Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond ha a kislányomat úrilányn...

Gond ha a kislányomat úrilánynak nevelem? Van más is aki igy gondolkodik? Esetleg én vagyok a sznob anyuka?

Figyelt kérdés

Most télen mindig szövetkabátba jár csak ha nagyon hideg van akkor adok rá elegáns tollkabátot. Jó időben kardigánt,bőr kabátot,blézert adok rá. Főleg ruhákba és szoknyákba jár most télen,ehhez vastag gyerekharisnyát adok rá amit a Calzedonában veszek. Cipőnek Ugg csizmát hord de ha jobb az idő akkor a Massimo Duttis lovagló stílusú bőrcsizmáit, jó időben ballerina cipőt. Még amikor kisebb volt lövettem a fülébe egy pár brill fülbevalót és egy brillekkel díszitett keresztmedálos nyakláncot visel mindig. A haját magam fonom vagy beszárítom otthon. Van néhány táskája is, ezek ilyen mini bőrtáskák amiben mindig van valami játéka vagy a gyerekeknek készült mobilja. Festem a körmeit pasztelrózsaszín színűre, gyerekparfümje és saját gyerektabletje is van.

Autóval visze mindenhova így mindig a csomagtartóban tartom a biciklijét (ha olyan helyen vagyunk ahol elő lehet venni mindig kéznél van) de ha jobb az idő akkor az elektromos kisautóját hozzom magunkkal és azt használja. Tömegközlekedésen soha nem utazott.

Leginkább Mexxből,Gapból,Nextből,Tommy Hilfigerből,Zaraból,Benettonból,Massimo Duttiból öltöztetem.

Az anyósom azt mondja hogy túlságosan sznob vagyok és félrenevelem a gyereket. Szerintem visszont ez nem túlzás, engem is így neveltek.

A kislányom 3,5 éves.


2015. jan. 19. 19:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
75%

egyébként az én kisfiamnak is csak márkás ruhái vannak (babygap, ralp.l., t.hilfiger,benetton, timberland..stb), valoszinuleg 3 nyelven fog beszélni (apuka kulfoldi, ország nyelve eltéro), francia dadája van, és már 2 évesen sielni kezdett...de ez mind csak azért, mert a Francia Alpokban élunk, illetve a barátnom márkás gyerekruhákkal foglalkozik Genfben.

itt, amikro megszuletik a baba, babaparfumot adnak ajándékba, ez szinte kotelezo tartozéka a babalátogatásoknak. tablettje is van a fiamnak, mert alkalomadtán autoval megyunk Magyarországra, igy muszáj, hogy valamivel lekosse magát a 15 orás ut alatt...de ezektol még nem -urifiu- a fiam...

amit a kérdezo csinál, ez a felhajtás a gyerek korul..már-már nevetséges.

2015. jan. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
100%

Az urizálás és az úri viselkedés közt komoly különbségek vannak.

Nagymamámnak francia nevelőnője volt, én pedig a nagyimtól kaptam "kiképzést".

Mindig azt mondta, hogy egy úrinő a putriban is úrinő.

Pedig ő aztán tényleg megélt pár dolgot (II. világháború, orosz, majd német megszállás, kulákság, hortobágyi kényszermunka,

kommunizmus,)

Ő még a halálos ágyán, felnőttpelenkában is úrinő volt.

A nővérek, orvosok is megsiratták.

Mindig, mindenkihez volt pár kedves szava.

2015. jan. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel az egésszel, hogy ez a kislány valószínűleg lelki sérült lesz. Vagy akkor amikor nem talál barátokat, mert nem az ő"szintjén" vannak. Vagy akkor, amikor esetleg anyagilag nem tudjátok finanszírozni az irreális igényeit. Esetleg kamaszkorában lázas és szenvedélybeteg lesz, netán felkoppintja valaki idő előtt. Ezt a túlzó nevelést valahol "megbosszulja" majd a személyiségfejlődése.

Nincs azzal baj, ha jobb, márkás dolgokat ad a gyerekeknek. Csak tudja a normális határt megtartani.

