Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ima közben templomban csörren...

Ima közben templomban csörren a mobilom, felveszem, hogy szóljak, nem érek rá, tanár elveszi a mobilt. Jogos, hogy elkobozva tartja? ->>

Figyelt kérdés
Vasárnap délutáni misén vette el, és hazavitte, engem így elérni sem a szüleim nem tudnak, sem a barátom, és gondolom nagyon aggódnak. <- hivatalos duma, amúgy osztálytársak telóján tartjuk a kapcsolatot, de azért mégis gáz... Mennyire jogszerű, hogy nem adja vissza a telefont, hanem simán hazavitte? Majd írok még, lehet, hogy holnap (hétfőn) se adja vissza...
2010. nov. 28. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
29%

Már meg ne haragudj, de csak arra próbáltam rávilágítani, hogy attól, hogy úgy csinálsz mint egy értelmiségi még sötét maradsz, mint a lépcsőház, másrészről pedig arra, hogy anarchia és olyan ökölszabály-állapotok ott vannak ahol nincs erkölcsi norma.


Tehát lehet makacs marha módjára dobálózni azzal, hogy kinek mihez van joga. Viszont a való élet nem így működik, sem a jogok szintjén sem azon, hogy mit tehet meg az ember és mit nem.


Ha nem tetszik a rendszer - hát akkor nem tudsz semmit tenni, mert a legcivilizáltabb országokban is ez van, ennél csak rosszabb hely van.

2010. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:

"Így a házirend, mint törvényen alapuló kötelezés, teljesen jogszerű."


A házirend jogszerű, amíg nem mond ellent a törvényeknek, mivel a törvénynél alacsonyabb szintű szabályzat. A házirend nem hatalmazhatja fel a tanárt magántulajdon elkobzására, mert ilyen jogkörrel csak és kizárólag hatósági személy rendelkezik, a tanár nem az és a házirend nem teheti azzá, mert ezzel a hatályos törvényeknek mondana ellent, amit nem tehet meg, mert a törvény a házirend felett áll a jogrendben. A tanár csak és kizárólag azt veheti el a diáktól, ami ön- vagy közveszélyes (drog, pillangókés, ilyesmi). A mobiltelefon nem ez a kategória. A tanár utasíthat a telefon kikapcsolására és eltételére. Illetve a szabályzat alapján szankcionálhatja a házirend áthágását, azonban a büntetést a törvények erősen behatárolják. Ha szigorúan a törvények szerint akar eljárni, akkor egyedül írásbeli figyelmeztetést adhat. Tulajdon elkobzást, testi fenyítést, negatív diszkriminációt (ergo, "ezért meghúzlak év végén") nem alkalmazhat. Erre semmilyen házirend nem jogosíthatja fel. Sőt tovább megyek: ha a gyerek levelezik órán, nem olvashatja fel büntetésként az osztály előtt. A kapott jegyet a gyerek külön beleegyezése nélkül nem mondhatja meg a többiek előtt hangosan. Tehát elméletileg nagyon kevés joggal rendelkezik a fegyelem fenntartására és annál több korlátozásba ütközik a tanár, ha a gyerek megbüntetéséről van szó. Elvileg. Gyakorlatilag meg a tanár büntetlenül megszegheti ezeket a szabályokat, mert a gyerek jegye felől (és így végső soron a jövője felől) ő dönt és a kollégái. Épp ezért a gyakorlatban a törvényes korlátok nem érvényesülnek, pont ahogy nem érvényesülnek, mondjuk egy verekedésnél sem, lévén a rendőrség ugye nem megy utána valószínűleg (ezt elismerem). Ettől még se az utcai verekedés, sem a telefonelvétel nem lesz jogszerű.

2010. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
19%
Igazam volt, tényleg kockafej vagy. Mindegy, én nem vitázom veled tovább, majd egyszer talán megérted, amit írtam. Akárhogy is ragozod, nem lesz igazad, sajnálom. De legyen neked gyereknap, én befejeztem.
2010. dec. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
66%

"Igazam volt, tényleg kockafej vagy. Mindegy, én nem vitázom veled tovább, majd egyszer talán megérted, amit írtam. Akárhogy is ragozod, nem lesz igazad, sajnálom. De legyen neked gyereknap, én befejeztem."


Ha érv már nincs, legalább belerúgunk egyet az ellenfélbe egy kis személyes sértegetéssel, eh? Te is okosabb maradtál, volna, ha hallgattál volna inkább... ;-)

2010. dec. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:

KÉRDEZŐNEK!!


Te melyik suliba jársz és melyik városba? Csak azért mert én is katolikus suliba fogok jelentkezni és érdekelne, hogy miért utálod?

2010. dec. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 A kérdező kommentje:
Mert betuszkoltak ebbe a porfészekbe, a menza szar, heti kétszer van meleg kaja, a többi hideg fos, sok-sok ima, stb. Bár vannak jófej tanárok (mindenhol vannak). Ennyi :)
2010. dec. 3. 17:12
 57/67 anonim ***** válasza:
Na, visszakaptad már a telefonod?
2010. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
51%

Jellemzően a jogaiddal tisztában vagy, a kötelességeiddel nem... Ha hülye a gyerek, a tanárt jelentjük fel, és nyilván a diák nyeri a pert, mert súlyos lelki traumát okozott neki 1 nap a mobilja nélkül...

Ha katolikus suliba jársz, akkor a mise is része, azért nem a suliban van mise, mert az a templomba való. Ha a sulival mész oda, akkor ott is ugyanazok a szabályok vonatkoznak Rád, mint az iskolában.

Ha máshol mész templomba, ott csak megbotránkoznak, ha telefonálsz, itt megbüntethetnek. Ennyi.

2010. dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
27%
Nekem általános 4. osztályban azért vette el a tanárnő a telómat, mert a WC-ben telóztam, de én addig veszekedtem vele, amíg vissza nem adta nekem. A tanárt mindig is utáltam, de az volt a legrosszabb benne, hogy a telómban nagyon sok jegyzet volt a magánéletemről, és azokat el akarta olvasni. Most idősebb vagyok, és órán mindig kikapcsolom, de ha elvennék tőlem a telefont, akkor simán besétálnék a rendőrségre és feljelenteném a tanár(nő?)t, mert tudom, hogy fel lehet jelenteni, és nagyon nem érdekel ha emiatt romlanak a jegyeim, mert akkor a szüleim is megtudnák, hogy XY egy szánalmas alak xĐ
2010. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim válasza:
22%

Borzasztó! A tanárról egy hittantanár jut az eszembe, aki azt hiszi , hogy ö az isteni igazság osztójs. A legveszélyesebb fajta az ilyenek tartják a neveltgyereküket ládában büntetésböl (ez megtörtént Ausztriában hittan tanár volt a "kedves").Szóval egy vadáĺlat!

Az is igaz, hogy ima közben nagyon zavaró egy megcsörrenö telefon,kerülendö,megelözendö.

2010. dec. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!