Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondja sok szülő hogy...

Miért mondja sok szülő hogy nincs elég ideje erre meg arra?

Figyelt kérdés

Mindenkinek arra van ideje amire szeretné!

Nekem három kislányom van , egész nap velük vagyok de mégis képes vagyok rá hogy hajnali 4kor felkelek ebédet főzni, vagy hogy éjfélkor vasalok, pakolok.

Ha ezeket megcsinálom délután simán lefeküdhetek aludni, vagy csinálhatom amiket szeretnék.

Miért panaszkodik sok anyuka?


2012. júl. 14. 14:18
 41/99 A kérdező kommentje:

3 picúr van :-)

Az 5 és 2 évesek egyszerre alszanak. A 4 hónaposom pedig van hogy akkorra időzíti az alvását.:-)

2012. júl. 15. 09:42
 42/99 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Engem tényleg érdekelne,hogyan osztod be az idődet,hogyan jut időd mindenkire.Leírnád a napirendeteket?hátha tudsz olyan ötletet adni,amit én is tudnék hasznosítani..Köszi

2012. júl. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/99 anonim ***** válasza:
Szexelni szoktatok a férjeddel?
2012. júl. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/99 anonim ***** válasza:
:)))))
2012. júl. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/99 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy a környezetemben rengetegen vállnak (a barátnőm is, ahogy írtam korábban, de sajnos nem ő az egyetlen), mindegyik anyuka a "gyerekeinek" élt, most egyedálló szülők gyerekei lesznek mind. Ez persze nem törvényszerű, csak én most pont ilyen dolgokat látok magam körül.


A "gyerekekért élés" pedig igen érdekes fogalom. Az én tüneményes anyukám néha kikerekedett szemmel nézi mennyire letojom a vasalást és a főzést, mert akkoriban ez szerves része volt a gyerekkel való tökéletes törődésnek. Sajnos azt kell mondjam hogy kár volt neki ilyenekkel foglalkozni ennyit, sokkal jobban örültem volna, ha édesapámat boldogabbá teszi és mindamellett, hogy szuper anyuka (mert úgy is lehet szupernek lenni) szuper csajszi is lett volna, aki foglalkozik a lelkével, elméjével, külsejével és ami a legfontosabb az EGÉSZSÉGÉVEL! Így is klassz anyuka volt, de ezeket a dolgokat szerintem rosszul csinálta. Nekem úgy jobb lett volna, boldogabb lett volna az egész család, ha nem arra koncentrál, hogy mindig minden tökéletes legyen körülöttünk.


A délutáni alvással kapcsolatban csak annyit akartam még írni, hogy én is tudok aludni, 2 és 4 évesek, egyszerre alszanak. Ebédelni velük szoktam, amíg emészetenek, addig eltakarítom a konyhai romokat és gyakran lefekszem én is.


A válaszolóknak írom, hogy azóta állllati jó a dolgom, mióta van egy szárítós mosógépem, ugyanis azóta az ingeken kívül semmit nem kell vasalnom. Vateráról vásárolok szinte mindent, így, amíg alszanak, addig beszerzek szinte mindent, így nem kell 3 szombatot kajtatnom egy megfelelő naci vagy kabát után. Mindig a gyerekekkel együtt eszem, így a szabadidőmben nem megy el az idő ezzel.

Rend az nincs a lakásban, naponta csak 1x vagyok hajlandó rendet rakni, de akkor a nagy segít, ez kötelező neki. Minden nap jut idő játszótérre, festésre, gyurmára, meseolvasásra, férjre, na magamra nem mindig, sajnos mozogni nincs időm, dehát most ez van :)

2012. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/99 A kérdező kommentje:

Én reggel 4-fél 5 fele kelek fel.Futni szoktam egy kört, attól felébredek.Utána hazajövök,megfőzöm az ebédet majd ha marad időm akkor lepihenek.

Reggel a legkisebb 6kor kel. Ilyenkor a férjemmel hármasban kávézunk, beszélgetünk, becsomagolom neki az ebédjét, megetetem a picúrt. A férjem 7kor indul dolgozni. A nagyobbak fél 8-8 fele ébrednek fel. Utána reggelizünk majd jöhet a játék kint az udvaron. ( Játszótérre nem járunk mert a férjem csinált egyet itthonra:-))

Délelőtt berakom a mosást, majd délben ebédelünk. Utána a két nagyobb megy aludni , de van hogy a kicsi is akkor alszik. Ilyenkor kiteregetek, pihenek, hajat mosok, vagy körmöt festek ,gyantázok stb..

3-fél 4 fele ébrednek,uzsonnázunk utána elmegyünk sétálni egyet ha nincs nagyon meleg. Ha hazajöttünk akkor játszunk tovább, vagy medencézünk.

7 óra körül van a vacsora, mert akkor ér haza a férjem.

Utána még játszunk közösen a kicsikkel majd fürdés és 8 fele már "készen vannak a gyerekek".

A férjem lefürdik majd fél 9 fele egy-egy kakaó kíséretében a nagyobbak nyugovóra térnek :-)

A kicsi ilyenkor van hogy fent van, van hogy alszik attól függ hogy milyen volt a napja de max negyed 10kor ő is szunyál.

Gyorsan lezuhanyzok majd beugrom a férjem mellé az ágyba. Ilyenkor romantikázunk, beszélgetünk,összebújunk.

Ha elaludt én kiosonok, lekapcsolom a tv-t , becsukom az ajtót és kimegyek a ruhákért.Kivasalom őket , összehajtogatom. Utána a nappaliban összepakolok , gyorsan lezuhanyozok még egyszer és én is lefekszem aludni.

Nagyobb takarítást hétvégente szoktam, a kertet pedig a kicsikkel együtt csináljuk így a férjemnek csak a fűnyírás marad hétvégére.

Azt hiszem ennyi.

2012. júl. 15. 10:28
 47/99 A kérdező kommentje:

Ja, vásárolni még van hogy este megyek miután a kicsik elaludtak.De reggel is szoktam mielőtt felébrednek.

Ruhákat vásárolni csak hétvégén van időm magamnak , de a kicsiknek netről is szoktam meg a tescoban van egy csomó leértékelt cucc :-)

2012. júl. 15. 10:31
 48/99 anonim ***** válasza:
100%

"Gyorsan lezuhanyzok majd beugrom a férjem mellé az ágyba. Ilyenkor romantikázunk, beszélgetünk,összebújunk.

Ha elaludt én kiosonok, lekapcsolom a tv-t , becsukom az ajtót és kimegyek a ruhákért.Kivasalom őket , összehajtogatom. Utána a nappaliban összepakolok , gyorsan lezuhanyozok még egyszer és én is lefekszem aludni. "

Te sem gondoltad komolyan, hogy ezt valaki beveszi :S

2012. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/99 A kérdező kommentje:
A férjemmel minden péntek este elmegyünk valahova (mozi, étterem,vagy csak sétálni ) és ha akar ő is bármikor elmehet a barátaival mint ahogy ő is van hogy vigyáz a gyerekekre ha kell :-)
2012. júl. 15. 10:52
 50/99 A kérdező kommentje:

Senkinek nem kell hogy "bevegye" :-))

Ez az én dolgom, én így csinálom és kész!

2012. júl. 15. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!