hónapja voltam egy házibuliban, ahol ittam. (Nem először, de eddig még nem ennyit). Kb éjfél körül értemjött anya, úgyhogy addig kiültem a friss levegőre, rágóztam, stb.. Azért megérezte rajtam, hogy ittam valamit, amiért később egy csomót kiabált velem. Azt mondtam, csak pár korty bort ittam, és elhitte, de nagyon mérges volt... Most megint megyek bulizni halloweenkor, és terveztem inni, de anya nem engedi hogy ott aludjak, akar beszélni a szülőkkel, hogy "rendesek-e", amikor azok nem is lesznek otthon! Mit csináljak, hogy ezt elkerüljem, és hogy ne akadjon ki annyira, ha megérzi, hogy ittam? Múltkor már a telóm is elvette.

2014. okt. 25. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
56%

#49, képzeld kaptam, és nem is egyet, sajnos a 70-es években még sajnos nem volt tilos - és hát képzeld, a következményei is megvannak természetesen...

És nem, nincs igazad, létezik olyan, hogy általános emberi tisztelet... amit bizony neked is meg KELL adnod egy tizenévesnek IS, hiába vagy magad már nagyon érett huszonéves.... Hidd el, ha nekem 5 X-szel nem esik le a larikagyűrű az ujjamról, hogy megadjam az emberi tiszteletet egy tininek is - neked se fog.

2014. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
67%

Jó nagy vita alakult ki.Akkor én is válaszolok a kérdezőnek is és a vitázóknak is.

Kedves Kérdező!

Értem én,kamasz vagy,lázadni kell,menni a többi után,de ha csak egy fél órát higgadtan elgondolkodnál akkor talán rájönnél anyukád miért is akadt ki.

14 éves vagy,még gyerek,fejlődésben vagy,lehet manapság nagy divat már ebben a korban a szex, a drog, a pia, a cigi,de hidd el hatalmas baromság követni ezt a divatot.

Persze az alkohol mámora kellemes tud lenni,de abszolút nem jó,ha a fiatal fejlődő szervezetedet mérgezed vele.Egyetértek azzal,ha a szülők 14 éves kortól alkalmakkor pl.: karácsony,Újév,Szülinap már adnak egy pohár pezsgőt,bort,esetleg egy sört,de huzamosabb ideig rendszeresen nagy butaság fogyasztani.

Igen persze mindenki volt fiatal de a nagy baj az,hogy a tinik annyira nem tudnak mit kezdeni magukkal,pedig sokkal több a lehetőségük,mint pl 10 évvel ezelőtt,hogy inkább igyekeznek egyre inkább a felnőttes életet követni,holott a részegségben és a rendszeres ivásban semmi sem felnőttes.

Javaslom gondold át,persze, tök jó,ha bulizol a barátnőiddel esetenként,de mondjuk olyan házibuliban ahol azért néha rátok néz egy-egy felnőtt,nincs alkohol,barátnőknél alvás,osztálybuli,halloweenkor mi is buliztunk a barátnőimmel,ott is aludtunk nagyon szuper volt,de egy kortyot sem ittunk,pont ennyi idős voltam.Nem is gondoltunk rá nem hiányzott,remekül szórakoztunk.

Anyukád jót akar neked és lelkiismeretes szülő.


Többiek,nem értem miért kell mindig egymásnak esni,nem jó a túlzott szigor,de ugyanígy problémás,ha mindent ráhagynak a gyerekre.


PL: "Jézusom..igen..Én is 15éves vagyok.eljárok hétvégente.Iszok is,de nehogymár emiatt rossz ember legyek..Igen sportolok heti 6szor,a város elit gimijébe vagyok 4-5ös tanuló.És? a Szüleim elengednek..élhetem az életem.Mindig haza kell érnem,és soha nem voltam még részeg.pedig mindig ittunk pár felest.naés???"


