Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért panaszkodnak itt Gyakori...

Miért panaszkodnak itt Gyakori kérdéseken, 10 éves gyerekek, hogy problémák vannak a már meglévő párkapcsolataikkal?

Figyelt kérdés

Azért ez egy kicsit kiborít engem... Nem vagyok fanatikusan vallásos és nem is vagyok ultrakonzervatív, de azért mégis, álljon már meg az a 7×7 fákjás menet! Szerintem, azért kamasz kor alatt nem kellene barátnőt/barátot keresni. Nem hülyéskedem, 10 éves volt a srác szó szerint. Nem 12, ami még mindig korai, de talán akkor már ha érett, lehet barátnőja/barátja és csókig el is mehetnének. Az ilyen kisgyerekek, még a TV-ben és a mozikban is csak rajzfilmet nézhetnek és szinte semmit sem engednek még nekik (pl. itt interneten sem regisztrálhatnának elvileg, DE CSAK ELVILEG), akkor miért érzik magukat érettnek egy kapcsolatra?? Bocsánat, ha kicsit összeszedetlen voltam, de késő van már, csak belefutottam egy ilyen kérdésbe...


Szülők mi a véleményetek?


Kamaszok (tehát nem gyerekek) nektek mi?


Szerintem elképesztő... Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. jún. 14. 23:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/104 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem csak a szüzesség elvesztése és társai koraiak ennyi idősen. Hét éve, amikor én voltam ennyi idős volt "párkapcsolatom". Tudjátok miből állt? Botokkal kergettük a képzeletbeli dínókat... XD Sőt, hogy tovább menjek, oviban is volt pasim, mindig várat építettünk homokból a plüssmacskámnak, amit amúgy beástunk alá. Szerintem az utóbbival csaj az volt az egyetlen baj, hogy csóri Mici mindig tiszta retek volt... XD

Tehát én csak azt mondom az ilyen idős kapcsolatok lehetnek helyen kezelve, és ugyan olyan az egész, mintha csak barátok lennének. Mert most őszintén, kézenfogva járkálni, ölelkezni, ne adj isten puszit adni nem csak a párok szoktak. Normális esetben egy kapcsolat ilyen idősen nem úgy működik, mint kamaszként vagy felnőttként. Ahol meg igen, ott nagyobb gáz van.


(17l, és egyébként még szűz vagyok, mielőtt valaki könnyűvérűnek titulál)

2020. jún. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/104 A kérdező kommentje:
NEM érnek hamarabb a gyerekek! Mindig 13 évesen kezdődik a szexuális érés és kb. 16 éves korra fejeződik be. Szerintem csupán arról van szó, hogy a szülők beültették a gépek elé őket és szinte már az Youtube-ról is ömlenek a szexuális utalások. 10 évesen mit akar érni itt nekem??!! 10 évesen nem a gépet kellene nyomkodnia és nem a TV-t kellene néznie, hanem kisvonatozni, focizni vagy nézni a Bógyó és Babócát.
2020. jún. 15. 11:23
 13/104 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként kérdező, az utolsó megjegyezésed kicsit egymással ellentétes. Ne nézze az internetet a gyerek, se a tévét, de akkor mégis hol nézze a Bogyó és Babócát? Bár szerintem az a mese elég gagyi tíz éveseknek, inkább ovisoknak való... :D (bár én anno nem szerettem)

(11:17-es válaszoló vagyok)

2020. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/104 anonim ***** válasza:

Szerintem tévét azért nézhet egy 10 éves, de max úgy, hogy a szülők is ott vannak, és nem vonul el egyedül tévézni a szobájába. Bár nekem nem is volt soha a szobámba tv, mindig a nappaliban néztük együtt.

Én az első telefonomat 10 évesen kaptam, de csak telefonálásra használhattam, tehát nem is volt rajta internet.


Amúgy a mesékről jut eszembe, hogy azokból is egyre rosszabbak vannak. Sokan pl. a Cartoon Networkot nézik, én is szoktam néha, de az ottani mesék többsége szerintem nem kisgyerekeknek való. Néhányban olyan morbid dolgok vannak, hogy meglepődöm, hogy van aki már 5-6 évesen nézi.

