Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/172 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ha havonta van babszinhaz vagy valami egyeb rendezveny arra a 700 ft egyaltalan nem sok. Ha hetente mindenkitol kernek gyumit, akkor eleg par szemet venni. En van hogy havi egyszer viszek 1-2 kg babant vagy mandarint, de lehet alma is.
2020. jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/172 anonim ***** válasza:
53%

Mélységesen megdöbbentem ezen a kérdésen. (Főleg, mert a kérdező kiscsoportos óvodás...) De a válaszadók egy jó része se semmi.


Számomra felfoghatatlan hogy havi 1700 forint kifizetése és néhány kiló gyümölcs bevitele, ekkora probléma lenne. Nem hiszem el, hogy nem örülsz annak, hogy van karácsonyi buli a gyerekednek. És ha neked is be kell szállni az üdítővel? Komolyan ennyit sem tudsz megtenni a gyereked öröméért?


Amennyi energiát feccölsz abba, hogy kukacoskodj havi 1700 forinton, azt az energiát simán fordíthatnád arra, hogy az óvónőket támogasd zsepivel, akár játékokkal, vagy ne adj Isten segítenél nekik valamit rendbetenni.


1700 forinton rugózól, számomra ez hihehetlen.


Úgy látom van itt aki óvodában dolgozik. Neki üzenem, hogy vannak még olyan szülők, akik nem akadnak fenn ennyi pénz befizetésén, vagy akár beszállni néhány száz/ezer zsepivel a taknyos időszakban. Sőt a szülők partnerek a mikulás, karácsonyi meg a többi "partiban" és hajlandóak jelmezekre vadászni meg készülni otthon is.

2020. jan. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/172 A kérdező kommentje:
Nem is tudnam mi lett volna, ha valaki nem kuld egy olyan valaszt, mint amit te, Kedves utolso. Orulok, hogy te is az ovonok nyalasahoz kertesz csak, igen tudom, sok Ilyen van. De! En miert tamogatnam az ovonoket, ha OK szegyenfalat keszitenek azokrol a szuloktol gyerekekrol akik nem tamogatjak az ovit? Ne haragudj, hogy nem nyalom be magam, mint a legtobben teszik. Igen, korulottem is. Nem azert tegyem fel a kerdest, mert unatkozom. De te biztosan, ha ugy gondoltad most jol megmondod a tutit. Azert mert neked\nektek tellik az ovonok tamogatasara, tegyetek, orulok. Vannak olyanok akiknek nem, azok adják oda az utolsot az ovinak meg az ovonoknek csak mert ez a helyes es megszokott hagyomany? Konyorgom.. Na pont ezek miatt a "nagylelku" szulok miatt varjak el az ovonok a halapenzt, meg az ajandekokat, tamogatasokat. En sem kapok a munkahelyemen semmi plusz jutalekot, sem plusz tamogatast\ segitseget. Vagy talan a szulok sz. rjàk a penzt? Nagyon elkenyesztetik a gazdag anyukak az ovonoket, pont ezert van ez a "hagyomany " ami torhetetlen. Soha elelemben nem hallottam ilyenekrol, mert ahol en felnottem, es laktam meg nem olyan regen, Ott ilyenrol szo nincsen. De akkor biztos bennunk van a hiba.
2020. jan. 18. 20:39
 34/172 anonim ***** válasza:
76%

Az oviban dolgozó vagyok:


Egyet felejtesz el, kérdező. Nem AZ ÓVÓNŐKET támogatod a gyümölccsel, eszközpénzzel, rendezvény pénzzel és sütivel, hanem a saját gyerekedet és a kis társait, akikkel a nap nagy részét tölti. (tudod milyen büszkén mondják, "hogy én hoztam ezt a finom almát, banánt, sütit, stb.) Hidd el, a te gyereked is kap mindenből, amit más visz. A programokkal is gazdagodnak, mert nem minden gyerek jut el érdekes helyekre, színházba (sokszor nem is azért, mert nem futja rá, hanem azért mert a szülőnek nincs ideje, kedve, stb.)


