Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vigyem így oviba?

Vigyem így oviba?

Figyelt kérdés

Fiam 4 éves lesz, kiscsoportos.

Hétfő óta itthon van. Rekedt eléggé, vízszerű, de sűrűbb az orrfolyása.

Ezzel nem is problémáznék, itthon tartanám szó nélkül egész héten.


De pénteken farsang. Első farsangja, amit nagyon vár.


A vigyem dokihoz, nem opció. Távgyógyít. Be kell telefonálni. Ha azt kondom beteg, itthon tartja, ha azt mondom meggyogyult kiírja az igazolást. Rá sem néz.


Eddig nem dilemmáztam. Itthon fogtam és ennyi. De csak a farsang miatt vagyok most meglőve, mert menne.


Nem volt lázas, nem köhög.

Annyi, hogy rekedt nagyon, illetve az orra folyik, de azt fújja magának.


2023. febr. 8. 12:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
80%

#39 de totàl màs a munkahely miatt megkockàztatni, és bevinni, mint egy vacak farsang miatt, úgy hogy ő amúgy is otthon van, mert nem ottalvós a gyerek. És még ő háborog, hogy màs is volt, hogy bevitte....ja csak nem farsangolni, hanem ő szülőként dolgozni ment.

Nem is értem ez miért dilemma ilyenkor, nem élethalàl kérdés, a gyerek igazàn maradhatna otthon gyógyulgatni, màr csak azért is, hogy ne essen vissza. Na de mindegy vigye persze, eldöntötte ezt màr mikor kiírta a kérdést.

2023. febr. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 A kérdező kommentje:
Komolyan szánalmasok vagytok...
2023. febr. 9. 07:10
 43/75 anonim ***** válasza:
20%
41, miben más? Max az élethelyzet miatt. Folyik az orra, ennyi. Folyna, ha dolgozna is, akkor már bocsánatos 'bűn'? Na ezzel igazoltad, hogy ez pusztán rinya, hiszen dolgozó anyuka ezek szerint viheti maradvány tünettel.
2023. febr. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
68%

Miben màs??? Ö pampog hogy a dolgozo szülő be merte vinni a gyereket, mikor nem kellett volna, ezért ő "letojja" (ezt írta) beviszi farsangolni a gyereket.

Vagy akkor szerinte lehet màs? A farsangolo gyereke prioritast élvez a dolgozó szülő meg kapja be? Bocs de nálam ez oda vissza megy. Ha szerinte is bunkó a màsik merr bevitte a sajatját, akkor ő mijogon leszaromozik? Tartsa csak otthon a sajátjat is főleg egy hulye farsang kedveert.

2023. febr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
38%
Fegyvertelennel nem vívok szellemi csatát. Láthatóan az írott szöveg értelmezése nem megy.
2023. febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
73%

Neked nem megy az értelmezés. Mert nem làtod, hogy egy olyan ember viszi a gyereket göthösen kràkogva, aki beszól màsnak hogy az meg minek viszi.

Undirito.

De jo akkor vigyétek a gyereket táncikazni mert az kva fontos, aztán jövőhéten ne felejtsétek el megvizslatni suttyomban az összes gyereket hogy ki nem totàl egészséges, melyik szülőt lehet csesztetni.