2015. jan. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
100%

Én senki hozzászólásából sem tudom kiolvasni az irigységet.

Ez nem irigység, ez sajnálat. Te nem látsz át a anyagi dolgokonn, és azt hiszed úgy teszel egy gyereket boldoggá, hogy lakkozod a körmét, brill ékszereket adsz rá és a legmárkásabb ruhákba járatod, hozzá még elektromos járgányt raksz a feneke alá. Olyan, mintha egy kellék lenne a lányod, akin ki tudod élni magad, mintha egy baba lenne.

EGyébként tök mindegy- neveld őt úgy ahogy te akarod, de azoktól a dolgoktól, amiket itt leírtál, még nem lesz urilány. (az urilány és sznob az két különböző fogalom)

2015. jan. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
*dolgokon
2015. jan. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom latta-e mar vki a Gossip girl cimu sorozatot. Abba van a Blair Waldorf. Nagykoraban ugy tudom elkepzelni. :D stilusra is es termeszetre is. Nem lehet h onnan az otlet?

Amugy ha tanitod is az illemre es tenyleg sok-sok foglalkozasra is jar nem csak a ruhakrol es a magamutogatasrol szol az egesz akkor csinald. Nem azt jelenti h egyet is ertek az egesszel, de nem vagyunk egyformak, nem is kell. Ez a ritkabb amit te csinalsz. Irtad h elvezi a gyerek, persze h elvezi ehhez van szokva meg csak, de ha majd latja h lehet maskep is akkor arra fog vagyodni. Egyet jol jegyezz meg ne eroltess majd ra olyat amit nem akar, ne akarj mindent ugy csinalni ahogy neked volna jo hanem azert az o erdekeit is nezzed. Baratai legyen, es legyen gyerekkora ne csak ez. Sokkal bodkogabb gyerekkent no majd fel. :-) Es hidd el semmi origyseg nincs bennem, se rosszindulat.

2015. jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
83%
Így nem úrinő lesz, hanem egy felszínes majom. Nem vagyok irígy, sajnálom a lányodat, mert most intézed el, hogy sokan utálják később.
2015. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
53%
Semikèp sem lesz etöl úrinő,csak sznobb ,úrinő az viselkedésben látszik meg ,nem a ruháján .ès ha csak azt látja a lányod hogy csak ezek a ruhák ,èkszerek számitanak akkor bajban leszel kèsöbb .nem írigykedik itt senki rád .a felsorolt márkák közül az utolsot nem lehet szerintem megkapni a turikban na megg a flancos ugg csizmát ,többit igen .
2015. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes választ,de az a véleményem, hogy minden szülő igyekszik megadni a tőle telhető legjobbat a gyerekének, és ez így van jól. Van, aki a márkás cuccokat tartja fontosnak, az ékszereket, és a magánovit.


Én magam is igyekszem szépen öltöztetni a lányomat, mindig színben összeillő rucikat ráadni (még a játszótérre is), bár őszintén, néha a Hádából veszem a márkás ruhákat, mert hát ott is lehet szépet "túrni", és felesleges vagyonokat költeni arra, amit hetek alatt úgyis kinő.Persze, igyekszem majd neki megteremteni azt, hogy korán nyelvet tanuljon.


De számomra a leg-leg-legfontosabb, hogy kiegyensúlyozott, szerető családot tudjunk neki biztosítani, mindig érezze, hogy ránk számíthat, ne halljon veszekedést ha lehet.(Én ilyen családban nőttem fel, és nem cserélnék mással, mégha nem is voltunk "kőgazdagok")


Úrilány nem lesz, legfeljebb "jól nevelt", kötelességtudó, egyenes jellem. Mi ezen fogunk dolgozni. És ez anyagi ráfordítástól független.

2015. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
100%
Attól lesz valaki úrilány, hogy milyen ruha van rajta??? Vagy hogy kocsival hordják?? Hatalmas tévedés! Ezek csak a külsőségek, csak pénz kell hozzá, más semmi.
2015. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!