Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond ha a kislányomat úrilányn...

Gond ha a kislányomat úrilánynak nevelem? Van más is aki igy gondolkodik? Esetleg én vagyok a sznob anyuka?

Figyelt kérdés

Most télen mindig szövetkabátba jár csak ha nagyon hideg van akkor adok rá elegáns tollkabátot. Jó időben kardigánt,bőr kabátot,blézert adok rá. Főleg ruhákba és szoknyákba jár most télen,ehhez vastag gyerekharisnyát adok rá amit a Calzedonában veszek. Cipőnek Ugg csizmát hord de ha jobb az idő akkor a Massimo Duttis lovagló stílusú bőrcsizmáit, jó időben ballerina cipőt. Még amikor kisebb volt lövettem a fülébe egy pár brill fülbevalót és egy brillekkel díszitett keresztmedálos nyakláncot visel mindig. A haját magam fonom vagy beszárítom otthon. Van néhány táskája is, ezek ilyen mini bőrtáskák amiben mindig van valami játéka vagy a gyerekeknek készült mobilja. Festem a körmeit pasztelrózsaszín színűre, gyerekparfümje és saját gyerektabletje is van.

Autóval visze mindenhova így mindig a csomagtartóban tartom a biciklijét (ha olyan helyen vagyunk ahol elő lehet venni mindig kéznél van) de ha jobb az idő akkor az elektromos kisautóját hozzom magunkkal és azt használja. Tömegközlekedésen soha nem utazott.

Leginkább Mexxből,Gapból,Nextből,Tommy Hilfigerből,Zaraból,Benettonból,Massimo Duttiból öltöztetem.

Az anyósom azt mondja hogy túlságosan sznob vagyok és félrenevelem a gyereket. Szerintem visszont ez nem túlzás, engem is így neveltek.

A kislányom 3,5 éves.


2015. jan. 19. 19:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de nem értem miért kell egy ennyi idős kislánynak festegetni a körmét meg parfümmel fújogatni. Egy gyerek had legyen már gyerek. És csinos sem attól lesz, hogy csakis drága ruhákat adsz rá. Egy hölgy pedig nem attól hölgy ahogy kinéz hanem attól ahogy viselkedik. Amúgy meg az én gyerekemen az unokatesó által kinőtt( nem márkás ) ruhák vannak legtöbbször mégis mindig megdícsérik, hogy szép tiszta és igényesen van felöltöztetve szóval nem érzem magam irigynek. És ahogy elnézem a gyerkőcöm felhőtlen kacaját ahogy pocsolyázik vagy kergetőzik a kis pajtásokkal szerintem ő sem irigyli a lányodat.
2015. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de szerintem ennek a sok külsőségnek semmi köze az úrilánysághoz. Az én kislányom 5 éves, lehet hogy nem jár magánoviba, de jár néptáncra és gyerek angolra a saját póri ovijában, ja és kézműveskedni is, csupán mert szeretne és kedve van hozzá. Mi egyáltalán nem vagyunk pénzesek, de van gyerek parfümje, szülinapjára kapta, igaz a DM-be vettem, mert mindig akart az enyémből és tabletje is. Utálja a melegítőt, pedig én sose akartam, hogy így tegyen, sőt. Legtöbbször szoknyába vagy slim farmerbe van, mást nem vesz fel. És nem én neveltem így, ilyen és kész. A volt férjem csak és kizárólag autóval viszi mindenhová, én nem mert nem vezetek, de ha az apján múlna, nem menne mással. Tök átlag emberek vagyunk, nem vagyunk gazdagok, semmi ilyesmi. Amúgy nem kényes, sőt kifejezetten vagány kislány. Szóval, szerintem ez nem úrilánykodás, bár tény, hogy nincs Ugg csizmája meg egy halom márkás ruhája, és kis táskája is csak egy. Ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy a te úrilány kislányod nem sok mindenben különbözik az én sima, egyszerű mezei lányomtól.
2015. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
96%
Hát lányok, így beleolvasgatva a válaszokba, szerintem úgy 30 év múlva kiderül, kinek a fontossági sorrendje vezetett olyan neveléshez, amivel életrevaló, kiegyensúlyozott, a fontosat a nem fontostól megkülönböztetni tudó felnőtt lett a kisgyerekből. Nekem nem a drága ruhákkal meg a magánovival van bajom, csak szerintem a kérdező fogalomzavarban szenved. De mivel írja, hogy őt is így nevelték, nem csoda, ha számára ez tűnik a siker kulcsának. Na majd meglátjuk, ha megérjük :)
2015. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel gáz, csak majd nézd meg a cuccait, amikor az első ovis napjából hazaér. Nagyon el fog kerekedni a szemed :D
2015. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki megtisztelt a válaszával!Nem hittem volna hogy 60 választ fogok kapni, aminek a nagyrésze negatív.