A Bogyó és Babóca tényleg nem volt rossz. Aranyos kis mese volt, kiskoromban az összes részét láttam :D

2020. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/104 A kérdező kommentje:
Szerintem max. az M2-őt vagy a Minimaxot nézze, azt is csak 20-ig. A többi csatorna tele van politikai műsorokkal, híradókkal, Kék fénnyel, meg Bűnös lelkekkel és olyan műsorokkal, ami tele van olyan dolgokkal, amiket nem érthet meg. Én nagyon meglepődtem, hogy egy 8 éves esti sorozata, amit nézett a Drága örökösök, a Bátrak földje, meg ez a Válótársak, amiből mind a 3 tele van fekete pojénnal és tele van szexjelenettel és pl. a Drága örökösökben maffiózókkal (amit értek én, hogy viccnek, meg jó storynak van bent, de ezt egy 10 éves nem érti még). Már a zenei műsorokban pl. X-Faktorban is vannak kérdőjeles figurák akik viccesek (pl. a Hörcher László) de ezt szintén nem érti egy gyerek. A Nickelodeon, pedig egy IFJÚSÁGI műsorokat sugárzó csatorna, legalább is java részt... Az Msat utódja, ahol szintén olyan műsorok mentek. A legtöbb műsor fiataloknak/kamaszoknak szól és kísértetiesen hasonlítanak a Barátok köztre, csak egy kicsit poénosabbak és fiatalókról szól.
2020. jún. 15. 12:38
 16/104 A kérdező kommentje:
Egy kamasz vagy egy felnőtt amin jókat röhög és van szelektáló képessége, hogy kire kell felnézni és hogy ki a hülye és van reális és tudatos gondolkodása, addig egy gyerek azt hiszi, menő úgy beszélni mint a kocsis és deviánsan viselkedni, meg menő csajt, csajra váltani.
2020. jún. 15. 12:40
 17/104 anonim ***** válasza:

Az én esti sorozatom a Barátok közt és a Jóban rosszban volt amit néztem, de ezekben (legalábbis amikor még én néztem), nem volt szexjelenet, meg csúnyabeszéd. Persze attól még elég hülye műsorok, és most már nem is akarom nézni, de akkor néztem.

De ezenkívűl mi is az M2-őt néztük, azon a mai napig cuki mesék vannak szerintem. :) Meg volt és a mai napig megvan egy csomó mese DVD-n, délutánonként meg napközben azt néztük, olyanokat amikből még tanító jellegű volt, nem úgy, mint sok mai mese :(

2020. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/104 A kérdező kommentje:
A Válótársakban sok van, a végén meg láthattunk egy öngyilkossági kisérletet is. Én imádtam ameddig ment azt a sorozatot, mert tök vicces és jó történet, de ezt nem fogja fel egy 8-10 éves. A Drága örökösök vígjáték, sok fekete poénnal, ezt is néztem, meg szeretem is, de ez is túl sok egy olyan picinek. Az ilyen sorozatok nem nekik valók, sőt egyik műsor és csatorna sem nekik való, kivéve a direkt kisgyerekeknek mesecsatorna. Az internetet pedig nem is kéne engedni. A szülők nagyon felelőtlenek és csodálkoznak, ha a gyerekért az iskolába/óviba kell bemenni, mert mocskosul káromkodik vagy akármi más és ebből is következhetnek a nagyon korai terhességek.
2020. jún. 15. 12:56
 19/104 anonim ***** válasza:
52%

A nagyon korai terhességek pont a szexualitás ellen való nevelésből következnek. Olvasgass egy kis pszichológiát szerintem.

Nem elzárni kell, nem a szexualitás ellen kell nevelni hanem megfelelően tájékoztatni és informálni kell róla, hogy a valóságot ismerje a szexről. Rengeteg szexuális aberrációhoz és sokkal durvább lázadáshoz vezet a tiltás és burokba zárás.

2020. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/104 A kérdező kommentje:
19. Ezzel teljesen egyet értek. Fel kell világosítani stb. erre van a kamaszkor és nem a 8 éves kisgyermekkor. Vagy ha igen, fel kellene világosítani, akkor is úgy, hogy majd később csinálja csak.
2020. jún. 15. 13:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!