Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért panaszkodnak itt Gyakori...

Miért panaszkodnak itt Gyakori kérdéseken, 10 éves gyerekek, hogy problémák vannak a már meglévő párkapcsolataikkal?

Figyelt kérdés

Azért ez egy kicsit kiborít engem... Nem vagyok fanatikusan vallásos és nem is vagyok ultrakonzervatív, de azért mégis, álljon már meg az a 7×7 fákjás menet! Szerintem, azért kamasz kor alatt nem kellene barátnőt/barátot keresni. Nem hülyéskedem, 10 éves volt a srác szó szerint. Nem 12, ami még mindig korai, de talán akkor már ha érett, lehet barátnőja/barátja és csókig el is mehetnének. Az ilyen kisgyerekek, még a TV-ben és a mozikban is csak rajzfilmet nézhetnek és szinte semmit sem engednek még nekik (pl. itt interneten sem regisztrálhatnának elvileg, DE CSAK ELVILEG), akkor miért érzik magukat érettnek egy kapcsolatra?? Bocsánat, ha kicsit összeszedetlen voltam, de késő van már, csak belefutottam egy ilyen kérdésbe...


Szülők mi a véleményetek?


Kamaszok (tehát nem gyerekek) nektek mi?


Szerintem elképesztő... Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. jún. 14. 23:10
 71/104 anonim ***** válasza:
100%

Szemellenzőket le kéne már venni, és javasolnám ismételni az általános iskola első 2 osztályát, hogy megtanulj olvasott szöveget értelmezni. (68, neked szól!)

Sehol, senki nem írt olyat, amit te belelátsz. Szánalmas vagy.

2020. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/104 anonim ***** válasza:

Drágaság! Tényleg most lenézel és megvetsz? Úristen!!! Most azonnal rohanok, és a kardomba dőlök, de még előtte hamut szórok a fejemre.

Biztosan ébren fogok hánykolódni éjszakákon át most amiatt, mert egy tizenkevés éves kis ... így gondolkodik rólam. Nagyon ostoba vagy szegénykém, iszonyúan kimosták az agyadat. De a te bajod - egészen addig, amíg ezzel nem ártasz másoknak (esély van rá, hogy fogsz, egy pszichiáter jó alanyt találna benned).

2020. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/104 anonim ***** válasza:
Ezekről tényleg fontos beszélni a gyerekkel. De azt én sem tartom jónak, ha valaki 10-12 évesen szexuális életet él. Az nem akkora baj, ha addigra már képben van a szexxel, csak az, ha csinálja ennyi idősen, mert ahhoz még fiatal.
2020. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/104 A kérdező kommentje:

Te beszélsz itt buborékról???? :-D xDD Kiestem a fotelből, holott fekszem benne. xDD Mindenki értelmi fogyatékos, szánalmas stb. aki nem ért egyet, a te HÜLYE nézeteiddel. Igen, ez hülye nézet!!! Ez a természet ellen szól. A természet, akárhogy erőlködsz azt diktálja, hogy mindennek meg van a maga ideje, ezért lett evolúció, ezért lettek változást hajszoló és elősegítő forradalmak, ezért lettek visszelépések is, a rossz irányból, majd megint előre lépések. Ugyan ez van itt is. Újszülöttkor, csecsemúkor, kisgyermekkor, gyermekkor, pubertáskor, kamaszkor, ifjúkor, felnőttkor, időskor, majd végül "Porból lettél és porrá leszel!".


A pedofília bűncselekmény Európában mindenhol (még a libertáriánus kormányok alatt is, igen) tehát elég nehéz ezt elképzelni, hogy minden sarkon ott álljon egy pedofíl, pláne, hogy kevesebben vannak mint pl. a melegek tehát a szexuális kisebbségekbe tartozók. Valamint a társadalom is eléggé elítélő velük szemben.


Én sem engedtem volna gyerekként sem hogy az akkoriban még kukim taperolják, mert az már akkor is nagyon ciki volt, sőt a levetkőzés is.


