Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vigyem így oviba?

Vigyem így oviba?

Figyelt kérdés

Fiam 4 éves lesz, kiscsoportos.

Hétfő óta itthon van. Rekedt eléggé, vízszerű, de sűrűbb az orrfolyása.

Ezzel nem is problémáznék, itthon tartanám szó nélkül egész héten.


De pénteken farsang. Első farsangja, amit nagyon vár.


A vigyem dokihoz, nem opció. Távgyógyít. Be kell telefonálni. Ha azt kondom beteg, itthon tartja, ha azt mondom meggyogyult kiírja az igazolást. Rá sem néz.


Eddig nem dilemmáztam. Itthon fogtam és ennyi. De csak a farsang miatt vagyok most meglőve, mert menne.


Nem volt lázas, nem köhög.

Annyi, hogy rekedt nagyon, illetve az orra folyik, de azt fújja magának.


2023. febr. 8. 12:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
75%
Mi tavaly maradtunk le az első farsangjáról, mert covidosak lettünk. Nekem voltak tüneteim, neki csak a tesztje lett pozitív. Mire eljött a farsang napja már csak a kötelező karantén miatt voltunk itthon, tünetek nélkül. Szuper volt úgy itthon tartani, hogy semmi baja nem volt (tehát egész nap pörgött) és közben sajnáltam is, hogy lemarad, hát ilyen az élet. Talán majd idén…
2023. febr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
71%
Nem vinném, mert ha hétfőn kezdődött még bőven fertőz. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen farsangon táncikálnak, futkosnak, leizzadnak a gyerekek, ronthat az állapotán. Ha már valaki leszarja a többi gyereket legalább a sajátjával ne csesszen ki.
2023. febr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 A kérdező kommentje:

Voltunk magán gyerekorvosnál. A saját megnyugtatasomra.

Mehet pénteken...


Mint írtam, rekedt, folyik az orra. Ennyi.

Nem covidos, nem kézlábszájnyavajás, nem lázas, nem köhög. Itthon is ugyan úgy rohangászik.


Szép a torka, még csak nem is piros. A tüdeje is tiszta. Azt mondta a doki, ha akart volna, hétfő óta kialakult volna más is. Valószínű ennyi marad.


Most beszéltem az ovónővel (pont összefutottunk) várja szeretettel. Egyébként a 21 gyerekből ma 5 volt (másik csoportban 18ból 7). Abból is 3 betegen.

A farsangot mégsem napolják el

2023. febr. 8. 18:21
 34/75 anonim ***** válasza:
56%
Hát nagyon meg fogja érni, hogy elmentek beteg gyerekkel a farsangra, ahol 6-an lesznek. 😳
2023. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
42%

Huhú ezt a sok vírusfétisest... az megvan, hogy a vírusok lappangási idő alatt (értsd tünetek nélkül) már bővem fertőznek??

Lehet pontozgatni. 🤣

2023. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 A kérdező kommentje:

34!

Folyik az orra és rekedt. Ennyi. Nem beteg....

Istenem. Kár ide barmit is kiírni....

2023. febr. 8. 19:21
 37/75 anonim ***** válasza:
32%

A sok huhogó ugye szintén nem megy dolgozni hetekig!! egy megfázásból visszamaradó köhögés/rekedtség miatt?

Csak mert ez a két 'halálos tünet' gyógyulás után még hetekig megmaradhat. 🤦‍♀️

2023. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
67%
Igen, lappangási időben is fertőz, az ellen nem tehetünk. De itt az ellen sem akarnak tenni, ami ellen lehet. Mert érdektelen, önző emberek. És igen, úgy látszik van a pénz amiért az orvos elengedi a szaros farsangra. Erről ennyit.
2023. febr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
14%

Érdektelen, önző? Mesélj még. 🤣🤣🤣

Mire kiderül, hogy egy gyerek vírushordozó már rég lefertőzte a közösséget szóval doszt mind1.

Nyilván normális szülő dög betegen nem viszi a gyerekét, mert nem szivatja, de egy gyógyulás (értds már nem fertőző betegség) visszamaradó, maradvány tüneteivel, mint pl. szipogással, köhögéssel, rekedtséggel otthon tartani egy amúgy rendben lévő gyereket nettó elmebaj.

A mai világban, ahol a munkáltatók piszkosul nem tolerálják a hianyzást, meg még nem is életszerű nem engedni egy gyereket.

Lehet lepontozni, de normálisabb bölcsi/óvoda pedagógus szintúgy ezt vallja, mert téli időszakban akkor kvázi nem is járnának intézménybe a gyerekek, mert max! 2 tünetmentes nap után újra benyalnak valamit, ami pont a lappangási idő alatti fertőzőképesség okán kivédhetetlen!! De hisztizzetek tovább bátran, igazatok nem lesz. ;)

2023. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
65%

Hagyjátok. Magánorvoshoz rögtön aznap délután volt időpontja. Kamu, provokatív kérdés.

Beviszi és kész. Majd a karma elintézi a többit. 😊

2023. febr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!