Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek jogos kissé a...

Szerintetek jogos kissé a felhàborodàsom?

Figyelt kérdés
Szóval.. Adott egy ovi, kiscsoportosok vagyunk, nem ismertük eddig, hogy Ilyen szabàlyok és "követelmények" vannak. A szülõk év elején megszavaztàk, hogy havi 500ft\hó csoportpénz, 700ft\hó rendezvény pénz, emellett 3000ft\félév eszközpénz. Ezen kívül hetente gyümölcsnap mindenkinek vinnie kell hetente gyumolcsot.. Ha pl. Karàcsonyi "buli" vagy ilyesmik vannak külön suti, udito stb. Ugye ha jól tudom az ovi az ebéd pénzen kívül n nagyon követelhet penzt, de õket ez nyilvàn ne érdekli. Tisztasàgi csomagot az önkormànyzat àllja. Nos, van az a szokàs is, hogy aki visz\nem visz gyümölcsöt annak a neve mellé a falon tesznek egy úgymond hiànyossagi jelet vagy nem is tudom mit a lényeg, hogy Tudja mindenki melyik gyerek szülõje nem visz gyumit. (Ami mar Szerintem onmagaban is megalazo) , fogalmam nincs mire kell ennyi penz, ha meg a tisztasàgit is àllja az önkormànyzat. Csak Szerintem tulzas kicsit ez a kovetelozes, vagy en vagyok maradi mert falu helyen laktam es Ott szo nincs Ilyen osszegu penzekrol, sot meg csoportpenzrol sem. Ez pedig varos. Ti mit gondoltok? Tulreagalom es be kellene allnom a sorba a tobbi bologato szulohoz, vagy finoman alljak ki a csendben marado szegyentol felve, szegeny sorsu csaladok neveben is?
2020. jan. 17. 21:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/172 anonim ***** válasza:

Önmagában nem tartom soknak az összeget, de a negatív megjelölést a gyerek neve mellé igen. Tipikus magyar mentalitás, ne pozitívan ösztönözzük hanem szégyenítsük meg. Ez mmire jó? Mondjuk a heti gyümölcsöt nem értem, nyilván adok a gyereknek otthon. Ha meg más szülőnek nem telik rá , sajnálom de nem a többiek dolga etetni. Regen nalunk is volt az oviba ilyen meg olyan szegeny csalad, de erdekes amikor nagybatyam munkat ajanlott nekik az nem tetszett..na mindegy.

Bőven elég lenne havonta 1x gyümit bevinni. Es aki visz kaphazna plusz pontot, vagy valamit, de ne bélyegezzuk mar meg a gyerekeket.

2020. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/172 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy ha nem minden szülő viszi havonta a 100as zsepit, az is lehet ám az oka, hogy utána gondolnak vajon kell-e annyi. Nem nehéz utánaszámolni.

A gyümölcsöt is jobbnak tartanám, ha a csoportpénzből vennék meg, annyit vennének épp, ami frissen elfogy és nem lenne kellemetlen, ha valakinek nem telik rá vagy elfelejt vinni vagy épp annyit visz, hogy meg se bírják enni és ott rohad meg.

Ötletelni lehet a szülőin, hogy mindenkinek jó legyen.

2020. jan. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/172 anonim ***** válasza:

17-es

Az én gyerekem simán elhasználja a 100-as zsepit. Főleg mivel nem igazán fúj orrot, inkább csak törölgeti. Egy zsepibe nem hajlandó kétszer törölni, de inkább jellemző, hogy egyszerre kettőt használ. Vagyis a 100-as zsepi kb 50 törlés. Annyit simán eltöröl. Neki például a hidegben akkor is folyik az orra, ha amúgy nem beteg. Szóval betegség nélkül is töröl napi 1-2 alkalommal. De mindegy is. Nekem nem tétel az a 150 Ft, amibe a zsepi kerül.


Programok: színi előadás, fellépő zenészek, külsős természetpedagógus által tartott foglalkozások. Ezek mind helyben vannak, de előfordult már, hogy színházba is elmentek.

2020. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/172 anonim ***** válasza:
100%

A tavalyi csoportba nálunk is szörnyű volt a 6chelyzet. Be kellett adni 5000 ftot mindenkinek.

Aztán kezdték szeptemberben kb a második napon,hogy fizessünk még be plusz 1000 ft kiránduláspénzt. Ebbe nem volt benne a benzinköltség még. Aztán jött az október, megint kirándulás megint x összeg.Akkor szüretibáli belépő volt 500 ft, meg még gyümölcsöt meg sütit is vigyél be, meg vegyél tombolát is 100 ft/dbért. Aztán szülőin közölték,hogy mindenki még adjon be pénzt,mert az ovis búcsúztatóra tortát csináltatnak az egész csoportnak.Mikuláskor egy vacak csomagot kaptak,kb ehetetlen volt. Emellett még volt farsangi bál, ahová kértek fánkot, meg ugyan úgy tombola,belépő. Aztán megint játszóházban voltak, arra is kellett beadni pénzt. És emellett kellett még zsepit,fogkrémet,fogkefét vinni. Akkor mire kellett az 5000 csoportpénz? Persze elszámolás nem volt.