Kicsikém,ez igen érett gondolkodás,az,hogy milyen az átlagod senkit nem érdekel,hogy elit gimi szintén nem mond el semmit hidd el 10ből 9 ember elit gimibe járt.De nagyon meghatározza majd az életed ez a túlzott szabadság.Feles? Persze a legjobb kezdet az alkoholizmus felé 15 évesen hetente lecsúszik pár feles,nem lennék magamra büszke a helyedben.

Hidd el jó néha inni,persze ellazulni egy buliban,de a pofám leszakadna,ha 15 évesen erre verném a mellem,sok mindent elmond a szüleidről,hogy nem szabtak határokat. A határok elengedhetetlenek mindenki életében legyen gyerek,legyen felnőtt,ahogy telik az idő,tapasztaltabb és érettebb lesz a gyerek tágulnak a határok,egyre több a felelősség, a szabadság,de a jó szülő szűkebbre veszi amint a gyerek túlzásokba esik,éretlenül viselkedik,nem tudja bizonyítani,hogy megérdemli a nagyobb szabadságot.

Szülőként bántana ha 15 éves gyerekem túlzásokba esne,és nagyban hibás lennék,mert félre ismertem nem ért meg még erre.

Nem csak a kor határozza meg az érettséget,ez igaz,de egy 14 éves messze nem élt meg annyi mindent,nem tapasztalt meg,mint egy 18-19 éves,miért is lehetne ugyanannyi szabadsága??

Mindegy ez a te dolgod,de később nem leszel ezért büszke magadra.


Szerintem a 63%osnak összességben igaza van,kicsit sarkosít,és kicsit indulatos,de nem vagyunk egyformák vannak temperamentumos emberek és ez bizony látszik az íráson is.


59%os,igen egy kamasz tanácsot kért,hogyan verje át az anyukáját,és egyben megkérdezte,miért nem engedi az anyukája,azt hogy igyon.Szerintem kapott erre sok választ,de természetesen a saját korosztályával ért egyet akik ugye igen "jártasak" a gyereknevelés terén.

2014. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
64%

Én is 14 éves vagyok és mi is szoktunk elmenni be városba , meg néhány osztálytársam szokott menni házibuliba de senki sem iszik. Ha iszik is akkor sem erőset de ők nem is 14 évesek és nem sokat. Miért akarsz inni?


Ha neked jó ,hogy roncsolja az agyadat akkor igyál , de ezek szerint most sem vagy túl okos :D

2014. okt. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon sok szulo nem erti a dolgokat.:) Nem buszkesegbol irtam,hanem azert h tanuljanak belole.:) Nekem ez igy tokeletes..Celjaim vannak,hetkoznaponkent 1,5orat tanulok.A szuleim igenis szabnak hatarokat.Aki az alkoholizmust emlegeti ebben az esetben azon hangosan nevetni tudok.Ha aztmondanak,h soha tobbet nem ihatok aztmondom oke. Es ez csak havi szintu/ket hetente van ivaszat. Hetkoznap eszemben sincs.:) De sebaj..csak azt nemertitek,h mi a kulonbseg a szabad/boldogabb kamaszkor kozott.Meg a depresszios/szamitogepezos kamaszkor kozott.:) De sebaj..
2014. okt. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező!

TE mit szólnál hozzá, ha a veled egyidős lányod inna egy buliban??? De őszintén!!

Egyáltalán mi a gondod? A szüleiddel van baj? Ott is van rá példa?? Vagy a suliból van eleged?

Nem hiszem hogy egy kiegyensúlyozott 14 éves csak úgy tervezné hogy inni fog.

Vagy a többieket utánozni KELL? Szerintem az önállóság mindennél többet ér hogy az ember saját akaratából tegyen meg valamit vagy sem.Nem azért mert befolyásolják.

Sok antialkoholista embert ismerek akik totál idióták alkohol nélkül is egy buliban! És nem hiszik el a többiek hogy nem ittak!

Hidd el nem kell alkohol hozzá, hacsak azért nem mert búfelejtésre iszod.


