Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért panaszkodnak itt Gyakori...

Miért panaszkodnak itt Gyakori kérdéseken, 10 éves gyerekek, hogy problémák vannak a már meglévő párkapcsolataikkal?

Figyelt kérdés

Azért ez egy kicsit kiborít engem... Nem vagyok fanatikusan vallásos és nem is vagyok ultrakonzervatív, de azért mégis, álljon már meg az a 7×7 fákjás menet! Szerintem, azért kamasz kor alatt nem kellene barátnőt/barátot keresni. Nem hülyéskedem, 10 éves volt a srác szó szerint. Nem 12, ami még mindig korai, de talán akkor már ha érett, lehet barátnőja/barátja és csókig el is mehetnének. Az ilyen kisgyerekek, még a TV-ben és a mozikban is csak rajzfilmet nézhetnek és szinte semmit sem engednek még nekik (pl. itt interneten sem regisztrálhatnának elvileg, DE CSAK ELVILEG), akkor miért érzik magukat érettnek egy kapcsolatra?? Bocsánat, ha kicsit összeszedetlen voltam, de késő van már, csak belefutottam egy ilyen kérdésbe...


Szülők mi a véleményetek?


Kamaszok (tehát nem gyerekek) nektek mi?


Szerintem elképesztő... Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. jún. 14. 23:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/104 A kérdező kommentje:
Ne, ez a baj a gyerekkori, korai felvilágosítással, amit leírtam! A GYEREKEK, nem komolyak, nem teljesen átgodolók és esetlenek, hiszen ettől GYEREKEK még.
2020. jún. 16. 00:23
 42/104 anonim ***** válasza:
70%

Jó, hogy leírtad most ezt. Tipikusan látszik, hogy milyen káros az a fajta nézet, amiben téged neveltek. Ha kezdetektől normálisan, mindig a korodnak megfelelő módon, normálisan és a valóságnak megfelelő módon válaszoltak volna a kérdéseidre, amik minden NORMÁLIS gyerekben felmerülnek. Az a nem normális, ha egy gyerek nem érdeklődik a természetes dolgok iránt. De nyilván, aki ilyen légkörben nevelkedik, az nem is mer kérdezni, mert az az alapállás, hogy ez bűn és gusztustalan és nem is szabad még beszélni sem róla. Ékes példája vagy annak, hogy hogyan lehet egy gyerek lelkét és önértékelését, önismeretét tönkrevágni az elvakult hit miatt. Tehát hidde el: nem az a fura, ha valaki érdeklődik és normálisan felvilágosítják, hanem az, ha elzárják a valóság elől és félinformációkkal és/vagy hazugságokkal tömik a fejét.

A felvilágosítás tulajdonképpen nagyon egyszerű dolog, normális szülők esetében: ha a gyerek kérdez, akkor az aktuális korának megfelelő módon és mértékben el kell mondani neki az IGAZSÁGOT. Én meg erről beszéltem.


A lányaimat az egyik "jóképességű" qrvázta lesz BURKOLTAN, nem szó szerint, mikor azt feltételezte, hogy azért mert 10-11 évesen már menstruáltak, akkor már szerinte 12 évesen "meg is szabadultak" a szüzességüktől. A 10-12 évessen szexelő csitriket szokták ribizlinek nevezni. Az illető tehát látatlanban és ismeretlenül feltételezte, hogy csak azért, mert korán értek (pontosabban a normális alsó határán), ezért rögtön szexeltek is. Márpedig ez erősen sértő rájuk nézve. A privát üzenetéről meg ne is beszéljünk, mert az tényleg bicskanyitogató volt.


Az alapkérdésre még: mint látható, természetesen lehetnek "párkapcsolati" problémáik akár 10-12 éveseknek is, a kérdés, hogy ez pontosan mit takar. Nyilván, akit otthon a tiédhez hasonló légkör vesz körül, az nem mer otthon kérdezni, ezért más fórumot - jelen esetben a GyK-t - keres arra, hogy kiírja magából a gondjait. Bár ha jól tudom, elvileg ilyen korúak nem regisztrálhatnak. Tudom, ki lehet játszani, de ha menet közben kiderül a kora, akkor simán ki is vágják az oldalról gondolom, szóval nem tudom, te honnan vetted, hogy 10 évesek írkálnak ilyen jellegű dolgokról. Ezért kértem, hogy linkelj pár ilyen kérdést, mert én nem találkoztam ilyennel mostanában. Kíváncsi lennék.

