Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérhetek ilyen szívtelen...

Kérhetek ilyen szívtelen dolgot a szüleimtől vagy hagyjam, fogadjam el?

Figyelt kérdés

A téma sajnos kényes, szomorú és mindenki szenved tőle. 3 éves fiunk sajnos örökölt tőlem, s anyósomtól csomó gyermekkori betegséget, asztmagyanús, hajlamos befulladni akut hörgőgyulladással, s sajnos allergiás is, inhalatívan a kutyaszőrre allergiás, súlyosan. Nem 1-2 hapci a dolog, hanem x óra bentlét után elkezd köhögni, sípolni, asztmás rohamot kap, kórházig is jutottunk már 2x ebből, míg egyértelmű lett a gond, kiprovokálja sajnos az allergén

ezt az állapotot nála (benti kutya, minden "kutyás", érezni is, hiába van szellőztetve, a kanapé, ágy, mindenhol ott dekkol a kutya). Több orvos is, anyósom is (mivel ő is asztmás) mondta, hogy csak az udvaron legyünk anyuméknál, a benti lét rizikós, ha az allergén provokálja a légutakat, asztmás lehet véglegesen tőle, s mivel több allergiája is van, amúgy is gyengébb az immunrendszere. Csak reménykedünk, hogy kinövi, ahogyan én is. Na már most a dokik, anyósom, barátnőm, férjem is teljesen ki vannak akadva, hogy ha imádják az unokát, márpedig így van, teljesen jó a kapcsolatunk is, naponta beszélünk, jönnek ők is hozzánk, akkor miért nem adják oda másnak a kutyát, vagy adják be menhelyre, ez milyen egyértelmű már, nehogymár egy kutya miatt ne tudjon menni a gyermek haza az unokával. Nagyon sajnálom a gyermekem, mert ő nagyon ragaszkodna oda is, múltkor is ott akart volna aludni, kérlelt, de nem lehet, csak az udvaron vagyunk, s a szívem belesajdul, mert nem így képzeltem el. Anyósék itt laknak az utcában, az esetek javában rájuk támaszkodunk, ezáltal a kisfiam is jobban húz oda, ez perszr meg anyumnak is meg nekem is picit rossz. Anyósom is morog, mert a nyári szünetet nyilván ő sem vállalja egyedül, elvárná, hogy a másik nagyi is aktívabb legyen és nem érti miért előrevalóbb a kutya, mint az unoka, s az egészség. Valahol a szívem mélyén én is ezt érzem, baromira szenvedek, mert én ha nagyi lennék, nem is lenne kérdés mit tegyek, aztán ha anyum meg jön olyan szöveggel, hogy : Lejöttök? Jajy mindig szaladsz, sietsz, bele kell harapjak a nyelvembe... Viszont össze sem akarok veszni anyuékkal, akik láthatóan nem akarnak megválni a kutyától, inkább elfogadják, hogy akkor ők jönnek majd, mi nem. Egyébként vállalkozók, alig van idejük arra a kutyára, estig be van zárva, nem is járnak vele sehova max este foglalkoznak vele. A kutyát is nagyon sajnálom, hisz nem ő tehet róla, sőt, 10 éve mi és a tesóm könyörögtük ki a benti kutyát. Nyilván ha tudom, hogy a gyermekemre ez milyen hatással lesz, kinti kutyát választok...Sajnos úgy látom semmi esély arra, hogy biztonságban tudjam a gyermekem náluk, így ezt most le kell nyeljem, viszont a többiek nyomás alatt tartanak, szerintük igen is jelentsem ki, hogy amíg ott a kutya, mi az unokát nem visszük,ha ők nem jönnek, akkor nem látják. Én már annyira szomorú vagyok emiatt, hogy el sem hiszitek...


máj. 7. 08:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/119 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem felel meg az ha ők mennek hozzátok? Ez a legegyszerűbb megoldás. Vagy neked ez miért lenne kellemetlen?
máj. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/119 anonim ***** válasza:
96%

Sima ügy, anyámék jönnének hozzánk.

Én megértem hogy ott a kutya, minden szőrös, ők megértik hogy a gyerekem nem bírja a kutyaszőrt.

Ha nem értik meg, akkor sem fogom megfullasztani a gyerekemet.

És igen, 10 éve ti könyörögtétek ki azt a kutyát, amit azóta gondolom ti sem tojtok le, nem csak a vállalkozó szüleid, most meg hogy a kedved úgy tartja, adják menhelyre vagy altattassák.el?! Ne már...


Nálunk forditva van, nekünk van benti kutyánk, apám szerint a kutya kintre való. Na most mi vagy 1 napra megyünk hozzájuk és főleg a teraszon vagyunk kint vagy télen, illetve ha ottalszunk, kutyapanzióba tesszük a kutyát, ennyi. Én nem kényszerítem őket hogy a kutyaszőrt takarítsák 2 hétig utánunk és ők elfogadják hogy a kutya nálunk családtag.

máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/119 anonim ***** válasza:
80%
Lehet téged is be kellett volna adni árvaház mikor problémás voltál!ez mindenre is megoldás lenne.
máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/119 A kérdező kommentje:
Kedves ötös: Hidd el, a lelkivilágom rendben van, azt hiszed nem szenvedek a gobdolataimtól? Tudom, hogy nem vagyok fair, tudom, hogy az eszem nem kérhet ilyesmit, a kutya egy pici gombóc volt még és napokig a földön, matracon aludtam vele/mellette, mert nagyon félt, bepisilt. Szobatisztává tettem, foglalkoztam vele sokat, viszont az anyai szívem mégis mást érez, ez ellen nem tudok mit tenni. Senkinek sem kívánom a gyermekét úgy látni, hogy nem kap levegőt, lilul a szája már az ügyeleten etc. Hidd el, mardos a lelkiismeret, szerintem ahogy fogalmaztam abból láthatod, hogy próbálom én is elfogadni ezt, nem összeveszni senkivel, csak a környezetem kicsit elbizonytalanított. Valahol lelkileg, mivel én oda haza jártam, ez most nekem is olyan, mintha nem mehetnék már sose a szülő házamba, haza emiatt, mert nyilván a gyermekem jön velem mindenhova, ő már ő az én kicsi csomagom, tehát ez lelkileg nagyon megterhelő nekem is, mert imádom a szüleimet, szeretek náluk lenn és annyira nem fair ez az egész, s mindez egy állat miatt, aki lersze fontos, de úgy érzem az emberi kapcsolatok, a család még ennél is fontosabb és akarva, akatatlanul is, de ez nyomot fog hagyni mindenkiben, egy rossz szájízt. Ha neked rendben van a lelki világod, s van benned empátia, akkor azért a másik oldalt is illene átérezni. Anyumék sem könnyítik meg az olyanokkal, hogy mondják az unokának meg nekem, hogy majd nyáron gyertek le, itt maradhat, míg dolgozol stb. De hogyan? Attól rettegnék, mikor fullad be, ìgy inkább anyumat hívom le hozzánk. Ez az opció elérhető, de ez nem helyettesíti azt, mikor náluk lehetünk. Mi lesz így a Karácsonnyal, szülinapokkal? Nem olyan egyszerű ez... :( Nem lehetünk mindig kint, a teraszon, sajnos, egy januári szülinapkor főleg nem.
máj. 7. 09:12
 15/119 anonim ***** válasza:
93%
Értjük, hogy neked ez lelkileg rossz. De és akkor most mi van? Felnőtt ember vagy, viseld el ezt a helyzetet. Karácsonyt, szülinapot tartsátok nálatok. És ne haragudj, de az a te kutyád. Amikor otthagytad, akkor meg azért nyivákoltál volna, ha a szüleid akkor beadják menhelyre. Most meg ezért. Ne nyavalyogj, hanem alkalmazkodj a helyzethez, mert abból, amit írsz, meg a siránkozós litániákból mi egy éretlen kis hercegnőt ismerhetünk meg, aki még mindig a szüleitől várja a megoldást. Nőj fel és alkalmazkodj.
máj. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/119 anonim ***** válasza:
93%
Amikor otthagytad a kutyád, akkor persze jó volt, hogy gondozzák tovább. Most meg hirtelen miért nem fontosabb a család. Ne haragudj, de te mit képzelsz magadról? Helyezd el te a saját kutyádat, ha már ennyire megvisel ez a helyzet. Keress neki másik gazdit, ki tart vissza??
máj. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/119 A kérdező kommentje:
Nem kértem őket erre, s nem is fogom, mert tudom, hogy erkölcsileg nem helyes és a kutya sem tehet erről, de attól még szívás ez az egész és már saját magamat megkérdőjeleztem, anyós is nyomja ezt a kutya témát állandóan, hogy legyek kemény, jelentsem ki és kész. A környezetem kissé beleültette a bogarat a fülembe, még az orvos is kérdőre vont pár napja, hogy hát még a kutya ott van anyudéknál, azok után, hogy kórházban is voltatok, többször? Pedzegettem én már ezt a témát,s arra jutottunk, hogy majd ők jönnek, akár hetente, nyáron meg kint ellesznek vele, ott is van játszó, udvar, télen meg hát nem megyünk...de mint írtam, ez akkor sem pótolja azt, ami az allergia kialakulása előtt volt. Szomorúvá tesz, ennyi. Nem vagyok egy gonosz ember, csak érző.
máj. 7. 09:25
 18/119 anonim ***** válasza:
92%
Akinek nincs háziállata, könnyen osztja az észt, hogy 10 év után passzolja le. Ezek a kedves ismerősök problémás időst vagy gyereket is belöknének otthonba?? Nincs jogod elvárni ilyet. Mindenre van megoldás. Pl, ahol pici garzonban élnek a nagyszülők, ott sem lehet szülinapozni, mert nincs hely. Lehet menni étterembe akár.
máj. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/119 Zowie ***** válasza:
94%
Már ne haragudj meg, de miután kérted, alap, hogy gondoskodsz róla, foglalkozol vele, ezért nem jár vállveregetés. Már többen írták előttem ,hogy akkor anyudék mennek hozzátok, ez nekik is megfelel. Nem attól fog tönkre menni a családi kapcsolatotok, hogy nem a szüleid házába találkoztok (mellesleg ha annyira szereted a szüleidet nem mindegy a helyszín, nem az a fontos, hogy együtt vagytok?), hanem attól, hogy belekényszerítenétek őket egy ilyen döntésbe.
máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/119 anonim ***** válasza:
81%

Az én gyerekem is asztmás,allergiás,fullad.....

Minden is. Csak azért nem járunk kórházba mert megtanultam kezelni mivel lehet!

Nála kiderült hogy extrémen macska allergiás és mégis egy macskával él együtt aki egész télen bent lakik mert már idős!köszönik szépen szuperül elvannak és rá nincs tünet.ha még is olyan helyre megyünk ahol van benti macska már kapja a gyógyszereit és túl éli az az 1-2órát!

máj. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!