Csernus doki mondta egyszer egy betegének:

Az embernek csak EGY TESTE van és arra nagyon kell vigyázni, mert k...va sz...r lesz abban az egy testben nyomorékon leélni az életedet, ha elb....d.


Ez lehet egy baleset részegen, de akár egy májbetegség, vagy sima alkoholiznmus.

Kis lépésekben haladnak a fiatalok felé.Észre sem veszik hová vezet a "most csak egy két pohárral ittam".


Kedves kérdező: Vigyázz magadra légyszíves!

2014. okt. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ha valaki

legyen az egy gyerek vagy fiatal felnőtt vagy idősebb, bárki

kipróbál vagy használ valamit akkor nem ártana tisztába lenni vele mit is vesz be és azzal mit tehet magával.

Van egy mondás: "Az vagy amit eszel" (iszol).

A cigidobozra sem azért van ráírva hogy halált okozHAT, hogy kevesebben vegyék meg, hanem azért mert halált okozHAT.


Itt van néhány cikk a kamaszkori szervezetre az alkohol akár rövidtávú hatásairól.

Nem csak boldogságérzetet okoz...


[link]


[link]


A fiatal kamaszok nagy mennyiségű és rendszeres alkohol fogyasztása összefüggésbe hozható a gyenge felnőttkori teljesítményükkel. Közöttük nagyobb a szerfüggőségben, herpeszben, egyéb szexuális úton terjedő betegségekben szenvedők, valamint a korai terhességen átesettek száma. Nagyobb eséllyel követnek el bűncselekményeket, folytatnak rizikós szexuális kapcsolatot és várhatóan alacsonyabb lesz az iskolázottságuk is. Megjegyzendő, hogy ez nem feltétlenül teljes mértékben az alkohol fogyasztásának köszönhető, elképzelhető, hogy a fiatalkori masszív alkoholfogyasztás már eleve meglévő problémák miatt alakul ki (rendezetlen családi háttér, rossz társaság), amely hatással van arra, hogy milyen felnőtté válik a gyerek. Az viszont bizonyított, hogy a kamaszoknál és a fiatal felnőtteknél a rendszeres nagyobb mennyiségű alkohol elfogyasztása károsan hat az agy fejlődésére, szerkezeti romlást okozhat az agyban.


[link]

"Tény, hogy már kismennyiségű alkohol is veszélyes a fiatal szervezet számára. A lányok szervezetének még inkább árt, mint a fiúkénak.

Az alkohol lebontásakor etanol szabadul fel, ami fokozza a boldogsághormon-kibocsátást. Minél korábban és minél hosszabb ideig stimulálja ilyen módon az ember az agy jutalomközpontját, annál inkább hajlamos függővé válni. "

2014. okt. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim válasza:
54%

Hat ti komolyan idióták vagytok... 15 évesen ugyan ezt csináltam, hétköznap tanultam, hétvégente buliztam. Es milyen jo volt ez igy! Egy ilyen buliban találkoztam a volegenyemmel... Egyébként 3 nyelvvizsgám van, es egy szájsebész diplomám. Gratulálok Nektek..

26/N

2014. okt. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
0%
Húha attól,hogy van 3 nyelvvizsgád és egy diplomád attól még nem vagy egy intelligens ember látszik a válaszodból tudod mit ha gyereked lesz és 15 évesen majd piál,cigizik stb akkor veregesd meg a vállát jól van kislányom jól csinálod
2014. okt. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
50%
Olyan nincs hogy szájsebész diploma... tudhatnád.
2014. okt. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim válasza:
48%

Na jó, én ide csak röhögni járok fel, és most is azt teszem XD szerencsétlen kérdező, látom jól beoltott ez a sok szánalmas lúzer... egyébként nem baj:) szerintem kamuzd be, hogy csak elmentek kajálni egy barátnőddel, utána ottalszotok... és aztán leplezzétek a részegségeteket:D

16/f

2014. okt. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!