2020. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/172 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, mind mas es mas. Megertem azokat is akik igy gondoljak ez teljesen jogos es semmi esetre sem problema vagy mar mar kicsit pofatlansag az ovoda reszerol minden dolog miatt a szulok penztarcajaba kutatni, de en inkabb azon az oldalon maradnek, akik ugy gondoljak, hogy attol fuggetlenul, hogy ez hagyomany, ne essunk at a lo tulso oldalara. Sok ismerosom el egy picinyke faluban, OK meseltek, hogy semmifele penzt nem ker az ovi, nincs csoportpénz, eszközpénz, rendezvény penz.. Stb. Nyilvanvaloan egy gyerek nem csak az oviban kell, hogy egyen, jatekokat kapjon, ami persze az ovodae marad, otthon is kell etetni, gyumolcsot kapnia, jatekokat venni, emellett akinek van meg ezen kivul tobb gyereke ugy meg plane. Persze aki megteheti, az nyugodtan adakozzon nincs azzal gond. A gond azzal van, hogy ezt elvarjak mindenkitol kivetel nelkul, oket serti ha te nem allsz be a sorba es nyujtod a boritekot. Ez maganovodaban elvarhato, na de egy önkormànyzat ovodaban ez nem tulzas egy picit? Mert, mint irtam is, nem csak az oviban kell a gyereket "tamogatni " anyagilag, otthon is azon kivul meg sok mas dologra is ugyanugy penz kell, de most nem kerek olyan valaszokat, hogy jaj akkor minek gyerek ha nincs penz!? Nem! Nem errol van szo, attol, hogy valaki dolgozik, hogy megtudjak keservesen adni a gyerekeinek azt amire szukseguk van, emellett maguknak is, fenntartani lakast \alberletet barmi mast, nem gondolom, hogy ez igy fer, hogy meg az ovodaban is havonta megy a penz keregetes. Mas ovoda, hogy tudja megoldani a gyumolcsoket, hogy tudja megoldani a rebdezvenyeket anelkul, hogy a szuloktol szedjek be a penzt? Lustasag. Konnyebb a szuloktol elkerni, mint, hogy barmi mas modon megoldja az ovoda.
2020. jan. 18. 16:06
 26/172 A kérdező kommentje:

Kedves #10\25-os!

Nem ertem miert szanalmas Szerinted ez az egesz, de gondolom te pont az a fajta vagy aki a szuloin elsokent nyujtja a kezet, hogy milyen jo otletei vannak a csoportpénz gyujtessel kapcsolatosan es, hogy mennyire nagylelkunek kellene lennie a szuloknek, hogy meg ebedet is otthon csonagoljunk es vigyuk be, nehogy mar az ovoda vagy az önkormànyzat Ilyen aldozatot hozzon. :\ Szoval lenyeg a lenyeg :D senki nem azon a par db sutin akadt ki amit te ugye az egesz kerdesbol csak ennyit emeltel szinte ki, hanem azt azert irtam bele ha mar ennyire szanalmas volt a kerdesem, hogy a kilonyi (nekem kilonyi, neked biztos ezek csak fillerek) penzeken kivul amit havonta beszednek ezeken felul meg gyumit es sutemenyeket is mi vigyunk. Igen, nem az ovonok fizetesebol kell ezeket levonni, de Szerintem a szulokebol sem. A szulok megtehetik, az önkormànyzat nem? :"D de klassz. Meg kell palyazni a rendezvenyekre meg minden egyebre, hogy legyen ra penz, ha nincs, akkor minek havonta 60-80000ert van szo haza sokat hivni meg egyutteseket? Mert az ovono mondta, hogy ezek a rendezvenyekre havonta minimum 60000ft-ba is kerulnek.. Na ez am a luxus. Minden honapban. Ahhoz kepest milyen szegeny az ovoda, ezek letszuksegesek. Persze ha a szulo finanszirozza. Persze szamla\elszamolas sehol, mert egyik szulo sem nyitja ki a szajat, en ha megteszem le vagyok hurrogva, hogy hogy kebzelem, hogy barmi rosszat is feltetelezek roluk.

2020. jan. 18. 16:22
 27/172 A kérdező kommentje:
Bocsanat, " 60-80000ert van szo haza sokat hivni. "
2020. jan. 18. 16:24
 28/172 A kérdező kommentje:
Babszinhazokat. Nem ertem miert nem sikerult leirnom masodszorra sem.
2020. jan. 18. 16:24
 29/172 A kérdező kommentje:
Ujra: 60000ert babszinhazasokat hivni. Nagyon hulyen javit a telefon, en meg csak atsuhanok felette.
2020. jan. 18. 16:26
 30/172 anonim ***** válasza:
Nalunk is gyakran hivnak babszinhazast. De ennek pusztan praktikai okai vannak. Meg mindig olcsobb 60 eret kifizetni es az egesz ovi megnezheti oket, mint elmenni kulonbusszal, fejenkent 1000-1500 ftert jegyet venni, macerazni stb.
2020. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!