A szégyenfal csúnya dolog, de ez biztos hogy nem általános jelenség, se bölcsiben, se óvodában nem tapasztaltam még. Ez a ti óvónőitek/óvodátok rossz gyakorlata.


Persze, szerintem is baromi jó lenne, ha mindenre lenne pénze egy önkormányzati óvodának, de a kivéreztetett ökormányzatoknak többre nem futja. Emiatt reklamálj a kormánynál!

2020. jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/172 anonim ***** válasza:
67%

Én mondjuk nem tartom ezeket akkora összegnek.

Ráadásul a gyerekek többsége délutánig az oviban van, négy étkezést ott fogyaszt el. Az enyémek is esznek otthon gyümölcsöt, de a ha szeretném, hogy tízóraira, uzsonnára egyen, az csak az oviban lehetséges. Ha nektek ennyire rosszul megy, vigyél almát, az a legolcsóbb. Mi ugyan úgy viszünk, hogy minden nap egy gyerek visz, havi egy nap, akkor kb 2 kilót. Ha ti havi négyszer visztek, akkor gondolom több ember is visz egy nap. Vagyis kb negyed kiló elég. Havi szinten kb 700 Ft. Én mondjuk ennyit akkor sem sajnálok gyümölcsre, ha esetleg más gyereke eszi meg.

A bábszínházzal meg úgy vagyok, hogy igenis kell a gyereknek a kultúra. Időnként elviszem én is, de az jóval többe kerül, mint az az 1000 Ft, amit beadok az oviba. És ő is szívesebben nézi a barátaival.

Ez amiket felsoroltál, gyümölccsel együtt 3000 Ft alatt vannak. A mai világban szerintem ez nem akkora összeg. És ez lehet, hogy keményen hangzik, de szerintem nem lenne szabad gyereket/gyerekeket vállalni ilyen anyagi körülmények közé.

2020. jan. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/172 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy írták és ezt próbáltam hangsúlyozni is, hogy mindez a gyerekedért történik és a gyereked miatt kell ezeket megtenned.


A szégyenfal tényleg gáz az ovi részéről, de a többiben te vagy gáz.


Ha az utolsó forintokat az ovi viszi el, akkor nem az ovit kellene hibáztatni, hanem magatokat. Vagy azért mert egyikőtöknek sincs normális fizető munkája, vagy felelőtlenül vállaltatok gyereket. Havi 1700 kb semmi, amit egy gyerekre elmegy havonta.


Neked már gazdag az, aki havi 1700 forintot kitud szájhúzás nélkül tenni az asztalra? Módosítom az állápontomat, nálad nagy problémák vannak mind munka, mind hozzáállás téren.


A másik amiért úgy gondolom, hogy gondok vannak nálad, mert nem látod az összefüggéseket. Nem adsz gyümölcsöt, akkor a gyereked sem kap, de mégis az óvónőket hibáztatod, mert kérnek a gyereked nevében is. Ugyanez igaz az összes többi dololgra. Az óvónők a te gyereked érdekében is kérik azt, amit kérnek. És miért? Mert ovinak nincs rá pénze. Ezt annyira nehéz megérteni? Vagy te azt szeretnéd, hogy a gyereked egy kvázi börtönbe járjon, ahol nincsenek programok, nincsenek az ünnepek sem megünnepelve, nincsen gyümölcs sem?


Hihetetlen ez a hozzáállás, az óvónőket cseszegtik, mert a szülők gyerekeinek próbálnak kedvezni. Ez a szánalmas. Ez!


Egyébként meg nem kell mások helyett kiállnod. Könnyen lehet, hogy a nálad szegényebb családokba több értelem szorult és felfogják, ha nem fizetnek, akkor nem az óvónőkkel tolnak ki, hanem a saját gyerekükkel.

