Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért panaszkodnak itt Gyakori...

Miért panaszkodnak itt Gyakori kérdéseken, 10 éves gyerekek, hogy problémák vannak a már meglévő párkapcsolataikkal?

Figyelt kérdés

Azért ez egy kicsit kiborít engem... Nem vagyok fanatikusan vallásos és nem is vagyok ultrakonzervatív, de azért mégis, álljon már meg az a 7×7 fákjás menet! Szerintem, azért kamasz kor alatt nem kellene barátnőt/barátot keresni. Nem hülyéskedem, 10 éves volt a srác szó szerint. Nem 12, ami még mindig korai, de talán akkor már ha érett, lehet barátnőja/barátja és csókig el is mehetnének. Az ilyen kisgyerekek, még a TV-ben és a mozikban is csak rajzfilmet nézhetnek és szinte semmit sem engednek még nekik (pl. itt interneten sem regisztrálhatnának elvileg, DE CSAK ELVILEG), akkor miért érzik magukat érettnek egy kapcsolatra?? Bocsánat, ha kicsit összeszedetlen voltam, de késő van már, csak belefutottam egy ilyen kérdésbe...


Szülők mi a véleményetek?


Kamaszok (tehát nem gyerekek) nektek mi?


Szerintem elképesztő... Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. jún. 14. 23:10
 81/104 A kérdező kommentje:
Ezek pedig a 8 éves gyereküknek magyarázzák el a szexet... Hú de hányni tudnék ettől. Van egy bizonyos fejlődés, amelynél a nemi fejlődés nek a kisgyermekkorra tehető.
2020. jún. 16. 22:39
 82/104 anonim ***** válasza:
81%
Mindenkinek jogában áll hülyének lenni kérdező, de te bántóan visszaélsz ezzel a lehetőséggel. Na, menjél hányni!
2020. jún. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/104 A kérdező kommentje:
Te meg menj aludni! Kb. 2 órája azt mondtad még kora van!
2020. jún. 17. 00:09
 84/104 A kérdező kommentje:
*késő xDD
2020. jún. 17. 00:09
 85/104 anonim ***** válasza:
Jó, téged nem érdekelt a szex mert érzelmi fejlődésben, személyiségfejlődésben még most sem tartasz ott, tiszta sor. De rengeteg gyerek van akit 10-12 évesen már nagyon is érdekel mert ott tart a fejlődésben. A természettel nem mi vitatkozunk, mi még mindig csak biológiai és pszichológiai tényeket közlünk. A természettel sajnos te vitatkozol, ami nem a te hibád tulajdonképpen hanem a vallási agymosásé. Valószínűleg emiatt vagy ennyire lemaradva a kortársaidtól.
2020. jún. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/104 A kérdező kommentje:
Köszönöm megint a megbélyegzést! Az ateizmust meg kell állítani és a gyerekeket mélyen vallásosságra kell nevelni! Nyiss ki egy biológiai könyvet és nézd meg az: "emberi egyedfejlődés szakaszai"-t...
2020. jún. 17. 11:46
 87/104 anonim ***** válasza:
100%

Igen kérdező, biológia könyv... XD

Azért jó ha nagyvonalakban tudja a gyerek, hogy mi vár rá pár év múlva és nem úgy jár, hogy a vártnál hamarabb megjön neki, nem tudja mi az és azt hiszi meg fog halni a vérzéstől. A szexualitást meg azért kell a gyerekeknek is a saját szintjükön elmagyarázni, hogy pl leessen nekik, hogy ha pl zaklatják őket és el merjék mondani a szülőknek, mert nem tabu. Attól, hogy valaki tíz évesen tudja mi az a szex nem jelenti azt, hogy fogja csinálni. Én is tudom mi az egy jó pár éve, mégis szűz vagyok 17 évesen...

2020. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/104 A kérdező kommentje:
De egy gyerek még nem tudja felfogni sem! Én sem tudtam, csak akkor amikor tapasztaltam. Leírtam, édes Istenem, hogy ha hozzáértek a nemi szervemhez, azt cikinek éreztem mint minden gyerek, annak érzi a légkör miatt.
2020. jún. 17. 12:14
 89/104 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont ez az, hogy cikinek érzi és nem mer beszélni róla ha megtörtént,mert úgy érzi, hogy az ő szégyene. Ezért kell beszélni róla.

Egyébként a gyerekek nem hülyék. Csak megfelelő szinten kell elmagyarázni nekik a dolgokat. Most képzeld már el, hogy ott vagy, mint tíz év körüli kislány, osztálytársak közül senki nem menstruál, anyád titkolja szóval azt sem tudod, hogy létezik ilyen. Egynap meg random elkezdessz vérezni, esetleg még görcsöl is a hasad, fáj. Na mire gondolsz ekkor? Egyértelműen arra, hogy beteg vagy/meg fogsz halni stb... Azért kell beszélni valamilyen szinten kicsit hamarabb az ilyenekről, akár leegyszerűsítve, hogy ne sokkoljon le, ha hamarabb szembesülsz ilyenekkel

2020. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/104 A kérdező kommentje:
Nem szabad a szexet elmagyarázni nekik még!Én sem hagytam volna, mert nagyon cikinek éreztem, ha hozzányultak volna a nemi szervemhez. Bármennyire is hihetetlen a gyerekek, nem vetkőznek le és nem is hagyják, hogy hozzányúljank.
2020. jún. 17. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!