Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért panaszkodnak itt Gyakori...

Miért panaszkodnak itt Gyakori kérdéseken, 10 éves gyerekek, hogy problémák vannak a már meglévő párkapcsolataikkal?

Figyelt kérdés

Azért ez egy kicsit kiborít engem... Nem vagyok fanatikusan vallásos és nem is vagyok ultrakonzervatív, de azért mégis, álljon már meg az a 7×7 fákjás menet! Szerintem, azért kamasz kor alatt nem kellene barátnőt/barátot keresni. Nem hülyéskedem, 10 éves volt a srác szó szerint. Nem 12, ami még mindig korai, de talán akkor már ha érett, lehet barátnőja/barátja és csókig el is mehetnének. Az ilyen kisgyerekek, még a TV-ben és a mozikban is csak rajzfilmet nézhetnek és szinte semmit sem engednek még nekik (pl. itt interneten sem regisztrálhatnának elvileg, DE CSAK ELVILEG), akkor miért érzik magukat érettnek egy kapcsolatra?? Bocsánat, ha kicsit összeszedetlen voltam, de késő van már, csak belefutottam egy ilyen kérdésbe...


Szülők mi a véleményetek?


Kamaszok (tehát nem gyerekek) nektek mi?


Szerintem elképesztő... Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. jún. 14. 23:10
 61/104 anonim ***** válasza:
21%
Attól még mert a menstruációról beszélsz vele, attól még nem kell egyből a szexről is. Bőven elég az, ha az általános kor előtt megjön neki, és elmagyarázod, hogy mi az a mesntruáció. Bár annak sem kell mnden részletét, nekem például anyám annyit mondott, hogy ez a nőknél normális, és minden nőnek van és ez azt jelenti, hogy már nagylány lettem. Ez miért nem elég?
2020. jún. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/104 A kérdező kommentje:
61.-nek igaza van.
2020. jún. 16. 14:24
 63/104 anonim ***** válasza:
100%

#61: Mondjuk azért, mert ettől baromira nem fogja tudni, hogy ha mondjuk olyan helyzetbe kerül, akkor hogyan és miért mondjon nemet egy srácnak, valamint nem fogja tudni, hogyan kell védekezni a nem kívánt terhesség ellen. Aztán jön a sírás-rívás, és tönkretett életek a 14-16 évesen teherbe esett lánykákkal.

Kérdező, hát nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, az már biztos. Te magad is elismerted, hogy trauma volt számodra, aikor szembesültél a valósággal. Ez pedig azért történt így, mert a szüleid nem világosítottak fel kellő időben és módon, inkább hazudtak neked. És te is erre készülsz. Manapság ennél értelmesebb lányok szaladgálnak, szóval valahol a kis vallási közösségetekben keresgélj majd, mert normális lány nem fog veled kezdeni.

2020. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/104 anonim ***** válasza:
0%
63-as, de ha olyan a viszonyotok, akkor nyilván elmondja a lányod, hogy van valakije. És ha már elérte azt a kort, hogy belépett a kamaszok világába, és előtte még nem volt senkije, akkor csak megbeszéli az anyjával meg tanácsot kér tőle nem? Persze ez is nevelés kérdése, nyilván akinek nincs jó viszonya az anyjával az titokban fogja csinálni, de arról csak az anya tehet, hogy a lánya valamiért nem bízik meg benne, hogy ezeket a dolgokat elmondja neki, hogy mondjuk jár valakivel. És persze nem azt mondom, hogy a szülő tudtára kell adni, hogy mikor fognak szexelni, meg a részleteket nem kell, de annyit azért illene, hogy elmondja, hogy van barátja. És akkor az anya felvilágosíthatja, hogy ha majd arra kerülne a sor mit hogyan csináljon. Előtte még nem érdemes, persze 14 éves kor után már mindenképpen, akkor is ha nincs senkije, de előtte még, ha nincs kapcsolata akkor ráér.
2020. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/104 anonim ***** válasza:
0%
Vagy te miért akarsz neki előbb beszélni ezekről, akár 10-12 évesen, ha még felesleges? Esetleg te is tartasz tőle, hogy a lányod titokban, a tudtod nélkül fog pasizni? Mert ha tudod, hogy úgyis tudni fogsz, ha barátja lesz a lányodnak, akkor ráérnél akkor elmondani neki ezeket, meg, hogy mire vigyázzon majd...stb.
2020. jún. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/104 A kérdező kommentje:

Jól értem, hogy 10 évesnek arról akarsz beszélni, hogy mikor és kivel (ne) szexeljen??!! Egyébként hát ezzel mellé fogtál! Van barátnőm, akivel nagyon szerejük egymást, konzervatívak vagyunk és ha lesz gyerekünk őt is úgy fogjuk nevelni.


Ha nincs senkije mi a fenéért akarod felvilágosítani??!! 10 évesen pedig nincs szerelem, tehát nehogy azzal gyere nekem. Először, amikor nekem tetszett nagyon egy lány, az 13 évesen volt (persze ebbe a trauma is szerepet játszott).


A traumám nem azért volt, mert már érett lettem volna rá. Hanem pont, mert még érettlen voltam. Látszik hogy nem emlékezel milyen volt gyereknek lenni... A gyerekek még nem tudják felfogni nemhogy, a szexet, még a szerelmet sem! Azt hiszik, hogy olyan, mint a mesékben, amiben van is valami, de nem 100%-ig igaz.