2020. jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/172 anonim ***** válasza:
Egyébként nyugodtan mehet a szájhuzogatás. Ki lehet költözni Nyugatra, ahol havi több százezerbe kerül mindaz, ami neked most havi 1700 forint.
2020. jan. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/172 A kérdező kommentje:
Sajnalom ha a kerdesembol csak ezt szurtetek le, hogy sajnalom a gyerekemre a penzt. Ha picit utana jartok, nem kerhetnenek penzt a szuloktol, egyik ovoda sem. De orulok, hogy nektek ez a penz ennyire jelentektelen, de masnak mar nem annyira. Az meg, hogy kovetelik a penzt, mert ha nem mehet a megalazas stb na ez itt a lenyeg. Sajnos barmennyire is szomoru, valakinek ez a plusz par ezer ft havonta nem konnyu kipengetni olyanert, amit az ovoda is meg tudna oldani ha akarna. Maganovodaban mondtam Oke, de ilyenben. A kerdesem az, hogy faluhelyen miert nincs csoportpénz? Miert nincs eszkozpenz, rendezvény penz? Mert Ott nem szoktattak ra erre az ovonoket, ovodakat, hogy egyszerubb a szuloktol behajtani, mint az ovodaban megoldania. Aki pedig nem fizet eleg csunya modon tudatjak ezt mindenkivel. Na pont ez az a dolog ami miatt nem szivesen fizetnek ezentul, az ovodanak( ha hisztitek ha nem, de jarjatok utana) kotelessege megteremteni azt amire szukseguk van a gyerekeknek. Nem a szuloknek kell berendezni, etetni, eszkozoket vasarolni, meg az osszes tobbi dolgot finanszirozni. Emellett karira 5000-10000ft aji minden ovi neninek, en a munkahelyemen soha nem kaptam 300ft-ert sem ajit es Szerintem masok sem, csak akiket elkenyzeztetnek. Ne mar csak ugy jarhat a gyerek oviba ha berendezem neki az ovodat? Tenyleg igy mukodne? Semmilyen szabalyzat nem kotelezhet arra, hogy finanszirozzam az allami ovodat. Ha mikulas, stb Ilyen van azt nyilvan kifizetem a gyerekeinek, de en az ovonoket nem fogom tamogatni csak azert, hogy tiszteljenek.
2020. jan. 19. 15:28
 39/172 A kérdező kommentje:
De nyugodtan gondoljatok azt, hogy sajnalom, nem ez volt a kerdesem, azt gondoltok amit akartok, nem ismerjuk egymast, nem szamit, de akik nyalnak az ovinak azok legyszi ne kossetek ilyennel belem, hogy sajnalom a penzt. Mikor kiirtam a kerdest, fel kellett keszulnom, hogy kapok majd Ilyen "majd en megmondom ennek a szanalmas szulonek, hogy mi a szokàs manapsag a penzugyekkel " de Kösz, ha szanalmas is vagyok akkor sem fogok veletek egyeterteni, ha nektek ez igy jo mondtam csinaljatok, fizessetek olyanert amiert egyaltalan nem nektek kellene, hulyenek vagytok nezve es ez pont kedvez az ovinak. Rajtatok hajtsak be azt amit az allamnak kellene biztositani. Tudom mirol beszelek, gondolom a fele itt SZMK-s szulo akik pampognak azert nehogy elveszitsek az ugyfeleiket. :D ezek a magyazkodasok nem erdekelne, felesleges irjatok, irjatok amit akartok, nezzetek le akar milyen szanalmas es gaz vagyok meg irigy stb, ti meg butak vagytok, mert elhisztek mindent es fizettek olyanert is amiert nem biztos, hogy kellene. :)
2020. jan. 19. 15:37
 40/172 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha nem fizetjük és küldjük, akkor nincs, ezt nem tudod megérteni. Ne más szülőket szídjál, hogy nyaliznak, hanem az államot, hogy nem ad az ovódáknak. Nem, nincs pénz eszközökre, gyümölcsre, nassira ünnepségeken. Külön programokra pedig végképp nincs. Sőt, akkor mesélek jobbat. Ha véletlenül valami lemaradása lesz a gyerekednek, akkor az állami fejlesztéssel konkrétan kitörölheted, mert semmit nem ér, amit oviban, iskolában kapnak. Normális fejlesztésért magánba kell vinni súlyos pénzekért. Ez sokkal nagyobb probléma, mivel a gyerekek többségénél van lemaradás. Úgyhogy, ha te ilyen dolgokon kiakadsz, fogsz még csodálkozni, hogy az oktatásban mire is nincs még pénz.
2020. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!