2020. jún. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/104 anonim ***** válasza:
100%

# 39: Olvass utána a becsületsértésnek. Meg fogsz lepődni.

A privátot meg nem olvastad. Azt én tudom, hogy oda milyen ocsmány stílusban írt. Igen, felkaptam a vizet. Elég idős vagyok ahhoz, hogy rám mondhat bárki bármit, egyik fülemen be, a másikon ki. Letojom! A gyerekeimet viszont SENKI nem alázhatja semmilyen formában, pláne nem ismeretlenül, látatlanban. Sajnálom, de ilyenkor én torokra megyek! Ez van.

2020. jún. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/104 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 42-es! Ha lennél szíves, hogy feloldj a tiltásból, akkor privátban szívesen elmagyarázom, hogy én nem úgy értettem. Csak trollkodásnak, viccnek szántam. És tudom, ez nem vicces, főleg egy anyának, de én nem nézem jó szemmel, hogy 9 évesen valaki nemi életet éljen, és a mai lányokról meg mindről ezt gondolom, amit írtam neked privátban. De bocsánatot kérek, és tudom ez nem változtat semmin, de mostanában elég sok rossz dolog történik velem, és hamar kiborulok. Tudom ez sem mentség, de legyen egy kicsit megértő legalább, és oldjon fel privátban, hogy kulturáltan megbeszéljük, vagy ha nem akkor inkább lépjünk túl ezen.
2020. jún. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/104 anonim ***** válasza:
100%

#41: NINCS baj a korai felvilágosítással. Csak nem mindegy ki, hogyan, milyen formában csinálja.

Csak vegyünk egy példát. Megnősülsz, születik egy gyereked. Nem álltok meg egynél, ezért lesz tesó is. Tegyük fel, hogy kicsit hosszabb idő alatt sikerült összehozni, ezért a nagyobbik gyermek már 5 éves. Kicsit szeleburdi, könnyen megütheti anya hasát (nem szándékosan, természetesen). Mit mondtok neki, miért vigyázzon a szokásosnál is jobban?

Aztán anya hasa elkzed nőni, és az 5 éves megkérdezi, hogy mitől hízott meg anya. Mit válaszolsz neki? Hazudsz, hogy sokat evett? Mondjuk, hogy igen és a gyerek elhiszi, tudomásul veszi. Aztán egyyszercsak anya eltűnik pár napra, majd hazajön egy újszülött babával, lapos hassal. Újabb kérdés: honnan jött ez a baba és hogy fogyott le ilyen gyorsan anya? Mi lesz a válasz?

Tételezzük fel, hogy első körben már nem hazudsz a gyereknek, hanem elmondjátok neki, hogy hamarosan kistestvére születik, aki anya hasában nő, ezért hízott meg. Jön máris a következő kérdés: hogy fog onnan kijönni? És ami a legkínosabb tud ilyenkor lenni: HOGY MENT BE?

Hidd el: el lehet magyarázni a valós tényeket már az 5 évesnek is és meg is érti. Tudod a gyerek csak kicsi, de nem hülye ám! Nem kéne úgy kezelni.

2020. jún. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/104 anonim ***** válasza:
100%

#44: Sajnálom, de nem! A bocsánatkérést elfogadom, de nem kívánok a továbbiakban privátban értekezni erről. Kis mértékben sem volt vicces, konkrétan gyomorforgatóan gusztustalan megszólalás volt.

