Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vigyem így oviba?

Vigyem így oviba?

Figyelt kérdés

Fiam 4 éves lesz, kiscsoportos.

Hétfő óta itthon van. Rekedt eléggé, vízszerű, de sűrűbb az orrfolyása.

Ezzel nem is problémáznék, itthon tartanám szó nélkül egész héten.


De pénteken farsang. Első farsangja, amit nagyon vár.


A vigyem dokihoz, nem opció. Távgyógyít. Be kell telefonálni. Ha azt kondom beteg, itthon tartja, ha azt mondom meggyogyult kiírja az igazolást. Rá sem néz.


Eddig nem dilemmáztam. Itthon fogtam és ennyi. De csak a farsang miatt vagyok most meglőve, mert menne.


Nem volt lázas, nem köhög.

Annyi, hogy rekedt nagyon, illetve az orra folyik, de azt fújja magának.


2023. febr. 8. 12:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
0%
Túltolod... ennyi.
2023. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 A kérdező kommentje:

49!

Hagyd, felesleges. Ők a szuperanyuk, csak az a jó, amit ők mondanak.


Egyebként mára visszajött a hangja, az orra igaz még folydogál.


Ha a köhécseléssel és orrfolydigálassal itthonfognam, szeptember óta (ami ugye 5 egész hónap) 1 honapot ha ment volna. Szeptembet-októberben pl 6!hétig köhécselt egyhuzamban.

Nem köhög, ha futkározik sem, nem volt lázas, nem beteg. Folyik az orray ennyi. Ha beteg lenne, a doki nem adott volna igazolást péntektől.

"Csak egy farsang". Csak erre a farsangra hónapik óta vár. Hetek óta megvan a ruhája, amit minden nap nézeget. Most is ebben van.

Hétfőn igy is ugyis ment volna, ezen az 1 napon az ég vilagon semmi nem múlik.


Ha valóban köhögne, zöld váladéka lenne, lázas lett volna, nyilvan az más. Akkor fel sem merült volna a kérdés...


Én itt ezzel le is zártam, leszarom ki mit gondol.

Mondjuk arra kívácsi lennék, hol olvastátok, hogy nem dolgozok 🤔


De igazából ez is hidegen hagy.

Holnap megy a farsangra, mostmár valóban el van döntve. Ellenben a kérdés kiírásakor, ahogy sok kommentben szerepelt. Ha akkor is el lett volna döntve, nem született volna meg ez a kérdés. De így, hogy már annyi baja sincs, illetve egy ORVOS, AKI LÁTTA IS, rábólintott, nem a gyakori doktorai 2 mondat alapján itélték meg, nem látom akadályát.


Reszemről ennyi, több hozzáfűzni valóm nincs.

Talán még annyi, hogy szánalmad világot élünk. Ahol anyukák esnek egymásnak a kb semmin....

2023. febr. 9. 10:43
 53/75 anonim ***** válasza:
72%
49,nem,én maradék tünettel sem viszem,és orrfolyósan,köhögősen nem is megyek dolgozni sem.De ahogy az utolsó is írja,a gyerekek egymást ölelgetik,egymást puszilgatják,nem teszik a kezüket mindig a szájuk elé,pláne nem zsepibe tüsszentenek,köhögnek,és nem mosnak utána mindig kezét,míg egy felnőtt tud távolságot tartani,alaposan kezet mosni,és alap esetben sem csókolja végig a munkatársait.Mégegyszer,a kérdésben szereplő gyerek még beteg.Tegnap szerda volt,hétfő óta volt otthon, rekedt,folyik az orra.4 nap alatt nem lesz gyógyult.5.napon ugye már menne.Bocsesz,hogy egy j-t elrontottam,ettől még tudok helyesen írni,gondolkodni is,ezek szerint jobban mint te,mert én nem egyeztettek a gondozókkal,hanem felérem ésszel,hogy a taknyos gyerek nem való közösségbe.Hiába mondja a Marika dajka,hogy persze menjen,neki nincs szerintem orvosi diplomája,még nincs is a beteg gyerekkel otthon,hogy tudja valóban nem beteg-e.Az ovis farsang miatt biztos hogy nem vinném a bármennyire taknyos gyereket közösségbe.
2023. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
61%
Jólvan,vigyed.Amúgy ha hétfőn megy, akkor még 3 napot otthon van,nem egyet.Péntek,szombat, vasárnap.Eleve akkor orvost kérdezz legközelebb,és akkor nem kapsz olyan választ,ami nem tetszik.Folyik az orra.A váladékot odakeni mindenhová.Van akinek a gyereke csak taknyos egy vírustól,másé meg ugyanabba belehal.Na mindegy!Nem vagyok szerintem szuperanyu attól,hogy van agyam,és beteg gyereket nem viszek közösségbe.A te gyereked igenis beteg,ha folyik az orra.Igen,más gyereke is sűrűn beteg,sokat hiányzik.Nade ha te, akkor én is lesz@rom.Te gyereked,te dolgod.Azt hogy nem dolgozol nem mondta senki,csak azt,hogy aki dolgozik,az is inkább otthon marad a gyerekkel,pedig nem összehasonlítható,hogy farsangolni akár,vagy hogy anyának nem lesz munkahelye.
2023. febr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
77%

