Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondja sok szülő hogy...

Miért mondja sok szülő hogy nincs elég ideje erre meg arra?

Figyelt kérdés

Mindenkinek arra van ideje amire szeretné!

Nekem három kislányom van , egész nap velük vagyok de mégis képes vagyok rá hogy hajnali 4kor felkelek ebédet főzni, vagy hogy éjfélkor vasalok, pakolok.

Ha ezeket megcsinálom délután simán lefeküdhetek aludni, vagy csinálhatom amiket szeretnék.

Miért panaszkodik sok anyuka?


2012. júl. 14. 14:18
 31/99 anonim ***** válasza:
100%

Légy büszke magadra, hogy Te ilyen tökéletes vagy...


Ez egy provokatív kérdés ismét, miközben magadat fényezed, a másik táborról meg semmit sem tudsz.


Mellesleg én nem mondom, hogy erre arra nincs időm. 2 gyerekem van, már dolgozom, de mindenre tudok időt szabni. Én is éjfélkor fekszem és 5kor kelek. Megyek dolgozni.

Amíg itthon voltam, éjjel 1kor feküdtem, reggel 7kor keltem.

2012. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 anonim ***** válasza:

Valójában igazad van abban,hogy arra van időm amire akarom,hogy legyen.Ezt saját tapasztalatból írom.Sajna sokszor azért nem végzek el dolgokat,mert lusta vagyok :-)és szeretem halogatni a dolgokat.

Augusztus végén megszületik a második babám(kislány lesz)a nagyobbik lányom 20hónapos.Össze kell kapnom magam,és kitalálnom valami nagyon jó időbeosztást.Ez persze úgyis akkor sikerül,ha már köztünk lesz a pici lány..Sokszor panaszkodok én is,de többnyire azért mert így a könnyebb.

2012. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
85%

Az szuper, hogy főzöl és vasalsz, de az élet más területein is helyt kell állni.

Pl munka, barátok, saját magad, mint nő és ami még fontos, feleség! Sokan vannak úgy, hogy kaja, lakás, ruha, gyerek rendben van az úgy már tökéletes. Ok, a munkát hagyjuk, otthon vagy.De helyt állsz mint feleség? Mint barát? Mint NŐ? Mint emberi lény?

Van időd nőnek lenni? Könyvet olvasni? A férjedet is boldoggá tenni? Őt is meghallgatni, vígasztalni, szex és romantika?


Én jól osztom be az időm úgy látom, 2 és 4 évessel vagyok, de mégis, gyakran elcsúszok a házimunkával, mert éjfélig vasalás helyett néha magammal foglalkozom (körömlakk és tsai) vagy legtöbbször inkább a férjemmel foglalkozom, meghallgatom, mesélek, összebújunk, főzök neki (olyat amit tényleg szeret és nem a gyerekek miatt csinálok), felveszek valami szexit és jöhet az este. Aztán másnap igen, nyavalygok, hogy nincs kivasalva a ruha és már megint nincs időm semmire :D


A másik, hogy ez erősen gyerekfüggő. Nekem 2 szélsőséges gyerkőcöm van: az egyik mellett szinte mindet lehet csinálni, nagyon jól játszik egyedül, jól alszik 3-4 órákat du., mindet megeszik, így könnyű. na de a másik! Állandó odafigyelést igényel, nem játszik egyedül, nagyon finnyás, nem alszik du rendesen, csak ha vele vagyok, akkor is 1-1,5 órát. Mindkettőt a mi génjeinket örökölte, ugyanúgy szoktattuk és mégis. Ha nem ilyen törődésigényesebből lenne 2-3, akkor bizony elúsznék minden nap és nyávognék, de ha a kis ömnállóbból lenne 2-3, akkor valszeg nem lenne ilyen gondom :)

2012. júl. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdésed, már megint a sorok között olvasnak sokan, és nem a kérdés lényegét értelmezik.

Azért panaszkodnak, mert azt hiszik attól könnyebb lesz, és valami csoda folytán, a panaszkodás után majd jobb lesz.

Mondom ezt én, aki szintén, mint az utolsó válaszoló, valószínűleg a lustaság miatt nem tudom jól beosztani az időm, meg a halogatás miatt. Ezt tudom, és nem is panaszkodom. Tudom, hogy nem vagyok egy konyhatündér sem, nekem neki kell készülnöm, még ha egy sóskát is főzök, bár a múltkor 20 perc alatt összedobtam az ebédet... ez már nagy szó volt, és valóban örültem magamnak :o)

Szóval nekem már sem jó időbeosztás, ha 11-re vagyok kész délelőtt, mikor már 7 előtt kel a fiam, a reggeli mégis 8-9 közé esik, még utána összepakolás, felteszem az ebédet, és 11-re ha kész van? Utána már hova menjünk játszóra, főleg a nagy melegben? Ez nem jó időbeosztás. De valóban, én reggel szeretek még az ágyban kávézgatni, a fiam is kekszezik és tejet iszik, a párom is, amíg el nem megy dolgozni stb.