Az a baj, hogy SEHOL nem volt szó arról, hogy 9 évesen szexelni normális. Fel kéne fogni, hogy a nemi érés nem egyenlő az aktív szexuális élet megkezdésével. Attól, hogy valaki 10-11 évesen ivaréretté válik, korántsem jelenti, hogy azonnal össze is fekszik fűvel-fával. Kivéve persze néhány népcsoportot, de azért hálistennek nem az az alap. Az viszont, hogy a pubertás kezdetén lévő 10-12 éves lányok elkezdenek érdeklődni a másik (szélsőséges esetben a saját) nem iránt, az nem jelent azonnal fizikai kapcsolatot. Álmodozni meg miért ne lehetne? 10 éves voltam, mikor kistesóm született, és azóta akartam mindenáron gyereket, és rengeteget ábrándoztam arról, hogy milyen lehet egy kapcsolat. De ettől még eltelt jó néhány év, mire egyáltalán "olyan" kapcsolatba kerültem egy fiúval. Azok a gyerekek is ábrándoznak valószínűleg sok mindenről, akik nem beszélnek/beszélhetnek erről a szüleikkel és ők jönnek ide kérdezni, valószínűleg. Vagy trollok.

Kicsit több lazaság (nem összetévesztendő a szabadossággal!), és kevesebb bigottság. Továbbá több szakirodalom forgatása biológia témakörben, hogy bizonyos fogalmakat helyén tudjanak kezelni.

2020. jún. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/104 A kérdező kommentje:
Jézusom! Az ilyen szülőktől mentsen a jövő! A gyerekeket erkölcsre és vallásra kell tanítani. Áááá, szóval nem vagyok normális azért, mert engem még ahazfiasságra, hagyományőrzésre, erkölcsre, hagyományos erkölcsre és vallásosságra neveltek?? Persze... Én nagyon szerettem a szüleim és mindig őszinte lehettem velük. Úgy látom nem jutott el a tudatáig! Megkérdezi mitől?? Azt válaszolod, hogy tesója lesz, ami az igazság. Mitől?? "Apa és anya nagyon szeretik egymást, ezért ő lett a gyümölcse, Istenke anyát és aoát megajándékozta." Nekem is valami hasonlót mondtak.
2020. jún. 16. 00:55
 48/104 A kérdező kommentje:
A kamaszkor akkor mire van?? Gyerekkoromban én nem kérdezgettem ilyeneket... A gólyás izék tényleg hülyeségek, annyit én is tudtam, amennyi az alap. Anya pocijából kivesznek. Ennyit tudtam és bőven meg voltam vele elégedve. Szerintem meg pont, a gyerekeknek nem szexről, hanem rajzfilmekről és legóról kellene beszélgetni, ami elkerülhető lenne az ideális időben történő felvilágosítással és gondoskodással.
2020. jún. 16. 01:02
 49/104 anonim ***** válasza:
0%

Oké 46, csak kérlek ne jelents fel, ha kell könyörgök is neked bármi, de most a jelenlegi helyzetemben egyáltalán nem hiányzik egy rendőrségi feljelentés. Tudom, hülye voltam, nincs is szó rá mennyire, de hidd el nagyon sajnálom, és ígérem, hogy legközelebb gondolkozni fogok mielőtt beszélnék. Tudom, ez az üzenetem után nem tűnik hihetőnek, de tényleg megbántam. Én nem vagyok felnőtt, 16 vagyok, és a szüleimnek egyáltalán nem hiányzik a pénzbírság, szóval kérlek, legalább velük szemben legyen szíved, ők erről nem tehetnek. Ne haragudj, ha megbántottalak, tudom, szépen is meg lehetett volna fogalmazni azt amit írtam, de hamar ki lehet hozni a sodromból sajnos, és akkor gondolkodás nélkül p*fázok mindefélét. És tudom, nem volt vicces, csak kérlek zárjuk le.

Amúgy az jó, hogy ennyire véded a gyerekedet, az én anyukám is ilyen, hogy őt bárki bánthatja, de a gyerekeit ő sem hagyja.

Szóval megértelek, de kérlek, én még csak egy gyerek vagyok, és ennyi idősen már felelősség teljesebbnek kéne lennem, sajnálom.

Nem akarom sajnáltatni magam, de nem vagyunk olyan gazdagok, hogy ki tudjunk fizetni több százezret. Csak annyit tudok mondani, hogy megértelek, de kérlek most az egyszer felejtsük el.

2020. jún. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/104 A kérdező kommentje:
Jajj! Dehogy jelent fel téged! Hülye lenne vírushelyzet közepén, egy internetes anonimot feljelenteni, úgy, hogy minden bizonyíték egy perc alatt eltüntethető.
2020. jún. 16. 01:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!