Nem gondolom hogy egy értelmes,okos,egészséges kisgyermek személyisége torzulni fog csak azért mert márkás ruhái vannak.Én se vásárolok turkálókból így természetes hogy a lányomat nem fogom onnan öltöztetni. De mindenki azt csinál a gyerekével amit jónak lát. A kislányom nem tudja azt hogy a ruhái drágábbak az átlagnál,fogalma sincsen arról hogy más gyerekeket a turkálóból öltöztetnek.Nem is érdekli ez. Imádja a szép ruháit, az elektromos autóját,a játékait,a tabletjét,a cipőit. Soha nem hallottam tőle hogy kényelmetlenül érezné magát ezek miatt. Vannak barátai, szeret játszani,imád velünk a városban sétálni. Sokat foglalkozom vele ennek meg is van az eredménye. Nem egy lelki sérült akit tönkrett a jómód.

2015. jan. 20. 15:14
 66/86 A kérdező kommentje:
Egyetértek a 63-mal.
2015. jan. 20. 15:15
 67/86 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor mondd el légyszi, miért tetted fel a kérdést? Milyen választ vártál? Azt, hogy nem életszerűtlen a lányod élete? De igen, az. És nem amiatt, hogy milyen ruhákat hord, mert az a legkevesebb. Vagy hogy ezektől a dolgoktól, amiket leírtál, különb lesz másoknál, akik a te fogalmaid szerint nem úri gyerekek? Nem, nem lesz különb. Lehet ezt nem elfogadni, de ez az igazság.
2015. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
94%
Arra jutottam eladom a tévét oszt veszek egy Ugg csizmát, mindig úrinő akartam lenni.
2015. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
100%
én mondjuk utálnám, ha a gyerekemnek ilyen idős korában az lenne a szórakozása, hogy imád velünk sétálni a városban. Mivaaan? Legyen már gyerek. Majd rájössz, csak akkor már késő lesz.
2015. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

Szinte minden válasz negatív, amit kaptál. Szerinted ez irigység. Valójában nem könnyű megfogalmazni, miért is ellenszenves számunkra ez az egész, de én most megpróbálom.

A lányod tőletek, a szüleitől tanulja meg azt az alap értékrendet, ami szerint felnőttként majd élni fog. Ez az értékrend pedig torz.

Egy normális világban senkit sem tesz jobbá, szebbé, értékesebbé a tárgyai értéke. Egy normális világban a tárgyakat használjuk, de a tárgyak nem pótolhatják a valódi emberi értékeket. Nem lesz senki se okosabb, se kedvesebb, se szerethetőbb egy Ugg csizmától a lábán, számodra mégis hatalmas jelentősége van annak, hogy milyen árú tárgyak veszik körül a lányodat. Nem mondod el neki napjában kétszer, de mégis, előbb-utóbb átlátja, megérti majd, hogy számotokra ez különösen fontos. (Ezért ìrtam, hogy tizenévesen, amikor ösztönösen lázad majd a szülei értékrendje ellen, lelép majd egy igénytelen, csóró fiúval, mert tudja, hogy ezzel akaszthat ki leginkább.)

Ami még inkább aggasztó, hogy miközben ekkora jelentőséggel ruházod fel a drága, márkás dolgokat, látszólag kicsit sem zavar, hogy nem tudsz helyesen írni... (és nem hinném, hogy ez csak gépelési hiba lenne). Márpedig a helyesírásod alapvetően meghatározza az általános műveltségedet, többek közt arról is sokat elárul, hogy mennyit szoktál olvasni. Alapvetően nem vqgy tisztában az úrinő/úrilány fogalmakkal, és pontosan olyan értékrenddel rendelkezel, mint az igazi urak által mindig is lesajnált "újgazdagok".

Nem a pénz, nem a márka tesz értékessé valakit. Egy kisgyerek szakadtan, maszatosan is bájos, ettől persze még tisztán és szépen kell őket járatni, de teljesen mindegy, hogy ezt mennyi pénzből tesszük. Nem ettől lesz szebb, vagy jobb, mint mások. Nem a ruhájától lesz szerethető, bármit is akarjon közvetíteni a szülője a drága márkák által.

2015. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!