Én mindig jót mosolygok azokon a kérdezőkön, akik ha nem azt a vàlaszt kapjàk, amit a lelkük mélyén vàrnak, akkor hirtelen mindenki szànalmas lesz. De, eldöntötted màr a kiiráskor is, mert különben nem csak annak bólogatnàl aki azt írta vigyed, hanem azok véleményét is elfogadnàd, akik szerint meg nem kéne.

Igen ez egy ilyen oldal. Akkor kérdezz, ha nem kezdesz el toporzékolni, ha véletlenül nem buksisimiznek.

2023. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
25%
Oké mamik, majd suliba se vigyétek 2-3-4 hétig mert vizes orrfolyása van.
2023. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
79%
Suliba se megy,ha köhög,rekedt,mert tesiórán megfullad.De megint ott tartunk,hogy a sulis már megérti,hogy tartson nagyobb távolságot,zsepibe köhögjön,Moson sűrűn kezet.Nem is ölelkeznek annyit,mint oviba.És ugye oviba nem marad le a tananyagról,max a játékról.De mondom,nekem a sulisok se mennek,ha betegek,(nem akkor sem,ha csak vizes orrfolyasuk van,de egyfolytában fújni kell) mondjuk kevesebbszer is lesznek betegek,és 12 éves kortól táppénzen se lehet velük itthon maradni,hanem telefonon tartjuk egész nap a kapcsolatot ha itthon kell maradni.
2023. febr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
10%

"..megint ott tartunk,hogy a sulis már megérti,hogy tartson nagyobb távolságot,zsepibe köhögjön,Moson sűrűn kezet..."

...és szerinted megteszik és ez elég is? Na hagyjuk már.

A felnőtt se menjen akkor, mert simán elég az is, hogy beszél, sóhajt, megvakarja a szemét/orrát majd megfogja a kilincset. Túltolás. Ennyi, de nem győzködök senkit, látom, hogy nálunk mi működik és mit fogad el a közösség beleértve a pedagógusokat.

2023. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
72%
Mondom,hogy én sem megyek,ha beteg vagyok.Ha bármimből bármi folyik, akkor táppénzre jövök.Nem vagyok hülye,hogy betegen dolgozzák,és még mást is megfertőzzek.Elég baj,hogy van aki igen.A gyerekeim se mennek se oviba,se suliba.Ha mennének, akkor pedig amit lehet azt megtennék.De nem mennek.Az óvodások pedig ezt az alapvető odafigyelést sem tudnák eszközölni,mert életkorukból adódóan nem alkalmasak még kontrollálni ennyire magukat.
2023. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
36%
Az én ovis gyerekem szeptembertől majusig taknyos. Ahogy elnézem az összes többi gyerek is taknyos a csoportban. Otthon lehetne persze őket tartani csak akkor egy anya se dolgozhatna.
2023. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!