Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Viselkedés a boltban. Meghallg...

Viselkedés a boltban. Meghallgatnám a szülőket?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy a gyereket nem a bevásárló kocsi ülés részébe rakják, hanem magába a kosárba. Nem gondolnak arra, hogy oda más az ételeket teszi? A gyerek meg ott ugrál, mint egy majom a ketrecben.

A másik meg a zabáló gyerekek. Anyuka levesz egy túrórudit, kibontja és odaadja neki. Mellékes, hogy a végén kifizeti-e. Hihetetlen nagy parasztságnak tartom.

Amúgy nem érdekelne, de az én gyermekeim ezt látják, és nehezen értik meg, hogy nekik miért nem szabad.

Szülők! Miért csináljátok? Könnyebb a gyerek szájába dugni, amit akar, csak hogy elhallgasson?


2013. márc. 1. 08:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 A kérdező kommentje:

Én sem, csak amikor a gyerekek kérdezik: "Anya én is ehetek csokit? De miért az a kisfiú is ehet!" És akkor a gyerek öntelten eszi tovább.


És akkor magyarázd meg a gyerekednek, hogy hát őt máshogy nevelik..

2013. márc. 1. 11:29
 72/87 anonim ***** válasza:
75%

hát én még ilyet nem láttam. ami persze nem jelenti azt, hogy ilyen nincs :) hisz ismerjük milyenek a gyerekek :D

de sajna akkor sem tudod a másik szülőre ráerőltetni az akaratodat, meg azt, hogy Te ezt nem látod helyesnek. gyerekednek kell azt elmagyarázni, hogy neki lehet neked nem. erre sajnos más megoldás nincs.

2013. márc. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 anonim ***** válasza:
66%

A "félkiflis" vagyok:).

Nem tudom, nálunk elég rég óta tudja a lányom, hogy másoknál más a szokás. Ha megkérdezi, hogy ő is ehet- e csokit, akkor elmondom, hogy nem, majd otthon, ha éhes vagy fél kiflit lehet, de a csoki nem éhség ellen való, az csemege, azt meg nem kell a boltban. Ugyanezt megérti ha Pistike ihat kólát vendégségben, ő meg nem. Megérti, hogy Pistike anyukája megengedi, én meg nem mert nem tud aludni. És kész, téma letudva:).

2013. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/87 anonim ***** válasza:
82%
Ha nálunk a neki lehet, nekem miért nem kérdés merül fel bármivel kapcsolatban, akkor en azt szoktam mondani, hogy tért, mert en igy látom jónak, a másik anyuka meg amúgy.
2013. márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 anonim ***** válasza:
87%

Az én véleményem az, hogy felesleges ilyen vitákat gerjeszteni. Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy ő szeretné, és amíg az nem veszélyezteti a testi épségét, addig másnak nincs is semmi joga abba beleszólni. Ennél sokkal durvább dolgokat is fog látni az életben, nem tudod burokban nevelni.

A kocsiban pedig cifrább dolgok is lehetnek, mint a gyerek cipője. Nem mindegyik van fedél alatt, arra bármikor eshet madárkaki, nem beszélve a kóbor kutyákról, akik szagolgatják, rosszabb esetben nyalogatják is, stb. Akkor inkább már egy gyerek ugráljon benne, akinek azért néha napján takarítják a cipőjét.

De azért se tenném tűzbe a kezem, amit csomagoltan belerakunk a kocsiba. Sajnos láttam már raktárat belülről, messziről se nevezném sterilnek azokat a körülményeket, amíg az áru a polcra kerül.

2013. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 A kérdező kommentje:
Az én gyerekeimet sajnos nem lehet elintézni annyival, hogy "mert csak" "mert én azt mondtam".
2013. márc. 1. 14:04
 77/87 anonim ***** válasza:
78%

A kosarak gyerekrésze 15 kg-ig használható. Az én gyerekem még bőven nem volt 15 kg, amikor már bele sem fért!


Az ételek csomagolva vannak. Vagy te talán a pékárut zacskó vagy egyéb csomagolóanyag nélkül teszed a steril bevásárló kocsiba??


Zabálni az állatok szoktak, meg gondolom a te gyerekeid, ha így fogalmazol.

2013. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
94%
Ki mondott ilyet? Hogy csak mer' én azt mondtam. Már ne is haragudj, de ez messze nem ugyan az, mint ha megérti a gyerek, hogy ahány ház, annyi szokás. NÁlunk lehet enni a konyhán kívül, máshol nem. Máshol lehet ugrálni az ágyon, itthon nem. Attól még nem egy bólogató jános, hogy ezt feléri ésszel. Sajnálom, hogy te gyereked nem tudja, hogy más családnál más az oké és nem mindenki egyforma.
2013. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 anonim ***** válasza:
36%
Az a te problemad, hogy a gyerekeid nem ertik az "azert mert en azt mondtam"-ot nem fogadja el. Ez egy hulye uj divat, hogy magyarazni kell mindent. Nem lehey es kesz.
2013. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/87 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen megértelek, amíg nem volt gyerekem, én is utáltam amikor a szülők ezt megengedték maguknak. De mióta van gyerekem, be kell vallanom, én is adtam már neki oda a kiflit, túrórudit, és volt már hogy beállítottam a kocsiba. És bocsi, de nem tartom hihetetlen nagy parasztságnak. Lehet, hogy nem a tökéletes viselkedés, de néha tényleg szükség van ilyen "piszkos" trükkökre, hogy kibírja a vásárlást. Mi ebben hibázunk, te meg biztosan másban, de azért a parasztozás túlzás!
2013. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!