Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/172 A kérdező kommentje:
Igen tudom, es ertem is... Ha elolvasod figyelmesebben mar leirtam, hogy maganovodaban Oke, hogy fizetsz mindent szinte.. De allamiban miert? Szegeny az ovi, az allam... Ertem en. De a szulok gazdagok, hogy mindenenert nekunk nyavajognak, ezt fizesd azt fizesd amazt fizesd..? Es aki nem! -fizet vagy elmarad barmilyen oknal fogva, tegyuk fel tortenik valami ami miatt tobbet kell kiadnunk, ezaltal ez a nektek szamotokra kevesnem tunu osszeg is megterhelo lehet! Rogton Jon a megszegyenites annak aki nem jarul hozza az amugy, ismetlem, egyaltalan nem a szuloket kellene terheljen, ovodai koltsegekhez. Nezzetek mar utana konyorgom, hogy az ovinak biztositania kellene az osszes eszkozt es meg a gyumolcsot is a gyerekeknek!! Ezt a draga szulok szavazzak meg, hogy majd OK allnak mindent es fizetnek mindent. Ezt mar elvarja minden ovoda mert hozzaszoktak... Ez a szanalmas. Akarhogy is probaljatok megmagyarazni, elobb jarjatok utana a dolgoknak vagy kerdezzetek utana, mert nem fogjatok belem beszelni, hogy ez a helyes es ez kotelessegem. Mas ovi, hogy oldja meg? Erre erdekes semmi valaszt nem kapok. Pl suti vasar vagy egyen vasarral, meg ugye azert egy kevessel az önkormànyzat is tamogatja az ovit, ne legyunk mar alszentek. Mi sem szarjuk a penzt, hogy fenntartsuk az ovodakat, iskolakat... Nem ertem ezt a mindenbe beleegyezo es bologato szuloket.. Tenyleg nem. Hurrogjatok, en akkor sem fogok bologatni veletek egyutt. Csak nehogy majd egyszer a karàcsonyi ajandekra amit vesztek az ovonoknek, lenezest kapjatok toluk, hogy :csak ennyi? Na majd akkor neztek nagyot.
2020. jan. 19. 20:55
 42/172 anonim ***** válasza:

Szerinted a sütivásáron ki vásárol? Ugyanaz az 50 szülő, aki behozta a sütit. Egymásét megvesszük jó drágán és még dolgozunk is azzal, hogy tudjunk mit árulni (Igen, árulni is a szülők szoktak)


Te nagyon elvarázsolt világban éltél eddig, ha ezek nem tűntek fel csak most, hogy ovis lett a gyereked. Amikor terhes voltál, nem vetted észre, hogy semmi nem működik az egészségügyben? Amikor suliba jártál nem tűnt fel, hogy a szüleid vették a félfamentes rajzlapot, amire rajzoltál?


Veled ellentétben a többi szülő a valóságban él és havi 1-2 ezer forint ráfordítással igyekszik kellemesebb és tartalmasabb óvodai létet biztosítani a gyerekének.


Jaaa és a karácsonyi ajándék sehol nem kötelező a pedagógusoknak. Ha nem adsz, akkor is gondozzák majd a gyerekedet, mert nem ez a mércéjük.


Lázadj nyugodtan, verd a polgármesteretek asztalát, ne az óvónőket szidd! (pláne úgy, hogy azt a kettőt ismered, akihez a gyereked jár.

2020. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/172 anonim ***** válasza:
A szégyenfal nem “gáz”, hanem jogszabálysértő, ahogy a különpénzek előírása is, bár az utóbbi legalább érthető, ha tényleg van program és el is számolnak az összegekkel.
2020. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/172 anonim ***** válasza:

Mint írod, a szülők szavazták meg ezeket a pénzeket, senki nem kényszerítette rá őket. Hiába magyarázod itt nekünk, meg szidod az óvónőket, amiért nem saját pénzen vesznek a gyerekednek almát. A szülőin kellett volna felállnod és azt mondani "nekem minden fillér ki van centizve és havi 1700 Ft már nincs a gyerekemre"

Pár évvel ezelőttig az ebéd sem volt ingyen szinte mindenkinek. (Gyanítom nem fizetsz te sem, ha ennyire rosszul álltok). Mit szólnál, ha azért is fizetni kellene? Havi kb 10 ezer Ft. Na az már azért keményebb.

Ha ennyire rosszul álltok anyagilag, hogy egy havi szinten ilyen jelentéktelen összeg problémát okoz, akkor főleg örülnöd kellene, hogy a gyerekednek programokat szerveznek és minden nap friss gyümölcsöt kap ennyi pénzért.

