Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/172 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Az kimaradt, hogy bármikor elszámoltathatóak az óvónők, ugyanis az szk-s anyukák őrzik a pénzt és számlát kapnak minden költésről.
2020. jan. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/172 anonim ***** válasza:
24%

Hat ez tenyleg kicsit soknak tunik.

Nalunk 1000ft/felev a csoportpenz, kirandulasra kell vinni kulon. Tisztasagi cuccokat evi 2x viszunk, kirandulast kulon fizetjuk, bulira viszunk sutit meg uditot. Ja es heti valtasban visszuk a gyumolcsot, egy evben kb 2x kerul sorra egy csalad. Tenyleg erdekes h ennyi penz mire kell.

2020. jan. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/172 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is kis csoportos. 1500 ft/hó a csoportpénz, rendezvényekre/alkalmakra pluszba adunk be pl. Mikulás 1500 ft, Karácsony 1000 ft. Ezen felül a "bulira" mindenki vitt valami nasit, gyümilevet stb. Hetente 2 gyerek visz gyümölcsöt, be van osztva mikor ki. A tisztasági csomagot mindenki maga veszi, mi minden hónapban szoktunk rágcsát vagy 1-2 karton gyümilevet vinni. Az óvónők minden hónapban bábszinházaznak nekik az 800 ft /alkalom és oviújság 300 ft/hó. Ezeket az ovi alapítcányának kasszájába teszik. Mellé az étkezés havonta 7-8 ezer forint.Nem mondom, hogy keveset fizetünk, viszont én 27 éves vagyok és már általános felsőben 1000 ft ot szedtek.
2020. jan. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/172 anonim ***** válasza:
100%

13as vagyok

Nálunk az szmk-s elszàmol, mindig küldi viberen a számlákat. Ajándékokat szoktak venni 5000 ft/alkalom, gyerekek is kapnak szülinapra egy kis apróságot, de többnyire játékokat vesznek, kreativ dolgokat a foglalkozásokhoz.

2020. jan. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/172 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ez sok, jogos a felháborodásod.

Nálunk 1000 ft/hó csoportpénzt kértek.

Ha program volt, arra külón kellett fizetni, de ez kb kimerült az évi 1 db kirándulásban.

Havi 700.-ft programokra minek? Hová viszik őket? Nálunk a kiscsoportosokat sehová se vitték.

Az 1000 ft-ot is soknak gondoltam...extra kézműveskedést nem folytattak, azt mondták gyümölcsöt abból vesznek, de általában az ebédhez járót adták oda tízóraira. Tisztaságit adott az önkormányzat, fogkrémet, fogkefét kellett vinni csak rendszeresen. Nem tudom mire költötték, elszámolást nem láttunk. Igaz karácsonyra játékot vettek, de volt utána amit nem is látott a gyerek a csoportban, vajon hová lett? :-( Farsangra, karácsonyra nasit kértek, de sokszor az se lett felbontva.


És azért is sokallom, mert a suliban is 1000,-/hó és sok marad belőle, ott van elszámolás. Rengeteg pénzek ezek csoportszinten. A külön eszközpénzt nem is értem nálatok.

2020. jan. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/172 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk havi 600 Ft a csoportpénz, havi egyszer kell vinni gyümölcsöt, ez kb 1500-2000 Ft szokott lenni, de olcsóbban is kijön, ha az ember leragad az alma-banán kombónál.

Eszközpénz nincs, tisztasági csomag van. Ez kb fél évente egy nagyobb csomag, havonta zsepi. Én mondjuk egy százas zsepit nem tartok soknak, mint az egyik hozzászóló. Ma már szinte senki nem tartja otthon orrfolyással a gyereket

Rendezvénypénzt külön nem szednek, de ha ezen felül már nem kérnek a programokra, akkor még keveslem is. Nálunk egy program általában 800-1000 Ft. És szerencsére van havonta minimum 2-3. Én nem drágállom, örülök, hogy változotos programokat szerveznek.

2020. jan. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/172 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, milyen programokat szerveznek nálatok?

Havi 100as zsepi, az 25-30 csomag 100as zsepi egy hónapra, csoportlétszám alapján? Hogy ne lenne az sok? Ha minden gyerek minden nap taknyos, akkor is sok.

A suliban 2x viszünk 20 gyerekre 100as zsepit egy évben. Kellett még hozzá, de nem túl sok, hogy elég legyen. Azaz majdnem elég volt 40 csomag 100as zsepi 10 hónapra 20 gyereknek. Ti visztek 20 gyerekkel számolva tíz hónapra 200 csomag zsepit. 5x annyit LOL

2020. jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/172 anonim ***** válasza:
73%

Az első ovinkban havi 500 ft csoport pénz volt. Azonfelül tisztasági csomag.


A mostani ovink ami keresztény fentartású 3 havonta tisztasági csomag ennyi. Sőt még a kirándulások is ingyenesek.

Minden más étkeztetés / napi gyümölcs teljesen ingyenes. A tescoval van szerződésük így minden nap ingyen gyümit zöldséget kapnak a gyerekek.

Azt viszont nem tartom helyesnek, hogy egyes gyerekeket így megalázzanak, ha a szűlőnek nincs pénze az egész ovinak gyümölcsöt venn.

2020. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/172 anonim ***** válasza:

17-es, azt is számold bele, hogy a szülők 1 része nem hozza be ezeket a dolgokat, ezért felül terveznek az óvónők. (igen, mindig az szív, aki rendes)


A programokat sem érdemes összehasonlítani. Ahol semmi nincs vagy csak évi 1 kirándulás, annak nyilván soknak tűnik ez az összeg. Mi kisvárosban lakunk, van színház, ahova évente 5x mennek a gyerekek, van olyan mesés foglalkozás, amit külsősök tartanak, ez sem ingyenes (nem kötelező, de vagy nem megy aznap a gyerek vagy átmegy másik csoportba).

Ebben az oviban a kicsik is mennek minden programra.


Eszközpénz 3000Ft/félév. Kb. semmi. A héten legalább 60db karton koronát gyártottam, mert egész héten királyi udvarosat játszottak a gyerekek és természetesen minden nap haza vitték, elszakították, "elkutyulták" a koronát. (1 kétoldalas arany karton nálunk 200Ft)

Decemberben ugyanez volt télapó süveggel és rénszarvas agancssal.

2020. jan. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/172 anonim ***** válasza:

Okés 19es válaszoló, elfogadom, ha normális, ertelmes dolgokra megy a pénz, akkor én se sajnálom.


A kérdező helyében, így előbb érdemes lesz egy kicsit kitapasztalni, náluk melyik helyzet van. Értelmesen van-e felhasználva a pénz és a gyerekekre megy-e el vagy sem. Aztán lehet felháborodni, ha mégsem.

Nálunk max rajzoltak, festettek. Gyurmát talán egyszer látott a gyerek. Ragasztottak, de semmi extrát nem gyártottak, készítettek. Egyszer egy évben talán és minden évben ugyanazt. Még amikor a szülőket kérték, hogy gyűjtsenek pl kupakot a kézműveskedéshez azt sem használták fel.

A programok is no comment, szóval nem erőltették meg magukat.

2020. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!