Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vigyem így oviba?

Vigyem így oviba?

Figyelt kérdés

Fiam 4 éves lesz, kiscsoportos.

Hétfő óta itthon van. Rekedt eléggé, vízszerű, de sűrűbb az orrfolyása.

Ezzel nem is problémáznék, itthon tartanám szó nélkül egész héten.


De pénteken farsang. Első farsangja, amit nagyon vár.


A vigyem dokihoz, nem opció. Távgyógyít. Be kell telefonálni. Ha azt kondom beteg, itthon tartja, ha azt mondom meggyogyult kiírja az igazolást. Rá sem néz.


Eddig nem dilemmáztam. Itthon fogtam és ennyi. De csak a farsang miatt vagyok most meglőve, mert menne.


Nem volt lázas, nem köhög.

Annyi, hogy rekedt nagyon, illetve az orra folyik, de azt fújja magának.


2023. febr. 8. 12:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
81%
Ember. Azert, mert valakit visznek lazasan is az idiota szulei, te kitolnal a gyerekukkel? A gyerek fog szenvedni, ha beteg lesz, nem az anyja.
2023. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:

10!

Hol olvastad, hogy eldöntöttem?!

Ha eldöntöttem volna, nem itt kérnék tanácsot.


Mi 2x voltunk kéz láb száj vírusosok 3 hónaoin belül. A 8 honaposom is. Mégsem mutogattam...


8!

Nálunk nincs pótfarsang. Nem is hallottam ilyenről.

2023. febr. 8. 13:30
 13/75 anonim ***** válasza:
82%
Jól látod, vannak idióták, akik "én nem fogok betegszabadságra menni miatta" alapon viszik a beteg gyereket közösségbe. De van egy kis eszed, te nem állsz be a sorba. Lehet olyan család, ahol nagy csapás lenne egy újabb kör betegség. Ha úgyis bekövetkezik, legalább ne a te döntésed miatt jöjjön el, van arra elég hülye.
2023. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
43%
A magyar anyaknal rosszabb nincs!
2023. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 A kérdező kommentje:

14!


Ezt látom. Feltettem egy kérdést és már nekem is estek.

Mindha legalább a pestist szabadítottam volna az ő gyerekeikre, pedig a valoságban itthon ülünk lassan 1hete, és csak egy kérdést írtam ki amit még baromira nem döntöttem el

2023. febr. 8. 13:38
 16/75 anonim ***** válasza:
35%

"Nálunk nincs pótfarsang. Nem is hallottam ilyenről."


Honnan tudod, ha kiscsoportos a gyereked?

Nem szokták előre bejelenteni. Sose tették. Ha sok a hiányzó, egyébként nagyobb eséllyel tartanak.


Amúgy, nem, nem viszem. Tavaly is kimaradt a kisebb az akkor bölcsis első farsangról.

A nagynak is volt betegség miatt kihagyott farsangja, nem a világ vége.

Holnap is kihagyja az első iskolás farsangját is. A kicsi még meggyógyulhat az első ovis farsangjára, de ha akkor is beteg, nem megy.

Szívtunk már amiatt mi is, hogy más úgy gondolta, nem hagyhatja ki ne a gyerek, a fél csoport kidőlt

2023. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy elmondták multhéten a szülőin. Mar akkor is a fél csoport beteg volt.
2023. febr. 8. 13:45
 18/75 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk sincs pótfarsang.


Hasonló a dilemmám

Baromira várja a gyerek

Karácsony előtt óta minden nap ez a téma.

Tavaly sem volt, pedig mindenki egészséges volt már, csak a protokoll ( covid)

Most kaparom össze.


Reggel köhög ( éjjel lefolyt váladék)

Taknyos kicsit( előbbi emiatt)

Nem lázas.


Remélem holnap màr vállalható állapotban lesz.

2023. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 A kérdező kommentje:
Férjemmel arra jutottunk, hogy beviszem egy magán gyerekorvoshoz délután a városba. Legalább egy biztos választ kapok.
2023. febr. 8. 13:52
 20/75 anonim ***** válasza:
93%
Én nem vinném, és nem is fogom vinni, ha beteg lesz. Most is szóltak, h nagyon folyik az orra, nem viszem már holnaptól, mert nekem sem jó, ha bedugul neki teljesen... (itthon orrsziporszi, nasivin, tengervizes, minden, ott meg csak zsepi...)
2023. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!