2020. jún. 16. 18:38
 67/104 anonim ***** válasza:
100%

Feladom! Értelmi fogyatékosoknak nem érvelek, mert még értelmezni sem tudjátok, amit írnak nektek. Mindent kiforgattok, a saját szájízetek szerint félremagyaráztok.


Egy titkot elárulok: szüleiben az nem fog megbízni, akinek korábban hazudtak. Többnyire pont az ilyen begyepesedett agyú ostobák gyereke. Majd ne lepődjetek meg, ha egyszercsak terhesen állít haza, van jön a gyerektartásról a bírói határozat, mert a fiúcska gyereket csinált. Eléggé körbe fogják röhögni a bíróságon, ha azzal jön, hogy "de hát a gyereket az Istenke adta, nem ő csinálta".


Utolsóra: a fiúk később érnek testileg, érzelmileg pláne, főleg a hozzád hasonlók. Tökéletesen emlékszem a gyerekkoromra, nyugi. Pont ezért van jó kapcsolatom az összes gyerekemmel, akik közül egyik sem olyan lelki sérült, mint te. Neked nagyon komolyan szakemberre lenne szükséged, mert nagyon nagy a baj a toronyban.

2020. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/104 anonim ***** válasza:
0%

Az mióta hazugság, ha nem beszélsz vele valamiről? Nem tudsz arról hazudni, amiről nem beszélsz.

Akiket én ismerek, azok a felvilágosítás után 1-2 évvel már ki is próbálták, mert az anyjuk annyira mondogatta nekik, hogy az milyen jó dolog, meg minél hamarabb próbálja ki. Olyan mintha az anya szándékosan bele nevelné a gyerekbe, hogy minél hamarabb kezdje el a szexuális életét.

Akkor titeket csak az érdekel, hogy ne legyen terhes a gyerek?

Ha mondjuk a gyereked 12 évesen szexuális életet akar, akkor hagyjátok neki és asszisztáltok hozzá? Ha meg úgy dönt, hogy vár 18 éves koráig, akkor azt nem nézitek jó szemmel?

2020. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/104 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a minősítésed! Ezzel méginkább ráerősítettél arra, hogy lenézzelek és megvesselek. Egy nagyon nagy baj van! Az hogy 8, meg 10 évesnek még nem is jön semmi sem, így ki van zárva az, hogy terhesség legyen, ami nem is lehet, ha nem tud még róla, addig amíg el nem jön az ideje.


Én is megértettem, hogy miért nem magyarázták el nekem 8 éves nokedliként, hogy hogyan is történik.


Nem, emlékszik! Akkor azt is tudná, hogy milyen elképzelései és gyermeki ábrándai vannak egy kisgyereknek, amit az ilyen kis "Az én gyerekem a világ legfejlettjebbje és már kész van rá 10 év alatt is." dolgokkal írtózatosan le lehet rombolni és ezzel egy gyerekkor és álmok mennek tönkre. Ezért írom, hogy a pubertáskorban kezdődik el a testi fejlődés és akkor, vagyis kamaszkor elején, kell elkezdeni, a felvilágosítást, akkor már eleve racionálisabban állnak a dolgokhoz.


Nem magyarázunk félre, csak szimplán én tapasztalatból beszélek és tudom, hogy milyen volt gyereknek lenni és hogy milyen traumán mentem át.

2020. jún. 16. 21:44
 70/104 anonim ***** válasza:
100%

Egy utolsó próbálkozás részemről, aztán tényleg elég.

Nem tudom, hogy csak a saját kis világotokban mozogtok-e, a szent vallásotok búrája alatt, de javasolnám kicsit tájékozódni, utánanézni néhány - sajnos - gyakran előforduló problémával kapcsolatban, mint pl.: iskolai, családon belüli, egyéb társaságbeli (akár ez lehet egy sportegyesület vagy színjátszókör, igen sok esetben templom!!!); továbbá pedofília (igen gyakori a papok körében!); gyermekrablás; erőszaktétel.

Utóbbinak a leggyakrabban nem a bulizós, éjszakai életet élők az áldozatai, hanem épp ellenkezőleg. Ráadásul erőszakolók előfordulhatnak nappal is, jócskán.

Vegyük első példákat, mint pl. szexuális zaklatás: ha nem beszélsz a gyerekednek magáról a szexről, akkor hogyan tudod megóvni attól, hogy áldozatul essen ilyennek? Honnan fogja tudni, hogyha valaki ilyen szándékkal közeledik hozzá? Nem fogja észrevenni, mert nem ismeri fel a jeleket, nem tudja, hogy mit nem szabad megengednie egy idegen (vagy akár közeli ismerős) számára; mint pl. hol és hogyan NEM nyúlhat hozzá senki. Ezek a gyerekek, kiskamaszok, kamaszok, később felnőttek eshetnek áldozatul a fent említett dolgoknak. És aztán még szólni sem mernek róla,

mert magukat fogják hibásnak tartani, mert ezt a hülyeséget nevelték beléjük, hogy ilyen csak azzal történik, aki maga is akarja.


Elköszönök, részemről ennyi volt! Valószínűleg úgysem fogod megérteni, felfogni, mivel halvány lila segédfogalmad nincsa való életről. Sajnállak, mert a szép buborél egyszer el fog pattanni, és az nagyon rossz lesz.

2020. jún. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!