2020. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/172 A kérdező kommentje:
Tenyleg mar csak nevetni lehet azon, mikor csak azt tudhatom irni, hogy vagy sajnalom a penzt vagy nincs.. :D irtam en ilyet?
2020. jan. 20. 08:22
 46/172 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ti meg mindent elhisztek, bevesztek amit az ovoda mond nektek, igy persze, hogy konnyebb az ovinak ha ti alltok mindent. Allami ovirol beszeljunk Kedves szulok, allamirol.. Ti eltek elvarazsolva, hisz azt is irtam, hogy fizettem\fizetem de nekem kicsit furcsa, hogy mi mindenre kernek a szuloktol penzt.. Ha belegondolsz, jar a csoportba kb 15-20 gyerek, ha csak a fele fizet be havonta, az is mar eleg szep osszeg.. Mi mindenre kell havonta, ha a tisztasàgit àllja az önkormànyzat? Mert àllja, ezt az ovonok mondtak. Nem gaz, ha a gyerekemnek kell fizetni valamire, de azert ne vigyuk mar picit tulzasba... Par év mulva uzsonnat is kell csomagolnom mert, hogy leszegenyedett az ovi?
2020. jan. 20. 08:26
 47/172 anonim ***** válasza:

Akkor meg főleg nem értemra problémád. Nem is sajnálod rá, ki is tudod gazdálkodni, akkor mi a baj?

A "szégyenfal valóban gáz. Bár már abban sem vagyok biztos hogy szégyenfalról van szó . Nálunk például fent van egy A4-es papír a falon s névsorral és azon mindenki kipipálja, ha bevitt valamit. Nem azért hogy mindenki lássa ki nem vitt, hanem mert q szülők elfelejtik hogy mit vittek be és mit nem.

2020. jan. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/172 A kérdező kommentje:
Viszont elszamolast senki sem tud mutatni, csak pampognak ossze vissza, ezert fogok ugy donteni ezentul, hogy nem nagyon fogom mar ezeket a dolgokat fizetni, mert ugye kitudja mennyit is koltenek el belole, nem akarom a fejem a honokba dugni, mint ahogy ti nekem igenis szamit, mire koltik a penzem, ha mar egyszer kieroszakoljak belolunk, de ha nektek oly mindegy engem nem erdekel, nem akarok kutatni mas penztarcajaba. Ti se tegyetek ezt, mert Szerintem nem ismerjuk egymast, attol, hogy ilyeneket irtok attol meg nem lesz igazatok abban, hogy nekem nincs vagy sajnalom. De nagyon sokan itt nem tudhatom ertelmezni a kerdesem ugy latszik, sot naivak vagytok mert ha az ovono kitalal valamit egybol bologattok, mert pont ez az, hogy a gyerekekkel ervelnek, hogy rajuk lesz forditva a penz, emiatt meg sem fordul a fejetekben, hogy lehet atvernek egy pindurit :) Irhatjatok tovabbra is, hogy gaz vagyok, de legalabb hulye nem. Foleg igy ismeretlenul, mert nem ertitek azt amirol szo van. Ertsetek meg eloszor aztan gyertek vissza ide akkor ha megertettetek, mert ez , hogy viszitek a magatoket, hogy marpedig ezt kell es muszaj, engem nem fogtok ezzel befolyasolni, tobb kommentet pedig nem fogok ratok pazarolni hisz Ugysem fogjatok fel amit irok, igy meg felesleges vitazni. Mindenki ugy csinalja a dolgait ahogy akarja, engem sem erdekel ti kinek doltok be, mennyire mindent elhisztek es mit csinaltok. Nem foglak errol titeket lebeszelni, mert nem, ti se probaljatok mar meggyozni mert ugy sem fog sikerulni. :)
2020. jan. 20. 08:35
 49/172 anonim ***** válasza:

Képzeld, tőlünk nyugatabbra uzsonnát is kell csomagolni. Állami óvodában.

Én örülnék neki, legalább olyat vinni amit biztos meg is eszik.

Amúgy meg nem csak tisztasági csomagot használnak egy óvodában, hanem például gyurmát, papírt, zsírkrétát, ceruzát. Van olyan gyerek, amelyik rajzol két pöttyöt a papírra, aztán új papírt vesz elő. Esetleg megfordítja, és rajzol a másik oldalára is. Múltkor jött ki egy kisfiú, legalább tíz papír volt náls, mindegyiken valami kis firka. Gondolod a papír ingyen van?

2020. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/172 anonim ***** válasza:

Nézd, 1700 Ft nálunk annyira nem tétel, hogy akkor sem akadnék ki, ha az óvónő venne belőle egy pizzát. Kb akkora összeg.

A gyerekemnek fejlesztő tornára kell járni, ami 30000 Ft egy hónapban. Húzhatnám a szám, de ennyi az ára. Mehetne államilag finanszírozott fejlesztésre, de nyilván az annyit is ér. És nem, nem vagyunk gazdagok. Emellett már nem fogok felháborodni, ha havi 2-3 ezret ki kell adnom azért, hogy a gyerekem és a barátai (igen, azok is, akik nem adnak a közösbe) minden nap gyümölcsöt egyenek. És akkor sem fogok felrobbanni, ha az a nő is eszik az almából, aki egész nap szeretettel foglalkozik a gyerekemmel.

2020. jan. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!