A pedofília, vagy akármilyen szexuális kapcsolat pedig a papi "karier" végét és a szabad élet végét jelentheti, tehát erről is ennyit. Csak a katolikus egyházban voltak ilyen esetek és nagyon kevés, pláne Európában...

2020. jún. 16. 22:02
 75/104 anonim ***** válasza:

Na látod! Eddig is erről volt szó, senki nem írta azt, hogy szexelni kéne bárkinek 10-12 évesen, hanem azt, hogy idejében tisztában kell lenni ennek a természetével, különben megóvni sem lehet.

A tudatlanság senkit nem véd meg, de van, aki szereti homokba dugni a fejét és mások magyarázatait szándékosan félremagyarázza. Igazából nem is érdekel, csak azért nehogy már egy tizenéves ostobenkó ossza az észt többgyermekes családanyáknak, akiknek pöttyet nagyobb rálátása van bizonyos dolgokra, mint akit burokban neveltek.

2020. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/104 anonim ***** válasza:
Te ugatsz le mindenkit, aki nem ért egyet veled, már bocs! Irány vissza szövegértést gyakorolni, aztán futás az ágyba, már fellőtték a pizsit. Mit keresel itt a fertőben éjnek évadján?
2020. jún. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/104 A kérdező kommentje:
12-13 éves kor átlagban az az időszak, amikor kellő kép érettek és sejtenek is valamit az akorra már kiskamaszok. Akkor lehet felvilágosítani. Ne 6, ne 8 és ne is 10 évesen.
2020. jún. 16. 22:05
 78/104 A kérdező kommentje:
Na, persze, attól még lehetnek hülye elveid... akarom mondani Einsteint, Platónt és Stephen Hawkingot megszégyenítő elveid. Te kezdtél el itt mindenkit jellemezni, "szép kis" melléknevekkel. Ha 22 óra neked késő... akkor menj aludni, addig is fellélegezhet a szellemi kútmérgezésből az agyam.
2020. jún. 16. 22:11
 79/104 anonim ***** válasza:

Na ne veszekedjetek már. Kedves kérdező, nem azt írták, hogy 6 évesen felvilágosíják a gyerekeiket, és töviről-hegyire mindent elmondanak egy 6 évesnek a szexről.

Csak azt írták, hogy azt mondják el a gyereknek ami mondjuk már kiskorában is veszélyes lehet rá, pl a "rossz emberek"/pedofilok.

De nem hiszem, hogy bárki belemenne egy 6 évessel ilyen párkapcsolati dolgokba még, sőt a pedofil témát sem biztos, hogy 6 évesen beszélik meg a gyerekkel, de egy 10 évessel mondjuk már lehet beszélni erről.

Amúgy pont most olvastam, hogy a gyerekeknek a koruknak megfelelő felvilágosítást kell adni. Tehát egy 6 évessel nyilván nem azt megbeszélni, amit egy kamasszal szexuális téren, de a korának megfelelő dolgokról. Azt pl. a nemi különbséeket pl az oviban is látja már, és amiatt lehetnek kérdései, hogy mi miért van, és azt a korához méltóan elmagyarázzák. De mennek bele a szexuális felvilágosításba, meg abba, hogy mi az a szex, ennyi idősen.

2020. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/104 A kérdező kommentje:
A nemi különbségek nem a szexualitáshoz tartoznak. Annyit mindenki tud, hogy vannak különbségek, de nekem is csak annyit mondtak, hogy csak azért vannak, mert a fiúk a lányokat szeretik és fordítva. Nem mondtak nekem semmit a szexről és arról, hogy hogyan is kerül oda a gyerek. Nem is érdekelt, tudom ez szerint az anyuka szerint az sem normális... Nekem ennyi bőven elég volt és nem is kérdezősködtem, sőt nem is érdekelt több.
2020. jún. 16. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!