Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ima közben templomban csörren...

Ima közben templomban csörren a mobilom, felveszem, hogy szóljak, nem érek rá, tanár elveszi a mobilt. Jogos, hogy elkobozva tartja? ->>

Figyelt kérdés
Vasárnap délutáni misén vette el, és hazavitte, engem így elérni sem a szüleim nem tudnak, sem a barátom, és gondolom nagyon aggódnak. <- hivatalos duma, amúgy osztálytársak telóján tartjuk a kapcsolatot, de azért mégis gáz... Mennyire jogszerű, hogy nem adja vissza a telefont, hanem simán hazavitte? Majd írok még, lehet, hogy holnap (hétfőn) se adja vissza...
2010. nov. 28. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:

Az iskola területére vonatkozóan vannak kiszabva telefonálási szabályok, külső helyszínre nincs kiszabva külön szabály.

Szüleim raktak ide, és rühellem is ezt a helyet.

2010. nov. 29. 00:30
 22/67 A kérdező kommentje:
Illetve nincs a szabályszegőkre vonatkozóan szankció feltüntetve.
2010. nov. 29. 00:31
 23/67 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes, hogy gimis létedre mennyire tisztába vagy a jogszabályokkal, hogy mi van rögzítve és mi nincs.
2010. nov. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem kapcsoltad ki mise előtt?
2010. nov. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
87%

Ja, persze, valóban fura, mennyire képben van. Plusz kollégiumban még hajnali fél egykor is netezhet....


Mindegy, a lényeg, hogy abban az esetben, ha a tanterv része a miselátogatás, úgy az iskola területére vonatkozó szabályok a templomra is érvényesek. Vagyis ha a tanár elveheti a telefonodat az iskola területén, akkor a misén is.

Plusz több, mint valószínű, hogy az iskolai szabályzatban az is benne van, hogy a fegyelemről a tanár a megfelelő eszközökkel gondoskodik. Amennyiben visszatart téged a telefonelvétel attól, hogy később is így megzavard a rendet, akkor jogosan járt el.

Elméletben gyanúsíthatnád lopással, de gyakorlatban nem meríti ki a lopás tényállásást, vagyis nincs lépésed.

Legfeljebb a megbánás.

2010. nov. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
27%

Egy tanár mégis, hogyan engedheti meg ezt magának????

Nem értem miért fikázzátok ennyire? Szerintem teljesen igaza van. A magántulajdonát nevelési időn kívül funkciójának megfelelően, körültekintően használta. Az intézménye vagy az egyháza házirendje, illemszabálya mindenképpen alacsonyabb rendű a magyar jogrendnél, ami a magántulajdon elkobzását nem engedélyezi ilyen esetben. A telefon használatával nem volt veszélyes önmagára se a környezetére sem.

A tanár igenis jogsértést követett el és ha feljelentené a rendőr nem nevetné ki, hanem hivatalból eljárást indíta és bizony nagyon valószínű, hogy a tanárra szabálysértési bírságot szabna ki.


Az persze más kérdés, hogy a végső vesztes a diák lenne, mert a sérelmet jól megbosszulnák rajta a hatalommal rendelkező tanárok, egyházi emberek...


Csütörtökön voltam tanuja, hogy egy barkácsáruházból dekorfilcet (pár száz forint) lopó két tiz-tizenegyéves fiúra rendőrautó érkezett ki.

2010. nov. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
78%

Kedves utolsó, ha katolikus az iskola, akkor a mise nem nevelési időn kívül volt. A tanár azért járt el jogszerűen, mert nem eltulajdonította a telefont, hanem megakadályozta a rendzavarás folytatását.

Ehhez meg joga van. Ahogy a többi diáknak is joga van ahhoz, hogy zavartalanul tanulhasson, vagy folytasson iskolai tevékenységet.

Ahogy te írtad, úgy nem áll meg a magántulajdon védelme, hiszen egy másodpercig sincs veszélyben, ellentétben a renddel.

Ez ennyire egyszerű. Úgy csináltok mindketten, mintha a tanár azért vette volna el a telefont, mert megtetszett neki, és magának akarta.

Kicsit álljatok már meg, és gondolkozzatok! Az ilyen hozzáállású emberek azok, akik megverik a tanárt, mert leckét ad, vagy ránkszól... Valóban csak gratulálni tudok. Ha a kérdező az én fiam lenne, személyesen hívnám fel a tanárt, hogy ne merészelje visszaadni a gyereknek a telefont. Kis taknyos, de már meggyőződése, hogy ő sz@rta a spanyolviaszt.

El kellene már fogadni, hogy csak ostoba hülyegyerekek hőbörgéséből nem lesz rend. Ha a tanár nem mutatja meg, hogy hol a határ, akkor legközelebb mi lesz? Matekórán szexchat? Vagy mi?

A nagy felháborodás helyett inkább az ESZETEKET használjátok, és gondolkozzatok! Már ha ez nem okoz nehézséget:S

2010. nov. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
98%

Én is katolikus suliba jártam.


Nekünk meg lett mondva ha órán vagy iskolán kívüli kötelező programokon(mise, stb.) mobilt használunk, azt elveszik, majd a szülő értesítése után NEKI odaadják.


És a mise nálunk nem tanrenden kívüli rendezvény volt, be volt építve.

2010. nov. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
33%

...nem veheti el a telefont.

Rádszólhat. Megbüntethet, de nem veheti el. Ha pedig nem adja vissza (gondolom kérted és nem adta), akkor pedig ez már a lopás kategória.

A tanári nevelés eszköztárából már kopjanak ki végre ezek a zsarnoki elemek. Vegye el az ön és közveszélyes tárgyakat. De a mobiltelefont adja vissza. Ha én lennék a szülő feljelenteném a tanárt.

2010. nov. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
36%

szerintem meg nemegészen volt igaza a tanárnak sem. ugyan nem írta a kérdező, hogy ott helyben lépett-e oda a tanár, vagy a mise után vette el, de az is legalább olyan illetlen egy templomban, ha a tanár felpattan, odamegy és elveszi a mobilt. talán még feltűnőbb, zavaróbb is, mint ha valaki csenben belesuttog, hogy "majd később beszélünk".

én pártolom a gyereket sem, dehát tévedni emberi dolog.

2010. nov. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!