Ez persze akkor van, mikor a fiam nincs bölcsiben. Mióta bölcsis, próbálom tartani a bölcsis napirendet, de nem jön össze. Otthon valahogy 2 előtt nem tudom lefektetni, mert az ebéddel is mindig elcsúszunk 12-13 közé.

Én nem kelek 4-kor, de még 6-kor sem azért, hogy főzzek, és az estéket sem vagyok hajlandó a konyhában tölteni.

A párom nem várja el a főzést, azért főztem a fiamnak, és fogok is. Most jön majd a kistesó, nekem is át kell ütemeznem a dolgokat. Szóval kinek mi a nem jó időbeosztás. Én nem panaszkodom, mert tudom, hogy az én hibám, főleg, most terhesen elég álomkóros is vagyok.


És igen. Igazad van: mindenkinek arra van ideje, amire szeretné. Ha egy gyerek van, az a természetes, és a 0 gyerekhez képest már teljesen más helyzet, de ugyanígy akinek 2 gyerkőce van, a korábbi egy gyerekhez képest nyilván fárasztóbb, a 3 gyerek is, de akkor épp már annak kell a természetesnek lennie.

2012. júl. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/99 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy írtad férjed segít este és hétvégeken, hát nagyon jó dolgod vagy. Az én környezetemben az apukák többsége már akkor ér haza, amikor a gyerekek alszanak és gyakran dolgoznak hétvégén is, az enyém spec rengeteget van külföldön.


Meg még 2 gondolat. Az egyik, hogy Te még otthon vagy, majd ha mind ovis lesz és havonta 2 hetet betegek felváltva, akkor megnézném mennyire lesz időd, bár drukk, hogy ne így legyen!

A másik, hogy a pl a barátnőm válik, a másiknak meg problémás a gyereke, heti 2x fél-1 óra beszélgetés velük telefonon egyébként aktív időben, az rengeteget elvesz! Mert pl ezt is abból az időből megy, amikor a gyerekek épp pont lekötik magukat és épp pont emiatt a dolgom tehetném :)

2012. júl. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/99 A kérdező kommentje:
Inkább semmire nem válaszolnék, nem provokálok senkit "még jobban" ... :-)
2012. júl. 14. 21:45
 37/99 anonim ***** válasza:

Én is sokszor lusta vagyok,de engem nem zavar ha panaszkodnak mások..meghallgatom mondok egy-két jó szót és ő is jobban van és én is megspórolok magamnak egy csomó időt azzal hogy azon kattogjak mit panaszkodik ez Nekem hát ossza be jobban az idejét..:)

Te egy minta anya vagy valóban..gratulálok Neked,és rendkivűl provokativ a kérdésed igen. Mert ahelyett hogy megprobálnád megérteni az unokanővéredet és kis lelket önteni belé kiirsz ide egy ilyen kérdést amin egy csomó fáradt anyuka jogosan kiakad mert nem minden esetben csak az időbeosztáson mulik minden..Nálam pligen mert most is vasalnom kéne meg a fürdőt taakaritanom de ehelyett itt válaszolok Neked..bumm..Holnap reggel meg majd mondom a férjemnek hogy figyeljen fél órát a picire mert este már nem volt kedvem vasalni mert kinyirt a gyerek és jobban esett kicsit netezni mint vasalgatni..tuti nem fog megszolni miért panaszkodom..mi emberek már csak ilyenek vagyunk..

Te mázlista soha el nem fáradó ősanya vagy! Te vasalj éjfélkor Én inkább összebujok a férjemmel olyankor..feltételezem az éjféli vasalás meg hajnal 4korkelés mellett még ahhoz sem vagy fáradt azt is besűrited a napodba!:-PTovábbi sok sikert!

2012. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább semmire nem válaszolnék, nem provokálok senkit "még jobban" ... :-)"


Látom, rátapintottam a lényegre :)

2012. júl. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, ha van 2 picurod, hogy tudsz délután lefeküdni. Nekem egy 2 évesem van, de nem hagyná.2 gyerek pedig nem hinném, hogy egy időben alszik. Vagy ők addig elvannak?
2012. júl. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 anonim ***** válasza:
Utolsónak: habár magát a kérdést én is provokatívnak tartom, a felvetésedre válaszolva: nekem két kicsim van 22 hós és 3,5 évesek. A kicsi születése óta törekedtem, hogy a déli alvás egyszerre legyen. 8 hós kora óta egyszer alszik, és igen, egyszerre a naggyal. Ebéd után kb. egykor lefekszenek és 3-fél 4-ig alszanak. Ilyenkor van magamra időm, pl netezés, alvás, tévézés, de ilyenkorra osztom a veszélyesebb házimunkát is, pl. vasalás, fürdőszoba takarítás.
2012. júl. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!