Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond ha a kislányomat úrilányn...

Gond ha a kislányomat úrilánynak nevelem? Van más is aki igy gondolkodik? Esetleg én vagyok a sznob anyuka?

Figyelt kérdés

Most télen mindig szövetkabátba jár csak ha nagyon hideg van akkor adok rá elegáns tollkabátot. Jó időben kardigánt,bőr kabátot,blézert adok rá. Főleg ruhákba és szoknyákba jár most télen,ehhez vastag gyerekharisnyát adok rá amit a Calzedonában veszek. Cipőnek Ugg csizmát hord de ha jobb az idő akkor a Massimo Duttis lovagló stílusú bőrcsizmáit, jó időben ballerina cipőt. Még amikor kisebb volt lövettem a fülébe egy pár brill fülbevalót és egy brillekkel díszitett keresztmedálos nyakláncot visel mindig. A haját magam fonom vagy beszárítom otthon. Van néhány táskája is, ezek ilyen mini bőrtáskák amiben mindig van valami játéka vagy a gyerekeknek készült mobilja. Festem a körmeit pasztelrózsaszín színűre, gyerekparfümje és saját gyerektabletje is van.

Autóval visze mindenhova így mindig a csomagtartóban tartom a biciklijét (ha olyan helyen vagyunk ahol elő lehet venni mindig kéznél van) de ha jobb az idő akkor az elektromos kisautóját hozzom magunkkal és azt használja. Tömegközlekedésen soha nem utazott.

Leginkább Mexxből,Gapból,Nextből,Tommy Hilfigerből,Zaraból,Benettonból,Massimo Duttiból öltöztetem.

Az anyósom azt mondja hogy túlságosan sznob vagyok és félrenevelem a gyereket. Szerintem visszont ez nem túlzás, engem is így neveltek.

A kislányom 3,5 éves.


2015. jan. 19. 19:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 anonim ***** válasza:
83%

Persze, hogy a gyereknek tetszik, mert gondolom agyon ajnározod, hogy jaj de nagyon csinos, és örül neki, hogy figyelsz rá. Neked a külsőségek számítanak, nem látsz a sznobizmustól. A márkák és a külső vélemények megszállottja vagy. A lányom 4 éves, imád öltözni, vannak csillogós cipői, táskái, szinte mindig szoknyában, vagy ruhában jár, de pl. játszótérre, vagy sétához normális, kényelmes ruhákat adok rá. A csillogós cipőjében nem jöhet. És nem azért, mert félek, hogy koszos lesz, hanem mert nem kényelmes.

Szerintem a te értékítéletedet kéne egy kicsit rendbe tenni. Attól, hogy nem drága, full márkás ruhát adsz a gyerekre, attól még nem lesz kevesebb.

2015. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/86 anonim ***** válasza:
63%

Kislány, kislány.... azt egyszersem láttam hogy azt írtad volna a lányom vagy kislányom...mm de ha igen elnézést..


Szerinted ha nagyobb lesz nem fogják kinézni a többiek?

Szerinted kényelmes lehet neki?

Gondolom sétálni azért tud nem csak az elektromos autójában ücsörög.

Egyetértek az anyósoddal.. sznob vagy!! Vannak barátnői eggyáltalán vagy nem is foglalkoztok a "köznéppel"?

2015. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 anonim ***** válasza:
83%

En is túlzásba szoktam esni csini ruhák es márkák terén, de amit te művelsz az mar tenyleg majomkodas.

Emlékezz vissza amit most írok: 2-3 evvel később mar nem fogsz tudni beleszólni mit vegyen fel. Es ha pl anyósod venne neki egy gagyi mesehosos pólót (pl monster high-osat vagy ami epp meno akkor) es a tudtod nélkül odaadna a lanyodnak, tuti azt akarna majd felvenni es nem az általad istenített márkás ruhákat. Akkor mar nem hiszem hogy bele tudsz szólni, hiába alakítod most az ízlését másmilyenre. A gyereknek az tetszik ami más gyerekeken is van, nem az amin egy pirosfeherkek zaszlocska.

2015. jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/86 anonim ***** válasza:
75%

szegény kislánybol bazári majmot csinálsz :-(

ha ez mind igaz, nagyon sajnállak téged, fel kéne keresned egy szakembert és a gyereknek sem ártana, mielott nagyobb kárt tennél benne.


csak be ne keruljetek a hirekbe, hogy majd te is fénnyel kezdez el ot tábláni, hogy ne hizzon el.

2015. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
90%
Az urilanyok nem hordanak sem Uggot, sem tollkabatot, sem borblezert, nem bicikliznek es fodrasz csinalja a hajukat....
2015. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 anonim ***** válasza:
83%

Most komolyan! Nincs senki a közvetlen környezetedben akinek ezzel el tudsz dicsekedni ès akit èrdekel is??!!! Nem pedig itt a gyk-n a "pórnèpet" fàrasztod??!!!


Bevallom töredelmesen foggggalmam sincs milyen az az Ugg csizma, sem a többi ...

Nekem is vannak gyerekeim. Gyönyörű, egèszsèges, jól nevelt, egèszsèges èrtèkrendű,èletrevaló gyerekek màrkàs külsősègek nèlkül.

2015. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 anonim ***** válasza:
88%
Az általad leírt márkák a turkáloban is megtalálhatóak, nem ciki ha véletlenül vki megkérdezi hogy ezt melyik turiban sikerult kifognod?
2015. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/86 anonim ***** válasza:
86%

Nekem furcsa, hogy nem magassarkút hord és nem sminekeled, pl így:

[link]

A vörös rúzs különösen csinosan mutat a kislányokon:

[link]

(de ehhez nyilván vörös körmök is kellenek, a rózsaszín lakk nem lesz jó...)


Off: a kérdező ékes példája annak, hogy attól még, hogy pénze van nem különb egy bazári majomnál, legalábbis, ami az értelmi képességeket illeti.

2015. jan. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, úrilányt csak úrinő nevelhet, de te olyan sötét vagy, hogy a szó jelentését se tudod!


Az úrilányok régen azok voltak, akik tudtak zongorázni, énekelni, táncolni, viselkedni különböző társasági eseményeken, nyelveket beszéltek, mert volt (francia)nevelőnőjük...tényleg a tiednek nincs? Mindeközben megtanulták vezetni a háztartást, nem 2 szobás panellakásét, hanem egész kúriákét, irányítani a cselédeket, volt társalkodónőjük, stb.



Nem attól lesz úrilány, ha szövetkabátot adsz rá meg kilakkozod a körmét. Te inkább kis pitsát nevelsz, nem úrilányt :D Anyósodnak teljesen igaza van.

2015. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/86 A kérdező kommentje:
Ha az irigység fájna egyesek már ordítanának.
2015. jan. 19. 22:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!