Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/172 anonim ***** válasza:
Ha úgy van egy tök jó megoldás, ne adj be semmire pénzt. Vigyél be mondjuk egy csomag fénymásolópapírt, egy doboz zsírkrétát, egy csomag ceruzát, festéket. Azokat biztos nem fogják pénzre váltani, és a gyereked sem másokon élősködik. Esetleg kérdd el minden rajzát és aszerint vigyél papírt. Gyümölcsöt mondd meg neki hogy ne egyen az oviban, úgyis adsz neki otthon. Ha bábszínház van menjen át másik csoportba. Nem muszáj a közösbe adni, de úgy igazságos, hogy akkor ki sem vesztek belőle. A fenekét kitörölheti azt az önkormányzat állja. Ingyenélő!
2020. jan. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/172 A kérdező kommentje:
"Azért nem mindegy, hogy arra ad ki valaki pénzt, ami valóban szükséges, pl új kabát, vagy gyógyszer, vagy arra, ami egyáltalán nem lényeges, ilyen a csoportpenz. Eleve nem is szedhetnék, teljesen jogtalan és nagyon is érthető, ha valaki nem tudja, vagy nem akarja befizetni. Tudod nem kötelező a gyerekeket programokkal szórakoztatni, elég kellene hogy legyen az óvónők tudása ahhoz, hogy ne unatkozzanak. Nekik teljesen felesleges a kirándulás, megfelelő a közeli erdő, akarmi, majd a szülő viszi távolabb, ha tudja és akarja. " Ezt egy irta, ugy latszik vannak meg normalis, nem nyalis naiv szulok. Pampoghattok, en akkor sem fogom nyalni az ovonok segget, mint ahogyan azt ti... Sajnalatos, hogy ennyire naivak vagytok. Johet meg ide ezer ovono nyalo, akkor sem fog erdekelni az ervetek. :) :) :)
2020. jan. 20. 11:44
 53/172 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ez szánalom. És igen, a gyerekedtől sajnálod a programot, amit közössegben tesz meg. Sajnálod tőle a gyümölcsöt stb. Ez nem nyalás, szimplán a gyerekeinknek akarunk jót, mert az óvodának nincs rá pénze. Ne fizess, ne engedd színházba, intézd magánba, aztán rájössz, hogy sokkal többe is kerül. Annyira kivagyok már az ilyen anyukáktól, akik pár ezret sajnálnak, de a dohányboltba naponta tudnak menni.
2020. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/172 anonim ***** válasza:

Az a röhej, hogy te egy elvet siratsz, ami világ életében csak elv volt. A te gyerekkorodban is kellett eszközöket beadni, de lényegesen kevesebb volt a választék.


1 fajta büdös gyurma, 1 fajta tempera és kész. Van fogalmad róla, hogy most milyen technikákat, eszközöket használnak? Pl. levegőn száradó gyurma, pasztell kréta, akril festék. Ezek drága dolgok.


A játékok sem úgy amortizálódnak 20-30 gyerek között, mint otthon.


Az elszámolást hiányolod, az megintcsak ritka eset lehet. Mint írtuk többen is, bármikor kérhetjük az SZMK-s szülőt, hogy mutassa meg a könyvelést. Mindenre számla ellenében kapnak pénzt az óvónők. Kérd számon te is!

2020. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/172 anonim ***** válasza:

Utolsó hol élsz? En Bp, de ilyeneket aztán nem használtak, pasztellkréta, akril festék, levegőn száradó gyurma? Nem is tudnák ezeket kezelni. Fénymásolópapírt kértek külön vinni, dossziékat is úgyhogy kábé nekem se volt lövésem, hogy mire költik a havi 1000.- ft csoportpénzt. Filctoll se volt. Utolsó évben még saját tolltartót is kértek vinni színes ceruzákkal, hogy gyakoroljanak az iskolára.

Még általános iskolában sem kértek eddig ilyen drága dolgokat. Elsőben is csak vízfesték és a legolcsóbb gyurma kellett.


Az elszámolás jó dolog, akkor látná a kérdező, hogy mire megy el a csoportpénz.

Nálunk eszükbe se jutott elszámolni.

2020. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/172 anonim ***** válasza:

54-es vagyok. Pesttől 30km-re, kb. 35 ezres kisváros, 10 óvoda van. Ebből az egyik 8 csoportos, kb. 200 gyermeket nevelő óvodában dolgozom.


Itt mindez van, és nem csak a nagycsoportosok férnek hozzá, hanem minden kisgyereknek megmutatjuk a használatát, elérthetőek számukra bármikor.

Külön eszközpénzt nem kér egyik csoport sem, a havi 700Ft-ból gazdálkodják ki.

2020. jan. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/172 anonim ***** válasza:

55-ös, ezeket nem kérik a szülőktől, hanem veszik az óvónők a csoportpénzből, hogy a gyerekek találkozzanak ezekkel a dolgokkal, kipróbálhassák. Rengeteg kézműves tehetség van, aki otthon nem jutna ilyen lehetőséghez, mert a szülő sem ismeri vagy érthető módon nem szeretne 4000Ft-ot kiadni egy 12 darabos pasztell krétáért.

Fel lehet ezek nélkül is nőni, de az óvoda nem csak gyermekmegőrző. Értékeket és tudást szeretnénk adni a gyerekeknek.

2020. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/172 anonim ***** válasza:

Van pasztell krétánk itthon, nem sajnálom én se a pénzt az alkotásra, igaz nem került olyan sokba.

De az oviban semmi extrább dolgot nem használtak nálunk. Lehet a kérdezőnél is hasonló a helyzet, azért elégedetlenkedik.

Azt láttam, hogy karácsonyra például lettek vásárolva új játékok, szóval nálunk senki nem is szorgalmazta az elszámolást, kifizettük, amit kellett.


De ha nincs mondjuk látszatja a befizetett összegeknek és ez zavarja a kérdezőt, azért még nem ingyenélő.

Azt se lehet tudni, hogy van-e több gyereke esetleg, mert mindenhol fizetni kell, sok kicsi is sokra megy.

2020. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/172 A kérdező kommentje:

#53\57-es

Koszonom a bokokat, annyira orulok, hogy mentalista is vagy. :) bar azt rosszul olvastad ki a gondolataimbol, mert egyaltalan nem dohanyzom ;) en meg az ilyenektol vagyok ki, mint amilyen te is vagy. Naiv... Es befolyasolhato. Barmit elhiszel mert ok ovonok, automatikusan nem akarjak atb*szni a fejedet ;) de hat ha ilyen hulye vagy mar bocs, akkor boldgulj tovabbra is, engem aztan nem sirat meg a szanalmas felfogasod :D innentol pedig tenyleg irogathatsz sajat magadnak, mert ezekkel a nyalizos, buta szulokkel mar tenyleg nem tudok mit kezdeni. Butan fogsz meghalni ha igy folytatod, bocsi... Nezz utana a dolgoknak es ne az ovineniknek higyj el mindent, ebredj fel, itt a penz az ur. Na viszlat :)

2020. jan. 20. 14:38
 60/172 A kérdező kommentje:
Utolso! Te eleg jol latod az en szemszogembol, es ugy latszik te megertetted a kerdesem, hogy nem sajnalom a penzt, hanem egyszeruen sokallom, hogy a semmire fizetek nagyon sokszor. Abban is igazad van, hogy nem egy gyerekem van, tehat nem szorhatom a levegobe a penzt, azert mert az ovonok uj asztaltetitore vagynak holott ugyanaz marad, mint regen de a penz kodde valik.. Es meg stb....
2020. jan. 20. 14:42
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!