Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért panaszkodnak itt Gyakori...

Miért panaszkodnak itt Gyakori kérdéseken, 10 éves gyerekek, hogy problémák vannak a már meglévő párkapcsolataikkal?

Figyelt kérdés

Azért ez egy kicsit kiborít engem... Nem vagyok fanatikusan vallásos és nem is vagyok ultrakonzervatív, de azért mégis, álljon már meg az a 7×7 fákjás menet! Szerintem, azért kamasz kor alatt nem kellene barátnőt/barátot keresni. Nem hülyéskedem, 10 éves volt a srác szó szerint. Nem 12, ami még mindig korai, de talán akkor már ha érett, lehet barátnőja/barátja és csókig el is mehetnének. Az ilyen kisgyerekek, még a TV-ben és a mozikban is csak rajzfilmet nézhetnek és szinte semmit sem engednek még nekik (pl. itt interneten sem regisztrálhatnának elvileg, DE CSAK ELVILEG), akkor miért érzik magukat érettnek egy kapcsolatra?? Bocsánat, ha kicsit összeszedetlen voltam, de késő van már, csak belefutottam egy ilyen kérdésbe...


Szülők mi a véleményetek?


Kamaszok (tehát nem gyerekek) nektek mi?


Szerintem elképesztő... Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. jún. 14. 23:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/104 anonim ***** válasza:
18%
Igen, egyetértek. Nem 8 éves korban kell felvilágosítani a gyereket, ráér az 12 évesen, vagy amikor belép a kamaszkorba. És nem rá kell nevelni, hogy csinálja csak, hanem, hogy ráér. Főleg úgy, hogy az elsőt azzal kéne csinálni akit tényleg szeretsz, mert annak az emléke örökre megmarad. Szóval ha eljön a megfelelő kor (10 éves kor felett), hogy beszéljünk a gyereknek erről, akkor is a szülőknek azt is meg kéne mondaniuk, hogy nem kell elsiettetni, és inkább várjon vele, minthogy összefeküdjön azzal aki először szembe jön. Mert sajnos sok anyát nem is érdekel, ha a gyereke 12-13 évesen már nemi életet él, az se érdekli kivel van (tisztelet a kivételnek).
2020. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/104 A kérdező kommentje:
21.-kel egyet értek.
2020. jún. 15. 13:36
 23/104 anonim ***** válasza:
100%

"Mindig 13 évesen kezdődik a szexuális érés"

Nem mondod? Ez speciel a mi családunkban egyáltalán nem így volt. Meg amúgy sem így van. Tudod: elsődleges és másodlagos nemi jelleg megjelenése, meg egyéb ilyen butaságok.

11 éves voltam, amikor először megjött. Nagyobbik lányom épphogy elmúlt 10, 9 évesen már nőttek a mellei; kisebbik is 11 évesen lett "nagylány". Miről beszélsz? Mi az, hogy "mindig"? Teljességgel egyéni, hogy ki mikor éri el a fejlődés bizonyos szakaszait. Bioszból még erősíteni kell kicsit!

És igen, 8-9 évesen elkezdtem felvilágosítani a lányaimat, mert utaltak jelek arra, hogy hamarosan tudniuk kell bizonyos dolgokat. És milyen jól tettem! Szerintem kicsit késő lett volna a már 3 éve menstruáló lányt felvilágosítani, ugyanis azt bőven előtte kell.

2020. jún. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/104 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, és hány évesen vesztették el a lányaid? Gondolom a következő 1-2 évben már túl is voltak rajta.
2020. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/104 anonim ***** válasza:
90%

#24: Undorító vagy! Ez konkrétan sértés, méghozzá becsületsértés kategória.

Biloógiából jó szar lehetsz, hallod. Szerinted a nemi érés kezdete attól függ, hogy kit mikor világosítottak fel? Meg biztosan valami ráolvasással növesztette a melleit és intézte el, hogy már 10 évesen megjöjjön neki. Aha! Hogy te mekkora egy idióta barom vagy!

2020. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/104 A kérdező kommentje:

"Undorító vagy! Ez konkrétan sértés, méghozzá becsületsértés kategória." Huh... Nem mondod, akkor menj a rendőrségre! xDD


A pubertáskor, vagyis a köznyelv által kiskamaszként ismert korszak elején kezdődik a szexuális érés. Az nagyon nem egészséges ha valaki 9 évesen kezd el "érni". 16 éves korára pedig általában teljesen befejeződik.

