Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Viselkedés a boltban. Meghallg...

Viselkedés a boltban. Meghallgatnám a szülőket?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy a gyereket nem a bevásárló kocsi ülés részébe rakják, hanem magába a kosárba. Nem gondolnak arra, hogy oda más az ételeket teszi? A gyerek meg ott ugrál, mint egy majom a ketrecben.

A másik meg a zabáló gyerekek. Anyuka levesz egy túrórudit, kibontja és odaadja neki. Mellékes, hogy a végén kifizeti-e. Hihetetlen nagy parasztságnak tartom.

Amúgy nem érdekelne, de az én gyermekeim ezt látják, és nehezen értik meg, hogy nekik miért nem szabad.

Szülők! Miért csináljátok? Könnyebb a gyerek szájába dugni, amit akar, csak hogy elhallgasson?


2013. márc. 1. 08:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem itt nem az a lényeg, hogy vajon ki mit szól és hogy botránkozik meg a gyerekünkön vagy rajtunk. Hanem a következetességről és a nevelésről van szó, hogy van, amit nem engedünk meg, bárhogy hisztizik is a gyerek.
2013. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
37%
Az eszébe jutott már az éhező gyerekek anyukáinak, hogy vigyenek OTTHONRÓL magukkal egy kiflit, pár kekszet vagy akármit és nincs gond? Nekem ne mondja senki, hogy ahol gyerek van ott úgy mennek vásárolni, hogy otthon már kong minden az ürességtől és pár falat se jut a gyereknek!
2013. márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
82%
Következetesen nevelem a lányom, ami nálam azt jelenti, hogy fél kifli van és kész. És az is csak akkor, ha nagybevásárlás van. És azért lapja mert éhes, nem azért mert hisztis. Négy évesen ha már tovább bírja, nagyobb adagot tud enni, akkor nem lesz éhes és nem fog kapni. Azt is megtanulta, hogy már nem szopik máshol csak otthon, ezt is meg fogja tanulni.
2013. márc. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 A kérdező kommentje:
És ismétlem nem a kiflis kisbabákról van szó! Hanem a nagyobbakról, akiknek már fel kéne tudni fogniuk, hogy mit szabad, és mit nem.
2013. márc. 1. 10:52
 65/87 anonim ***** válasza:
93%
Én nem állítom a kosár részbe a 2,5 éves fiamat, semmi keresnivalója ott, és baleset veszélyes is. Az ülő rész 15 kg-ig terhelhető a legtöbb helyen, ez kilőve, mert nem is nagyon fér bele. Jön szépen mellettem, és fogja a kosarat, ha akarja. Kicsi kora óta arra tanítottam, hogy a boltban semmi nem a miénk, amíg ki nem fizetjük, ergo, nem lehet megenni, csak ha kifizettem. Fogni foghatja a kezében, de nem bonthatja ki. Nekem ez alap, én sem eszek semmit a boltban, amit nem fizettem ki. Tényleg könnyebb lett volna néha kibontani és odaadni neki, mint 100-szor elmondani, hogy nem szabad, mert nem a mienk, de ez nem az én stílusom. Azért vagyok az anyja, hogy megtanítsam bizonyos szabályokra, és ez nem könnyű, de senki sem mondta, hogy az lesz, erről szól az anyaság. Nem érdemes mindig a könnyebbik utat választani.
2013. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
78%
A válaszokból látszik, itt nem a gyerekneveléssel van gond, hanem már a szülők egy része sem tudja, hogy mik a illemszabályok... Akkor hogyan is tudnák átadni azt a gyereküknek?
2013. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos nem mindig tudok magammal vinni, nyilván ez hiba, rossz szervezés, de havonta egyszer előfordul. Munka, suli után rohanok érte a bölcsibe, onna vásárolni még az esti csúcs előtt.

Persze, értem én, hogy nem kéne magamra venni, mert csak fél kiflit eszik, nagyon ritkán, ezzel csak az a gond, hogy ha épp minket látna a kérdező vagy valamelyik válaszoló, simán elkönyvelné, hogy a gyerek elkényeztetett, szabályokat semmibe vevő éhenkórász hisztizsák, én meg gyenge debil szülő vagyok. Mert nem lát, csak abban az 5 perceben, fogalma sincs mi történt aznap.

2013. márc. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:
91%
5 kisgyerekkel megyünk hipermarketekbe vásárolni, sohasem ülnek a kocsiban (csak az ülés részben), és még soha sem ettek egy falatot sem fizetés előtt.
2013. márc. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 A kérdező kommentje:
Már mondtam, nem erről van szó! Soha nem szólnék meg senkit, ha elmajszol a babája egy fél kiflit! És ezt a gyermekeim sem "irigyelnék" soha. A csokikról van szó, meg az üdítőkről, amire amúgy sincs igazán szüksége a gyereknek. Nem hiszem el, hogy belehalna ha a pénztárig nem ehetne meg egy csokit.
2013. márc. 1. 11:10
 70/87 anonim ***** válasza:
81%

aha. akkor az más.. mert hogy eddig arról volt szó, hogy eszik. abba meg a kifli is beletartozik. édességet sose adok neki a boltban, hisz attól jól nem lakik épp ha éhes. 2 éves a nagyobb gyerekem egy ilyen bevásárlás nálunk eltart akár 3 - 4 óráig is mivel nincs kocsi és a legközelebbi tesco több mint fél órára van. gyerekem szépen ül a neki kialakított helyen, és majszol. eszébe nem jutna mást cukkolni, hisz még azt sem tudja hogy kell :) és nem azzal indítunk hogy egyből a kifli a kezébe, hanem már a vége felé. annó én is kaptam a kezembe és láss csodát nem lettem tolvaj.

amúgy én még soha észre nem vettem, hogy bárki ezzel cukkolná a másikat. nekem fel sem tűnik, hogy más gyerek épp eszik vagy nem. ha vásárolok nem azzal vagyok elfoglalva.

2013. márc. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!