Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Viselkedés a boltban. Meghallg...

Viselkedés a boltban. Meghallgatnám a szülőket?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy a gyereket nem a bevásárló kocsi ülés részébe rakják, hanem magába a kosárba. Nem gondolnak arra, hogy oda más az ételeket teszi? A gyerek meg ott ugrál, mint egy majom a ketrecben.

A másik meg a zabáló gyerekek. Anyuka levesz egy túrórudit, kibontja és odaadja neki. Mellékes, hogy a végén kifizeti-e. Hihetetlen nagy parasztságnak tartom.

Amúgy nem érdekelne, de az én gyermekeim ezt látják, és nehezen értik meg, hogy nekik miért nem szabad.

Szülők! Miért csináljátok? Könnyebb a gyerek szájába dugni, amit akar, csak hogy elhallgasson?


2013. márc. 1. 08:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
16%
Azt még senki nem hozta fel, hogy egyébként a bevásárlást meg lehet oldani másképp is. Ha nem tudja otthon hagyni a gyereket apukára, nagymamára, akkor nem megyek teszkóba, auchanba, hanem a sürgős dolgokat megveszem egy kisebb boltban. Így nem kell a gyereknek sem végigszenvedni azt az 1 órát.
2013. márc. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
76%
Az én lányom is szeret néha- néha a nagy részben ülni, de mi mindig, kivétel nélkül levesszük róla a cipőt ilyenkor. Kiflievés: amikor bölcsi után vagyunk kénytelenek egyből bevásárolni menni(nagybevásárlásra gondolok, nem a pár percesekre), akkor előfordul, hogy egy fél kiflit adok neki, a másik fele megy a többi közé, hogy véletlenül se felejtsük el kifizetni. Igen, lehet, hogy ez gyengeség, hogy nem akarom fél óráig, egy óráig hallgatni a nyekerést, hogy éhes(nem mindig elég az uzsonna vacsoráig, és nem mindig tudok magammal vinni kaját), de azt hiszem, hogy ettől senkinek semmi baja nem lesz, kifizetjük és kész.
2013. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
59%
Aki azt válaszolja a boltban étkezésre, hogy úgyis kifizetjük, akkor gondolkodjon kicsit fordítva: ha lenne egy üzlete és azt látná, hogy a szülők fele becsületesen fizet, a másik fele pedig elsumákoljja a megevett kifliket, csokikat, ezzel hiányt okozva, akkor is így állna hozzá? Mert egy ilyen nagy áruházban óriási mennyiségek tűnnek el ám kifizetetlenül a gyerekek gyomrában. Százas nagyságrendről beszélünk, ami egy 130 forintos rudinál már két ember napi munkabére.
2013. márc. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
35%
Az az óriási mennyiség bele van számolva az árába,nem mennek csődbe ettől a multik,nyugi.
2013. márc. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
64%
mondjuk azt még mindig nem értem, hogy másnak mi köze van ahhoz hogy én vagy a gyerekem eszik - e bevásárlás közben vagy sem? én úgy gondolom, hogy ezzel nem zavarok senkit. én elfogadom, hogy Te nem adsz neki enni a boltban, na de most az, hogy más mit csinál a gyerekével mért is tartozik rád / rátok?
2013. márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy a kérdező is írta, a (számomra legalábbis) normálisan viselkedő gyerekek miatt. Nem értik, hogy nekik miért nem szabad, ha másnak meg van engedve. Ez elég kellemetlen lehet.
2013. márc. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim ***** válasza:
70%
nem hiszem, hogy ettől az én gyerekem kevésbé viselkedik rendesen, de ebbe nem megyek bele :) sajnos ez mindenhol máshol is jelentkezik az életben. meg kell neki tanítani hogy Te így látod helyesnek más anyuka meg nem. van aki ad a gyereknek csokit van aki nem. most más se adjon mert hogy az egyik gyerek nem ehet? én elhiszem, hogy ez így nehéz de a gyereknek meg kell azt is tanulni, hogy van amit vkinek lehet van akinek nem.
2013. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányom megérti, hogy másnak lehet valamit, neki nem, a fene jó nevelés akkor miért nem használ, ha más gyerekének ez nem megy?
2013. márc. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
39%

"Az az óriási mennyiség bele van számolva az árába,nem mennek csődbe ettől a multik,nyugi."

Szóval akkor szerinted lehet lopni? Mert ha valamit elfogyasztasz anélkül, hogy kifizetnéd, az lopás.


Miért kell egy rossz szokást a gyereknek megengedni és ezzel összezavarni? Mégis hogy nézne ki, ha mindenki enne/inna a boltokban? Hogy magyarázod el a gyereknek, hogy a tescoban ehetsz bármit, viszont más boltokban nem. Ha majd pár év múlva elmennek mondjuk osztálykirándulásra, szerinted a tanár nem fog rászólni (mások előtt ezzel megszégyenítve), hogy ne egyen a boltban, csak ha kifizette?

Vagy az is teljesen normálisnak tekinthető, ha egy húsz fős osztály megrohamoz egy boltot és ott megebédelnek, mert hiszen anyu azt tanította, hogy ezt lehet.

2013. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 anonim ***** válasza:
88%

Nem olvastam végig mindent, de hogy lehet már kicsi gyerekekre olyat mondani, hogy "zabál", meg "undorító"?

Lehe, hogy aki ilyet ír, az olyan közegben él, ahol ilyen gyerekek vannak többségben, de ez akkor is felháborító.


3 éves kisfiam van, én is tudom, hogy sokakat zavar, ha bent esznek a gyerekek, szaladgálnak, hangoskodnak stb.

Ezért igyekszem is odafigyel, megnevelni, ő is tudja már, hogy csak fizetés után lehet enni/inni.

DE!!! Nem vagyunk mi sem egyformák, hiába tudják a szabályokat, igenis vannak olyan helyzetek, napok, amikor a kiflicsücsük a legjobb barátunk, hogy gyorsan, és feszültségek nélkül elintézzük a bevásárlást.


Egyébként pedig a hőzöngöknek írnám, hogy nemegyzser voltam már fültanúja annak, hogy anyuka következetesen nem adta oda a sorban állva a túró rudit, és akkor persze meg azért kapta a lesújtó megjegyzéseket, hogy miért nem csendesíti már el az a hisztis, követelőző kölköt! Hm?

2013. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!