Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondja sok szülő hogy...

Miért mondja sok szülő hogy nincs elég ideje erre meg arra?

Figyelt kérdés

Mindenkinek arra van ideje amire szeretné!

Nekem három kislányom van , egész nap velük vagyok de mégis képes vagyok rá hogy hajnali 4kor felkelek ebédet főzni, vagy hogy éjfélkor vasalok, pakolok.

Ha ezeket megcsinálom délután simán lefeküdhetek aludni, vagy csinálhatom amiket szeretnék.

Miért panaszkodik sok anyuka?


2012. júl. 14. 14:18
 81/99 anonim ***** válasza:
Ezt már én is akartam kérdezni. Nem tudom hogy a szoptatást hogy tudod beilleszteni...
2012. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 A kérdező kommentje:

Én boldog vagyok hogy ezt csinálhatom, ez az életem!

A férjem nem ilyen családból származott, ott nem az volt a fontos hogy minden időben kész legyen meg stb. Hanem a szeretet. Itt próbáljuk mind a kettőt egyszerre megadni a kicsiknek is és egymásnak is. Boldogok vagyunk , ha nem lennénk azok lehet hogy nem folytatnám ezt az életmódot, bár nem is tudom hogy hogy lehetne változtatni.

2012. júl. 15. 16:05
 83/99 anonim ***** válasza:
Jól van,végül is,ha te boldog vagy így,az tök jó.De hidd el,kevesen élnek így,mint te és attól még nem rosszabbak.Én arra nem bírom rávenni magam,hogy fél órával előbb keljek,mint a fél 8ig alvó manóim,mert egyszerűen fáradt vagyok.De ettől még imádom őket és igyeekszem jó anyjuk lenni.Úgyhogy ne ítéld el,akik másként élnek!
2012. júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim ***** válasza:

15:16-os vagyok.

Sajnálom, hogy gyerekként így kellett élned:-(.

Az nem is gond, hogy hajnalban kelsz, de az, hogy éjjel is vasalsz, pakolgatsz az sok. Biztos, hogy nehéz lehet változtatni, de én az éjszakai tevékenységet átraknám hajnalra vagy amikor a gyerekek alszanak. Hosszú távon ezt nem fogod bírni.

2012. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim ***** válasza:

Az jó, ha boldog vagy és örülök neki, de miért nem fogadod el te is, hogy mást ez nem tesz boldoggá?


Én pl nem leszek attól boldogtalan, hogy nincs kész a kaja vagy, nincs kivasalva, de attól igen, ha nincs időm olvasni vagy megnézni egy jó filmet.


Én már korábban is írtam, jó az időbeosztásom, nekem is itt a férjem mint neked, együttműködőek a gyerekeim, de állandóan panaszkodnak a barátok, ismerős anyukák, rokon anyukák, mégsem neheztelek rájuk. Az egyiknek kis matrica a gyerkőce, a másiknak szoptatási gondjai vannak, a harmadiknak későn ér haza a férje és hétvégén is dolgozik, de vannak köztük hiperaktív gyerekesek, van akinek heti 3x kell abszurd időpontban gyógytornára járni és máris úszik minden. Egyik rokonomnak ízületi gyulladása van, a másik él-hal a színházért, de nincs kire bízni a gyereket. Az élet pedig belőlük áll és nem az olyanokból mint te vagy én. Sosem neheztelek a panaszkodásuk miatt, próbálok ötleteket adni hogyan csinálják, hogy jobb legyen. A beszélgetés után pedig nem felháborodok, hogy milyen bénák, hanem örülök és hálát adok a sorsnak, hogy nekem viszonylag könnyen megy a dolog (most éppen, hozzáteszem).

2012. júl. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 A kérdező kommentje:

De este úgyis csak 10-kor tudnék elaludni maximum , mert attól az egytől tényleg kikészülök ha a férjemmel nem beszélgetünk,vagy nem bújunk össze.

A kérdést szépen átírnám :

Mikor csináljam a napi teendőket? Hogy lehetne 1 órával többet aludnom?

Sajnálom ha valaki ennyire magára vette a kérdést, én tényleg nem akartam megbántani vele senkit ! És nem mondtam hogy ettől rossz anya , csak nem biztos hogy jut ideje magára.

És nem kell sajnálni ! Azt nem szeretem !! :-)

2012. júl. 15. 16:22
 87/99 anonim ***** válasza:
Most visszaolvasva a kérdésedet kicsit humoros. Te nem tudsz aludni, bár leÍrtad, hogy mész futni, mert attól felébredsz, talán ha elengednéd magad, akkor rá tudnál még 2 órát húzni. Nem érted, hogy más miért nem csinálja ezt, miközben tudod, hogy ez nem normális. Egyébként a párod elnézi, hogy hajnali 4-től éjfélig gürizel?
2012. júl. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 A kérdező kommentje:

Nem tud velem mit csinálni.Volt már hogy este indultam volna vásárolni másnapra és nem engedett pedig akkor nem tudtam aludni.

Őszinte velem, és mondta hogy jobban örül hogy ilyen vagyok , mintha más lennék.

Ezért megyünk el minden péntek este valahova amég az anyukája vigyáz a kicsikre.

2012. júl. 15. 16:32
 89/99 anonim ***** válasza:

Látod, neked autótok is van és segítségetek is. És nem szoptatsz.

Hm.... Nekünk az első kettő nincs és mindegyik gyerekemet így is szoptattam.

Bár 7-8 órát alszom éjjel.

Én sokat vasalok, de ígyis csak 3-4 naponta. Mit vasalsz mindennap? Kevés ruhája van a gyerekeknek vagy mi az oka?

Mit pakolsz minden éjjel? Ha olyan rendmániás vagy, már akkor összepakolsz, amikor a gyerekek otthagyják az adott játékot, nem?????

Én nem futok, mert a párom dolgozik, hajnalban megy el.

Próbálj aludni, legalábbis este ne kelj ki a férjed mellől és hajnalban ne menj futni. Kicsit hiperaktívnak tűnsz vagy idegfeszültnek és így próbálod kiadni a feszültséget. Tévedek?

2012. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 A kérdező kommentje:

Nem vagyok idegfeszült :-) Elég nyugodt ember vagyok !

Amit kimosok aznap azt mindig kivasalom és elrakom a szekrénybe ! A gyerekek elpakolnak maguk után, én utána este felsöprök és felmosok plusz a wc-t, fürdőt is fertőtlenítem.

2012. júl. 15. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!