2023. febr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
76%
Hár azért a lappangó tünetmentes gyereket összekeverni egy rekedt taknyossal...Hát nem irigylem a gyerekeiteket se,meg a csoporttársalat se.Ha nem tudod,hogy beteg,mert nem jött ki még rajta,akkor ugye nem tudod otthon tartani,de ha a gyereknek folyik az orra,fáj valmije,köhög,lázas,stb, akkor normális szülő nem viszi.Ha ezek közül bármelyik fennáll,nem csak akkor,ha minden baja van már szegénynek.Az se nagyon jó,hogy itt összekeveritel az orvos által gyógyultnak nyilvánított,egyet köhintőt a rekedt taknyossal.Nem mindegy azért,a kettő között van ám különbség.Az között meg végképp,hogy azért viszi már,mert a munkahelyről kib@sszák ha 3 hétig van otthon,vagy azért,mert jajj farsang van,és 6gyerek beöltözik a csoportban.Én még tesóval volt otthon,addig soha nem vittem a gyereket,csak ha maradéktalanul meggyógyut,értsd,egyszer sem köhintett már.Mióta dolgozni járok akkor is ragaszkodik a rendes orvosi vizsgálathoz,nem telefonos gyógyításhoz,és csak akkor viszem,ha nem folyik az orra,nem köhög hurutosan, esetleg csak ha szaladgál.A kérdésben résztvevő gyerek még beteg Folyik az orra,rekedt.Egyértelműen nem gyógyult.Gyógyult gyerekből semmilyen váladék nem folyik,sűrű vízszerű sem.Én ezzel m3g úgy is itthon tartanám,hogy akkor dolgozni nem tudok menni A saját érdekében is,mert vissza fog esni.A farsangbután lehet,hogy már lázas is lesz.Ott leizzad,rohangál majd,utána meg lehet otthon megint 2-3 hetet.Sok ilyen szülő van amúgy,aki belázcsillapítózza reggel a gyereket,azt bedobja óviba,hogy semmi baja.Többek között ezért is beteg álandóan az ovisok felé,mert folyton van aki fertőz.Tisztelet a kivételnek.
2023. febr. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
76%

Pontosan utolsó.

Én dolgozom mégis itthon vagyok a gyerekkel. 1 hétre lett kiírva közösségből. Most én is kukacoskodhatnék, hogy jajj màr alig van baja mert ő is egész nap rohangàl, meh köhint pàrat, kis vizes cucc jön az orràbol de megülök a sggemen. Pedig farsang is lenne nekünk is, meg dolgozni is kéne.

2023. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
28%

Megkérdezem újra, hátha megértitek miről beszélek, mert NEM a tényleg betegről, az valóban maradjon otthon, de aki már nem beteg csak a maradvány tünetek vannak még meg az miért is maradjon otthon??

Ti felnőttként nem jártatok még úgy, hogy nem voltatok lázasak, semmi bajotok sem volt már, nem voltatok betegek de a vizes orrfolyás és a köhögés még hetekig(!) megmaradt?? Nemár, tegyetek már különbséget kérlek tényleg beteg és maradéktünetes között, mert a kettő nem ugyanaz!!

...személyeskedhetsz bátran, nem kell sajnálnod a gyerekem és a társait sem, mert veled ellentétben (csak, hogy akkor kapj egy pici személyeskedést te is) az anyja tud helyesen írni, tud gondolkozni, tud egyeztetni a gondozókkal az orvossal és fel tudja mérni, hogy a gyereke beteg e még vagy csak ugyanúgy, mint a felnőttek is visszamaradó tünete van amivel mehet bátran.

Újra, ahogy te is írod, a lappangási idő alatt már bőven összefertőzik egymást, lényegtelen és felesleges vita/boszorkányüldözés, hogy a már nem beteg/fertőző de még köhécselő/orrfolyó gyereket beviszik e vagy sem.

Nyilvánvalóan az egy vadparaszt, aki a lázas gyerekét begyógyszerezve mégis beviszi, de ez a kérdés és az amiről én írok NEM ezekről az esetekről szól, ergo nem megy a szövegértelmezés (neked).

2023. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
82%
Bocs, azért én felnőttként maradéktalanul ki tudom fújni az orrom, kulturàltan köhögök, zsebkendőbe, meg abba tüsszentek. Ezek a kicsik még ha tanitva is vannak nem tudnak olyan "szépen viselkedni". Aztàn jöhetsz nekem a jajj nem fertőz dumával, ha konkrétan a màsik arcába köhög.
2023. febr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!