2020. jún. 15. 22:26
 27/104 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem nem korfüggő. Voltam szerelmes óvodás koromban is. Akkor még viszonozták is. Aztán jött az a korszak, amikor ciki volt szóbaállni a fiúkkal. És felsőben jött megint az, hogy minden lány az iskola legnépszerűbb fiújába volt szerelmes. Én is. Persze esélyem sem volt, de nagyon szenvedtem, hogy olyan ronda vagyok, és úgysem kellek neki. Anyámmal megbeszélni nem tudtam. A barátnőmnek elmondtam, de szerintem így utólag kiröhögött a hátam mögött.

Szerintem nem baj, hogyha meg akarja beszélni, viszont nem túl jó ötlet a neten idegeneknek kiönteni a szívét. Tapasztalatlan még, és visszaélhetnek a bizalmával.

Amúgy az én lányomnak is van fiúja. Kb. annyi a nagy szerelem, hogy egymás táskáját húzkodják a folyosón, meg a fiú nekiadja a csokiját. Évek óta szerelmesek egymásba, iskolán kívül soha nem is találkoznak.

2020. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/104 A kérdező kommentje:
Akkor az mitől is szerelem?? Na, látod! Nem tud szerelmes lenni, max. rajongani érte. Ilyen kisgyerekeknek nem szabad még felvilágosítást adni! A kamaszkor arra van, hogy felvílágosuljanak. A kamaszok meg már TÉNYLEG tudnak szerelmesek lenni, akkor kezdődik el.
2020. jún. 15. 23:01
 29/104 anonim ***** válasza:
0%
Kiskorban még nincsen szerelem. Egy ovis, vagy egy kisiskolás még azt se tudja mi a szerelem. Én is mondtam akkoriban azt, hogy jajj én mennyire szerelmes vagyok, de később jöttem rá, amikor kamaszkoromban tényleg szerelmes lettem, hogy annak semmi köze nem volt a szerelemhez, és az csak rajongás volt.
2020. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/104 anonim ***** válasza:
100%

Mert szerinted szó nélkül tűrnöm kéne, hogy valaki konkrétan leqrvázza a lányaimat, ismeretlenül és alaptalanul? Igen: ezt hívják becsületsértésnek.


Amúgy pedig hiányosak a biológiai ismeretied. Teljesen normális ez a fajta fejlődés, a kiskamasz kor 9-10 éves korban kezdődik, millió forrásban utána lehet nézni (az őskoriaknál kicsit frissebbett célszerű elővenni).

Egy kis előtanulmány, szerintem a cikket író gyermekgyógyász, endokrinológus úgy gondolom egy pöttyet jobban ért ehhez, mint ti a fanatizmusotok mögött: [link]

Kiemelném, amennyiben a hosszabb lélegzetű cikk miatt nehéz lenne az értő olvasás: "A serdülés NORMÁLISAN fiúkban 9-14 éves kor között, lányokban 8-13 éves kor között zajlik le."

És a pubertás kezdete nem a nemi kapcsolatok kezdetét jelzi, kivéve néhány népcsoportnál, illetve azoknál, akiket neveltetésük folytán nem készítettek fel ezekre a természetes dolgokra, ezért nem is tudják kezelni és kordában tartani az érzéseiket. Van, aki már elfelejtette, hogy milyen volt ez annak idején vagy egyszerűen csak elfojtja.

Elég szomorú, hogy valaki attól, mert egyszercsak ivaréretté válik, onnantól tüzelő szukaként viselkedik. Embereknél - már az értelmesebbjénél - ez szerencsére nem így működik, és jó pár ciklus megelőzi jó esetben az első együttlétet. Már ha a szerencsétlen gyerek tisztában van azzal, hogy mi történik vele.

Őszintén: szerinted mikor kellett volna felvilágosítani a 10-11 évesen "nagylánnyá" váló leányzókat (és nem csak a sajátjaimról ÉS saját magamról van szó, hanem kb. az összes korukbeliről)? 3 évvel azután, hogy már túl van rajta? Hogyan fordult volna hozzám, az anyjához bizalommal, mikor egy reggel arra ébred, hogy elöntötte a vér? Vagy titkolnia kellett volna? Szégyellnivaló? "Tisztátalan" lett? Ezt úgy mégis hogy gondolod? Szörnyen elmaradott, begyöpösödött és nagyon káros nézet ez, amit képviseltek páran. Sötét középkor, komolyan mondom!


Amúgy nem óhajtottam ilyen mélyen belefolyni, csak megdöbbentem a tudatlanság mérhetetlen fokától, amit tapasztaltam. Ráadásul én még nem találkoztam ilyen jellegű kérdéssel itt, amiről írtál az alapkérdésben. Belinkelnél néhányat? Lehet, hogy azok alapján más lesz a véleményem (legalábbis azokkal kapcsolatban, akik valóban helytelenül viselkednek).

2020. jún. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!