Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vigyem így oviba?

Vigyem így oviba?

Figyelt kérdés

Fiam 4 éves lesz, kiscsoportos.

Hétfő óta itthon van. Rekedt eléggé, vízszerű, de sűrűbb az orrfolyása.

Ezzel nem is problémáznék, itthon tartanám szó nélkül egész héten.


De pénteken farsang. Első farsangja, amit nagyon vár.


A vigyem dokihoz, nem opció. Távgyógyít. Be kell telefonálni. Ha azt kondom beteg, itthon tartja, ha azt mondom meggyogyult kiírja az igazolást. Rá sem néz.


Eddig nem dilemmáztam. Itthon fogtam és ennyi. De csak a farsang miatt vagyok most meglőve, mert menne.


Nem volt lázas, nem köhög.

Annyi, hogy rekedt nagyon, illetve az orra folyik, de azt fújja magának.


2023. febr. 8. 12:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
62%
60 lehet,hogy azért taknyos egyfolytában,mert meg se gyógyult már viszed,és egyből ráfertőződik.
2023. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
79%
61 Nem, én rengeteget vagyok vele itthon, nem dolgozom. Csütörtökön vittem be, egy hete orvosi igazolással. Hétfőre már taknyos volt.
2023. febr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
23%

Mi is nagyon vártuk a farsangot tegnap, sajnos nem tudott menni a fiam mert belázasodott.

Nálunk amúgy azt mondta az óvónő, hogy ha van olyan gyerek akit még otthon kell fogni de nincs nagy baja, pl hányás hasmenés, rossz közérzet, láz, stb. az farsangra bemehet.

Nem tudod kivédeni ezeket a betegségeket. Csomó gyerekben lappanganak a vírusok, fertőznek, aztán semmi bajuk látszólag. Az meg már nem fertőz, aki 2 hetet otthon pihent, de még pl folyik az orra vagy krakog egyet kettőt.

Ez az ovis időszak sajnos ilyen.

Én sem viszem betegen, mert hamarabb felépül szerintem ha otthon pihen. Meg így tiszta a lelkiismeretem.

2023. febr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk a lányom lett taknyos, volt láza, köhög.Az orvos látta, odaadta a papírt, hogy hétfőn mehet,de mivel én magam úgy látom még mindig eléggé jön a cucc az orrából nem vittem be ma farsangozni.Bulizás közben egyik gyerek se az orrát fujkálja zsepibe 😂

Reggel felkeltünk, beöltözött a jelmezbe,ettünk, ittunk,mulattunk,tancoltunk meg ilyenek.Várta az ovis bulit,de saját maga mondta hogy nem baj, itthon is lehet bulizni 😁

2023. febr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 A kérdező kommentje:

Csak a köz megnyugtatasára. Ment ma a gyerek. Tegnap mar rekedt sem volt, illetve délutab ota az orrát sem fújta. Köhögni nem köhögött, láza nem volt. Még mindig.....


Az ovónő 40fokos lázzal farsangozik velük...

2023. febr. 10. 10:22
 66/75 anonim ***** válasza:
68%
Az ovónő mondjuk gáz...
2023. febr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
34%
Gratulálok az óvónőnek is!Felelősségteljes felnőtt!Hár ebben az esetben nem is csodálkozom,hogy várták szeretettel!Magukra sincsenek tekintettel,nemhogy másra!
2023. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
71%

Milyen furcsa, hogy pont most hogy bevitte a gyereket van dögrovason mindenki 😂Mert így nem ő a hibás, hanem mindenki más is igénytelen.Sokkal jobb fénybe tűnik fel ő és a tette.


Mindenesetre így olvasgatva szerint eleve be akarta vinni,bár érzésem szerint ez a kérdés csak egy hangulatkelto fikció

2023. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 A kérdező kommentje:

68

Szívesen megadom az ovoda címét... meggyőződhetsz rola a 2 szemeddel....

Nyilván nem unalmamban talalgatom ki ezeket 🤦‍♀️

2023. febr. 10. 11:47
 70/75 anonim ***** válasza:
33%
Megadhatod,hogy messze el tudjuk kerülni azt az intézményt,ahol ilyen barom állatok a nevelők is,hogy full betegen sz@rrá fertőznek többszáz kisgyermekes családot.És akkor csodálkozunk,hogy betegesek az óvodások.Bakker tényleg nem gondoltok bele,hogy máshol lehet otthon kisbaba,idős mama,pápa,vagy esetleg szimplán asztmás ember,aki bele is halhat egy ilyen húzásba?Jajj tudom más is ezt csinálja, akkor szabad.
2023. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!