Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vigyem így oviba?

Vigyem így oviba?

Figyelt kérdés

Fiam 4 éves lesz, kiscsoportos.

Hétfő óta itthon van. Rekedt eléggé, vízszerű, de sűrűbb az orrfolyása.

Ezzel nem is problémáznék, itthon tartanám szó nélkül egész héten.


De pénteken farsang. Első farsangja, amit nagyon vár.


A vigyem dokihoz, nem opció. Távgyógyít. Be kell telefonálni. Ha azt kondom beteg, itthon tartja, ha azt mondom meggyogyult kiírja az igazolást. Rá sem néz.


Eddig nem dilemmáztam. Itthon fogtam és ennyi. De csak a farsang miatt vagyok most meglőve, mert menne.


Nem volt lázas, nem köhög.

Annyi, hogy rekedt nagyon, illetve az orra folyik, de azt fújja magának.


2023. febr. 8. 12:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
53%

Igen vinném.

Nálunk az egész csoport novembertől márciusig taknyos kb. Ha nem lázas, nem sűrú durva orrfolyása van és nem köhög nagyon akkor visszük a gyereket.

Volt olyan betegsége h 1 hónapig köhögött, vagy a lázas durva időszak után meg 2 hétig folyt az orra (hol jobban hol kevésbé) Nyilván nem maradt itthon hónapokat.

1 nap alatt egyébként javulhat is a dolog. Inhalálás stb praktikákkal.

Ez nem genyóság.

2023. febr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk az egész csoport taknyos. Ezzel, hogy folyik az orra és rekedt simán mehetne. Azért a rekedtség el szokott múlni, nem tudom mióta áll fenn, de ha napokig rekedt az gond szerintem. Orrfolyás, ha kifujja nálunk nem probléma. De ha az otthonmaradas mellett döntesz, az se fogja annyira zavarni. Inkább a szülő várja a farsangot, gyerek egy nap alatt elfelejti. Potfarsang nem tudom hol létezik, de jó nagy hülyeség Megtartják a farsangot akkor is ha 3 gyerek van bent, senki nem akar még egyet tartani pluszban.
2023. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
42%

"letojod ki kapja el" Aha, eddig olvastam.

Igazábol tök mindegy hogy mosdatod magad, meg magyaràzkodsz nyilvàn nincs benned semmiféle dilemma, és úgyis el fogod vinni, mert te "letojod".

2023. febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
33%
De én valahol értem a kérdezőt is, hogy vinné. Most áruljátok már el, ha valaki el kapja mi lesz akkor? Majd meggyógyul belőle, nem? Milyen kárt okoz, ha elkap a gyerek egy náthát/orrfolyást? Semmilyet. Ennyire féltek az óvodai betegségektől? Gondolom egyikőtöknek se halt még bele a gyereke. A kéz-láb-száj betegségből is kigyógyultatok, nem? Aki írta. Akkor?
2023. febr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
38%
De ha most otthon van, akkor tud róla a gyerekorvos, nem? És akkor neki kell eldönteni, mikor mehet. Vagy te igazolod ezeket a napokat?
2023. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 A kérdező kommentje:

25!

Írtam,a gyerekorvos bemondásos alapon működik nálunk.

2023. febr. 8. 15:34
 27/75 anonim ***** válasza:
79%

A kéz láb szájvírus pl. náthával kezdődik.


Nyilván a szülő leszarta, bevitte náthásan is a gyereket, aztán a kisfiam pár nappal később 39.5 fokos lázzal fetrengett itthon, majdnem kórház lett a vége mert nem akart inni. Közben a pici is 38 fokos lázzal vergődött, vele kórházba is kellett menni mivel alig pár hónapos volt. A nagy sírt utánam. Közben természetesen én is elkaptam, le is potyogott pár körmöm utána.


Nem vicces egyáltalán.

2023. febr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
82%
27 Ezek a vírusok kivedhetetlenek, ha közösségbe járnak. A mi csoportunkban a kéz láb száj úgy kezdődött el, hogy a teljesen egészséges kislány bent volt az oviban, hazament, éjjel lázas lett. Pár nap múlva elkapta a fél csoport, nem kell ahhoz gyereket betegen bevinni, hogy elkapják.
2023. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
31%
Èn vinnèm. Nehogy már ennyi miatt lemaradjon a farsangròl. Ennyi idősen normis, hogy körbemennek a betegsegek, ez egy ilyen időszak/korszak, ezen àt kell esniük.
2023. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
67%
Hát amennyiben lesz@rod,hogy másik gyereket agyonferőz,és esetleg picibabához is eljut a vírus, baktérium amit hordoz a gyereked, akkor vigyed.Az,hogy a te gyerekednek kutya baja,az nem jelenti,hogy másik gyerek nem lesz nagyon beteg ugyanattól.Igen,mási is fertőzhet,meg a semmiből is lehet beteg egy gyerek,de az marha nagy bunkóság,ha tudom hogy beteg,fertőzhet,mégis viszem.Nem akkora szám az a farsang,és lesz még elég.
2023. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!