Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond ha a kislányomat úrilányn...

Gond ha a kislányomat úrilánynak nevelem? Van más is aki igy gondolkodik? Esetleg én vagyok a sznob anyuka?

Figyelt kérdés

Most télen mindig szövetkabátba jár csak ha nagyon hideg van akkor adok rá elegáns tollkabátot. Jó időben kardigánt,bőr kabátot,blézert adok rá. Főleg ruhákba és szoknyákba jár most télen,ehhez vastag gyerekharisnyát adok rá amit a Calzedonában veszek. Cipőnek Ugg csizmát hord de ha jobb az idő akkor a Massimo Duttis lovagló stílusú bőrcsizmáit, jó időben ballerina cipőt. Még amikor kisebb volt lövettem a fülébe egy pár brill fülbevalót és egy brillekkel díszitett keresztmedálos nyakláncot visel mindig. A haját magam fonom vagy beszárítom otthon. Van néhány táskája is, ezek ilyen mini bőrtáskák amiben mindig van valami játéka vagy a gyerekeknek készült mobilja. Festem a körmeit pasztelrózsaszín színűre, gyerekparfümje és saját gyerektabletje is van.

Autóval visze mindenhova így mindig a csomagtartóban tartom a biciklijét (ha olyan helyen vagyunk ahol elő lehet venni mindig kéznél van) de ha jobb az idő akkor az elektromos kisautóját hozzom magunkkal és azt használja. Tömegközlekedésen soha nem utazott.

Leginkább Mexxből,Gapból,Nextből,Tommy Hilfigerből,Zaraból,Benettonból,Massimo Duttiból öltöztetem.

Az anyósom azt mondja hogy túlságosan sznob vagyok és félrenevelem a gyereket. Szerintem visszont ez nem túlzás, engem is így neveltek.

A kislányom 3,5 éves.


2015. jan. 19. 19:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:
100%
70 válaszolo jol fogalmazta meg miért CSAK negativ választ kapsz,én ismerek gazdagabbat nem is egyet,egyik sem hivalkodo,az egyiken meg sem látszik és soha nem dicsekszik ilyesmivel csak a barátai tudják hogy jol keres ,másikon látszik ,de az is normális és nem kérkedik vele.
2015. jan. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
100%

Státusszimbólum: (nem az értelmező kéziszótár szerint)

Tárgy, amellyel kifejezésre kívánjuk juttatni a környezetünk számára, hogy az átlagosnál sokkal jobb anyagi helyzettel rendelkezünk.


Ez az, ami engem a legjobban zavar ebben a történetben. Az, hogy a kislány egy ESZKÖZ, amivel anyuka tudatja a világgal a gazdagságát. Mint egy drága sportautó. Szép ugyan, de valódi haszna semmi, hiszen kétüléses, így normális családi utazásra alkalmatlan, a végsebességét sehol nem lehet kihasználni, könnyen sérül, hiszen alacsonyan van az alja, így a normál utakon nehezen használható, viszont akárki ránéz, azonnal tudhatja, hogy a tulajdonosa kőgazdag...


A stabil anyagi helyzet egy remek dolog, kérdező. Hiszen nem csak státusszimbólumokat, de remek élményeket is vásárolhatunk pénzért. Teremthetünk kényelmes otthont, láthatunk világot, stb. Valamint jó pszichológushoz is elmehetünk, aki segíthet kideríteni nekünk, hogy miért ilyen fontos nekünk folyamatosan tudatni a külvilággal, hogy sok pénzünk van. Hogy vajon mit akarunk kompenzálni ezzel az egésszel.

2015. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mind a saját keresetedből finanszírozod vagy inkább apa a pénzeszsák???
2015. jan. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:
100%

Gond ha a kislányomat úrilánynak nevelem?

Nem gond.

Van más is aki igy gondolkodik?

Biztos van, de lehet hogy nincs.

Esetleg én vagyok a sznob anyuka?

Igen, Te vagy sznob anyuka.

2015. jan. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:
Ha nem a megfelelő nevelést kapja (jó iskola, valláserkölcs, műveltség, illemszabályok, hasonló társak) akkor csak divatbemutató az egész.
2015. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim ***** válasza:
100%
És azért valamit még hozzátennék. A proletár internacionalizmus jegyében Kádár és Aczél valamit véglegesen kiirtott a magyar népből. Majd a számos bölcs olvasó eldönti magában, hogy mit.
2015. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!