Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anya miért nem engedi, hogy...

Anya miért nem engedi, hogy igyak?

Figyelt kérdés
4 hónap múlva 15 leszek, és úgy egy hónapja voltam egy házibuliban, ahol ittam. (Nem először, de eddig még nem ennyit). Kb éjfél körül értemjött anya, úgyhogy addig kiültem a friss levegőre, rágóztam, stb.. Azért megérezte rajtam, hogy ittam valamit, amiért később egy csomót kiabált velem. Azt mondtam, csak pár korty bort ittam, és elhitte, de nagyon mérges volt... Most megint megyek bulizni halloweenkor, és terveztem inni, de anya nem engedi hogy ott aludjak, akar beszélni a szülőkkel, hogy "rendesek-e", amikor azok nem is lesznek otthon! Mit csináljak, hogy ezt elkerüljem, és hogy ne akadjon ki annyira, ha megérzi, hogy ittam? Múltkor már a telóm is elvette.

2014. okt. 25. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
43%
Gáz hogy a mostani gyerekeknek(14-17) a buli egyet jelent az ivással.
2014. okt. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
69%

A fiatalokkal az a baj, hogy mindig minden azonnal kell nekik. Nem tudják kivárni az idejüket. Tudom, én is voltam fiatal.

A piával meg az a baj, hogy a fiatal, fejlődésben evő szervezet sokkal hajlamosabb rákapni, mint egy felnőtt. Tudom, mert én is voltam masszív piás, és én is egy pohár itallal kezdtem. Mondjuk, nekem nem voltak szüleim, akik megálljt parancsoltak volna. Örülj neki, kérdező, hogy van, aki figyel rád, és fogadd meg a tanácsait.

2014. okt. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
45%

még szép,hogy nem engedi!

nagyon le leszek pontozva,de nem érdekel.igen,én is 14 éves vagyok.előfordult,hogy túl sokat ittam egy bulin,rosszul is voltam rendesen.(a buli nem egy füstös diszkót jelent,ottalvós bulin voltam barátnőmnél,heccből csináltuk)

másnap mindent elmondtam itthon,kaptam is érte az ívet rendesen,büntetések,nem mehettem sehova,telefonmegvonás,és társai.de tudom,hogy igazuk volt.kifejezetten szégyellem magam emiatt,nincs is undorítóbb,mint egy részeg lány,pláne,ha egy kislányról van szó.mert nincs mit szépíteni,azok vagyunk.

2014. okt. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
43%

mennyi szenteskedő


simán isznak a gyerekek 14 évesen


kérdező, egyezz ki anyukáddal, és ha iszol is alkoholt, módjával


ott aludni meg jó, nem kell éjjel egyedül mászkálni, anyukádnak sem kell érted mennie


anyukád szokott inni alkoholt?

2014. okt. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
51%

nem csak a maai gyerekek isznak

ha mindenki megkérdezné a szüleit hogy a baráti körükben hány évesen ittak először alkoholt lenne nagy csodálkozás

2014. okt. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
48%

Szenteskedő?

Persze aki éretten és felelősségteljesen gondolkodik neveli a gyerekét az szenteskedő,az mutatja mennyire éretlen kis kölykök vagytok,szánalmas a mai tini társadalom tisztelet néhány kkivételnek

2014. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim válasza:
56%
Komolyan mondom szánalmasak az ide író szülők!Lepontozhattok,de ez az igazság!!Hisz ti is mindig ezt írjátok.Amúgy meg,ha le is pontoztok,attól nem fog megváltozni a véleményem.Egyszer élünk.Mikor kezdjük el?30 évesen?Család,munka mellett??
2014. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
75%

"ha mindenki megkérdezné a szüleit hogy a baráti körükben hány évesen ittak először alkoholt lenne nagy csodálkozás"

Nem kell megkérdeznem a szüleimet, apám is korán kezdte, alkoholista is a mai napig!

Anyukámnak szerencsére több esze volt, ő nem lett alkoholista.

És nem is kell szülőkig elmenni, 27 éves vagyok, már szülő vagyok jó magam is, és igen, 14 évesen ittam először alkoholt, kipróbáltam, de ennyi. Legközelebb amikor alkoholt ittam, az 2-3 évvel később volt. És tudtam bulizni alkohol nélkül is.

És szerintem itt sokan félreértették a kérdezőt. Itt nem arról volt szó, hogy 14 évesen kipróbálta a kérdező az alkoholt, hanem ő rendesen úgy képzeli el már most a bulizást, hogy akkor hétvégén buli, iszunk pár pohárral. Vagyis rendszeresen szeretne majd inni és nem érti miért volt kiakadva a kedves anyukája. Szóval itt senki nem álszenteskedik, sokan kipróbáltuk 14 évesen az alkoholt. De nem abból állt onnantól fogva a bulizásunk, hogy alap volt a pia. Ez a nem mindegy!

2014. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
37%

Egyszer élünk,meg mikor kezdjük el..

Nos igen egyszer élsz te nagyokos,végülis lehetsz drogos alkoholista,ha a szüleid tojnak rád,neked meg csak arra van eszed,hogy igyál..

nem csak 14 és 30 éves ember van,a főiskolás évek a bulikról is szólnak,amúgy nem véletlenül nem lehet 18 év alatt hivatalosan alkoholt venni,egy gyerek szervezetére még rosszabb hatással van,szánalmas,hogy a buli a mai kölyköknek egyet jelent a piálással,cigizéssel,drogozással szexszel,tojáshéj a fenekükön és részegen fetrengenek ami megjegyzem semmilyen korban nem szép,csak hogy gyerekként ezerszer károsabb..

2014. okt. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim válasza:
48%
/#37 vagyok/ 17 vagyok,februárban töltöm a 18-at.Én is 14 évesen próbáltam ki a piát,és persze,hogy mindenki azt fogja mondani,hogy egy pohárral kezdte,hisz nem is rögtön egy üveggel...-_- Én amúgy nem vagyok...hogy is fogalmazzak a ti szavaitokkal... ja igen,nem vagyok "alkoholista".Igazából nem jó ez a két véglet.A szülő túl szigorú,a gyerek meg nagyon el száll magától.Az lenne a legjobb,ha a gyerek őszintén bevallaná a buli után,hogy mit tudom én ennyit,meg ennyit ittam,és a szülőnek meg nem kéne úgy reagálni,mintha embert ölt volna.Ez meg hülyeség amit írtok,hogy pia nélkül nem tudunk szórakozni.Most én nem mondom azt,hogy jóval idősebb vagyok a kérdezőnél,de én még mindig neki adok igazat.Valamilyen szinten titeket,szülőket is megértelek,de ti nem tudjátok úgy előadni magatokat,hogy megértse a gyerek mit akartok,mert sok szülő csak kiabál,hogy nem,nem,a pia az rossz,hülye leszel tőle,meg hajléktalan leszel,ha iszol nem lesz munkád,ez mind hülyeség!Ez a 18-as korhatár meg,hát mondjuk úgy,hogy mindenki les**rja.Így is úgy is hozzá jutnak a piához,mert vagy megkérnek valakit,hogy vegye meg nekik,vagy a boltos is leszarja,és első szóra oda adja.Szerintem addig,amíg nem hulla részeg,nem fetreng az árokban,addig valamilyen szinten tolerálható ez az egész.
2014. okt. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!