Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anya miért nem engedi, hogy...

Anya miért nem engedi, hogy igyak?

Figyelt kérdés
4 hónap múlva 15 leszek, és úgy egy hónapja voltam egy házibuliban, ahol ittam. (Nem először, de eddig még nem ennyit). Kb éjfél körül értemjött anya, úgyhogy addig kiültem a friss levegőre, rágóztam, stb.. Azért megérezte rajtam, hogy ittam valamit, amiért később egy csomót kiabált velem. Azt mondtam, csak pár korty bort ittam, és elhitte, de nagyon mérges volt... Most megint megyek bulizni halloweenkor, és terveztem inni, de anya nem engedi hogy ott aludjak, akar beszélni a szülőkkel, hogy "rendesek-e", amikor azok nem is lesznek otthon! Mit csináljak, hogy ezt elkerüljem, és hogy ne akadjon ki annyira, ha megérzi, hogy ittam? Múltkor már a telóm is elvette.

2014. okt. 25. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
0%
Ne hallgass az ilyen lúzerekre mint az utolsó. Azt hiszi nagyon kemény gyerek, holott ha kiraknák otthonról a hazudozása miatt sírva könyörögné vissza magát.
2014. okt. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
16%

orulj hogy egy 14 eves kislanyt elengednek rendszeresen bulizni

az en gyerekemet majd csak 16 evesen fogom elengedni es akkor is 1 evben max 2x

2014. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim válasza:
28%

Azért nem kell mindenkit egy kalap alá venni... nem minden 14 éves lány feleőtlen! Mindenkinek vannak hibái. Ha esetleg szégyellnéd magad és kis felelősségtudatod lenne (ami nincs), akkor még megbocsátható lenne... Fel vagy csattanva, amiért anyukád kiabált veled? Hát ez nagy! Én korodbeli lány vagyok és már akkor rámkiabálnak, ha későn jövök a suliból.. Pedig csak egy fél órát lógok a barátnőkkel... És még az is jogos, mert nem szólok senkinek, hogy most hol vagyok és kivel.. El sem tudom képzelni, hogy mit csinálnának, ha innék. Biztos repülne a saller! (nem is egy)

De az a legnagyobb: "Anya miért nem engedi, hogy igyak?" Gondolkozz már el magadon!!! Még neked áll feljebb?!

Menőzöl meg minden... Egyszer a nővérem keveredett ilyesmibe, szerencsére észhez tért. De a barátnőjének nem volt ilyen szerencséje. Mert tudod nem bírta a mája. Műteni kellett. Ha te is műtőasztalra akarsz jutni, biztosítalak jó úton jársz! Gratulálok! Menőzz még egy kicsit! Az ilyenek szánalmasak!

2014. okt. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó, azért egy kis iszogatás, meg a májátültetés távol áll egymástól, ugye tudod? :D Ez olyan, mintha meglátnálak chipset enni, és fröcsögni kezdenék arról, hogy ebben mennyi xar van, milyen sós, ezt a szíved nem bírja, bélrákot kapsz, stb.


MIÉRT KELL MINDENT KIRAGADNI AZ ADOTT KONTEXTUSBÓL?? MIÉÉÉÉRT?

2014. okt. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim válasza:
34%
Az a gáz, hogy csak elsőnek volt kis iszogatás. Fél év múlva már szinte annyira függő lett tőle, hogy szinte minden nap lerészegedett... Hát ez nem túlzás, mert ha inden nap állatra iszod magad, akkor csak nem fogsz makk egészséges lenni. Merthogy nem gáz, ha kipróbálod. Az gáz mikor már piálsz rendszeresen. És először pia, aztán cigi és végül drog. Aztán majd a kijózanítón ébredsz minden reggel... Na előbb utóbb az ilyenekből, akik így gondolkoznak ez lesz. És gondolom, ha ilyen okosnak gondolod magad, akkor ezt már tudtad és azért véded, mert... Na miért is nagyokos? Hogy legyen belőle egy nagy nulla?
2014. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
70%
De a függőség, és az iszogatás két külön dolog. Ez éppen olyan, mint az, hogy ha eszel egy tábla csokit, az nem azt jelenti, hogy cukorfüggő vagy.
2014. nov. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
66%

Tanulságos volt olvasni a sok kommentet. A tinikkel az a baj, hogy ők mindenkinél mindent jobban tudnak. Én is voltam tini, én is így éreztem. Azt kéne látni, hogy amelyik szülő idejön tanácsot adni, az feltehetőleg nem Piroska néni a kukoricaföldről, és nem Pali bácsi az aszfaltkeverő mellől, hanem olyan valaki, aki elég intelligens ahhoz, hogy szabadidejében a számítógéppel bíbelődjön. És akki elég türelmes ahhoz, hogy az évtizedek letisztult tudását tovább akarja adni a fiatalságnak.

Egy időben addiktológián dolgoztam, rengeteg sorsot megismertem. Az alkohollal a a probléma, hogy mindenkire másképp hat. Van, aki büntetlenül ihat embertelen mennyiséget egy életen át anélkül, hogy bármi függőség alakulna ki, és van, akinek egyetlen pohár elég ahhoz, hogy sunyin, alattomosan beépüljön a sejtjeibe, elraktározódjon az az érzés, amit az a pohárka okozott. Ezért (is) nem szerencsés, ha egy fiatalkorú iszik, mert sokaknak ez jelenti a belépőt a későbbi alkoholizmus világába. Persze, mindenki azt hiszi, hogy ő aztán nem, ő különleges, hisz ő a Szabó Jóska a hetedik C-ből. Csakhogy az alkohollal éppen ez a baj, hogy elaltatja a gyanakvást, elhallgattatja a vészcsengőt, és senki sem veszi észre, hogy rossz útra tévedt, csak amikor már késő, amikor már bekerült a sűrűbe.

2014. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
Bocs: "aki" akart lenni.
2014. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
35%

"az évtizedek letisztult tudását tovább akarja adni a fiatalságnak."

Meddő igyekezet, Julis. Nekünk is hiába pofáztak az öregjeink, mi is hiába tépjük a szánkat. Ugyanazokat a hibákat követi el minden generáció emberi mivoltunk kezdete óta, és feltehetően ugyanazokat a hibákat követi el még évezredek múlva is. Örök fájdalma ez az embernek, de nem tud mit tenni ellene.

2014. nov. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
34%
Mert 14 vagy. Baromi gáz ez!! Én 18 vagyok, és én is csak ritkán iszom. A barátommal mondjuk koccintunk évfordulókor. Nem attól leszel nagylány, hogy iszol. És amúgy engem sem engedtek bulizni ilyen idősen. Először 16 évesen voltam buliban. És annyira nem jött be.
2014. nov. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!