Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondja sok szülő hogy...

Miért mondja sok szülő hogy nincs elég ideje erre meg arra?

Figyelt kérdés

Mindenkinek arra van ideje amire szeretné!

Nekem három kislányom van , egész nap velük vagyok de mégis képes vagyok rá hogy hajnali 4kor felkelek ebédet főzni, vagy hogy éjfélkor vasalok, pakolok.

Ha ezeket megcsinálom délután simán lefeküdhetek aludni, vagy csinálhatom amiket szeretnék.

Miért panaszkodik sok anyuka?


2012. júl. 14. 14:18
 11/99 A kérdező kommentje:

Nekem 5 éves, 2 éves, és 4 hónapos kislányaim vannak :-)

Ők is elég rosszak néha, a pici is kel éjszaka 2x-3x még.

2012. júl. 14. 14:39
 12/99 anonim ***** válasza:
87%
Hát akkor veregesd magad vállon, hogy milyen szuper anya és mintaháziasszony vagy, akinek amellett, hogy hajnalban kel főzni és éjfélig vasal, még arra is van ideje, hogy vadidegenek időbeosztásán kattogjon... Szánalmas.
2012. júl. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/99 anonim ***** válasza:
94%

ja,és arról nem beszélve,hogy valakinek kertes háza van,és kint is van bőven teendő.szóval nem mindegy hogy mit és mekkorát kell rendben tartania..!


és ha mégis venném a fáradságot és fel kelnék tenni-venni hajnali 4kor,akkor az egész családot felkelteném..-azt meg nem szeretném..!

2012. júl. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/99 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóval értek egyet. Örülj annak, hogy Te ilyen vagy. Nem vagyunk egyformák. Én pl. nem vagyok mártír és nem vagyok hajlandó 4-kor vasalni vagy főzni. Nekem csak egy kislányom van, minden megvan csinálva, mégsem kelek hajnalba, akkor pihinek amikor Ő. Egyébként meg előfordulhat, hogy nem mindenki tud éjjel vasalni, mert 1 szobájuk van.
2012. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/99 A kérdező kommentje:
Nem szoktam foglalkozni velük, bár kisgyermekes anyukákkal sem sűrűn trécselek, csak valamelyik nap felhívott az unokanővérem és ő panaszkodott.
2012. júl. 14. 14:51
 16/99 anonim ***** válasza:
84%
Négy gyermekem van és nem tehetem meg, hogy délután lefeküdjek aludni. Jó lenne, de akkor ki lenne a gyerekekkel? Mert nem mindegyik alszik már délután.Reggel hétkor kelek nyáron, iskolaidőben fél hatkor. Reggelit készítek, öltözünk, (egy része iskola egyikük óvoda negyedik itthon) boltba megyünk. Utána tízórai a kicsi elalszik, ilyenkor főzök, takarítok, pakolok, teregetem amit reggel bepakoltam és vasalni nem szoktam. Ez akkor van, ha a férjem reggeles. Ha éjszakás akkor ugyanez lábujjhegyen. Közben ebéd utána mosogatás. Ha nagyon meleg van, akkor pár órát próbálunk itthon kihúzni. Fél négy-négy óra körül lemegyünk, este hét óra felé hazajövünk, ha játszizunk. Ha a férjem itthon van és senki sem lázas akkor délután telekre megyünk ott egyikünk kapál, vagy éppen az aktuális munkát végzi, másikunk az aprónépet tartja szemmel, persze csak a kisebbeket. Este haza, vacsi, fürdés, mese és én már alszom is sokszor akkor is, ha nem akarok. Akkor is, ha még ott a mosogatni való. Mert eddig bírom. Biztosan nem jól osztom be az időmet, de valahogy nem jut mindenre. Én nem vagyok tökéletes így a lakás sem patyolat és kivasalva sincs. A férjem 6+2-ben dolgozik, így ilyenkor nyáron nálunk hétköznap van hétvége, suli időben akkor sincs. Ja, hogy most ráérek? Igen, van tíz percem idekukkantani mosógéppakolás és mosogatás között. Lehetm, hogy te nem érzed, de attól, hogy szeretem, még néha nagyon soknak érzem a teendőket. Bár ha bele gondolok tíz évvel ezelőtt nekem is sokkal több energiám volt.
2012. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/99 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ha nem kötekednél magaddal én ilyen kérdéseket fel sem tennék neked :-)

2012. júl. 14. 14:56
 18/99 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a rossz időbeosztás.

6-7 között kelünk. A gyerekek megisszák a kakót, elkezdenek játszani, vagy mesét nézni. Én gyorsan reggelit készítek nekik, berakom a mosást, oda rakom az ebédet, beágyazok, takarítok, kiteregetek. 10-11 között kész az ebéd, rend van, mehetünk a játszótérre, haza felé a boltba.

1 körül ebéd, majd alvás, gyorsan vasalok, majd 2-3 között én is lefekszem velük, vagy nézek egy filmet, vagy netezek, 4 körül kelés.

Uzsonna, kimegyünk anjátszótérre, 7-8 között megjön a férjem, akkor vele is játszunk kicsit, vacsit készítek, fürdés, 9-10 között alvás.

2012. júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/99 anonim ***** válasza:
83%

HŐS ANYA!!!!!!!!


Lesz a 4 hónaposod még rohangálós 1,5 éves, akkor majd írj újra. Bár akkor már a legnagyobbod tuti ovis lesz, de szerintem már most is ovis. Ugye????

2012. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/99 anonim ***** válasza:
89%
Jaj, de ügyes vagy! Gondolom az a sok szülő akikről feltetted a kérdést, korént sem olyan ügyesek mint TE!
2012. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!