Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinálnátok, ha a 8 éves...

Mit csinálnátok, ha a 8 éves gyereketek állandóan a padlószőnyegre pisilne?

Figyelt kérdés

Állandóan a pisifoltok a szőnyegen, bűzlik a ház. Orvosi oka nincs, kivizsgálták. Pszichológus vizsgálta, semmi baja. Nem tudom, mit tegyek. Büntetès nem segít, se szèp szó, se mèrges, se ordítás, semmi. Ígèrtem már jutalmat, ha nem teszi.

Èjjel nyitva az ajtaja, a fürdőszoba 5 lèpès. Próbáltuk èjjeli fènnyel, többszöri èbresztèssel is.

Adjak rá pelenkát? Vagy mit tegyek?


2015. aug. 25. 20:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is próbáld ki, hogy Ő takarítson fel maga után. Ha azért csinálja, hogy Titeket bosszantson vele, gyorsan rá fog jönni, hogy a feltakarítás már nem olyan jó buli. Ne akadj ki, szépen mosolyogva nyomd a kezébe a szükséges eszközöket és ennyi.
2015. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
92%

Az egyik kommentedben írtad,ha az apjánál van,ott nem pisil be.Ezek szerint elváltál,és az új apukával,tesóval alszol.Nem lehet,hogy ez gond?

Barátnőméknél volt hasonló, s ott a pszichológus azt mondta,hogy azért pisil be.mert bizonytalan az anyával való kötődés.

Próbálj meg néha csak vele kettesben programot szervezni,amikor csak rá figyelsz,hátha segít.

2015. aug. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
88%

egyik kommentedbe írod, hogy nem fér el a te ágyadba mert ott van még apa meg a kistesó. aztán meg azt, hogy az ő apja 2 hetente jön...

nekem ebből az ugrott be, hogy ott az szép idilli család, meg ott van ő aki rosszat tesz. nem lehet, hogy ez itt a baj? vagy csak simán büntetni akar? azért az, hogy egy 8 éves gyerek NAPPAL? ÉBREN! lepisili direkt a szőnyeget, hát, hogy is mondjam, nem épp arra vall, hogy minden oké

2015. aug. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 A kérdező kommentje:

Igen, valóban elváltam, de a problèma mèg sokkal korábban kezdődött, mint hogy az új párom kèpbe került volna. Sokat vagyunk kettesben, többet, mint bármelyik gyerekemmel, pedig 4-en vannak. Már próbáltuk, hogy a nővère kèrdezte, de előrèbb nem jutottunk, mert elküldte nelegebb èghajlatra. Igazából ő sosem volt szobatiszta. Nem volt olyan, hogy ne pisilt volna be. A pelust is csak 4 èvesen hagytuk el, mert nappal akkor mèg kijárt wc-re.

Nem fèl a sötètben, mert a folyosón èjjeli fèny van, szinte világos van.

Párom szerint engem akar bosszantani. Ugyanis ha csak a párommal van itthon, akkor sem csinálja. Csak velem.

Kertes házunk van, játèk közben kint csak egyszerűen a fűbe pisil, azt is csak az elmúlt egy èvben, ès ugyanez a mozdulat itt bent is.

Csak a fiam most kezd leszokni a pelusról, fèlek, hogy ellesi a nővèrètől ezt, ès utánozza.

Meg mi van, ha ugyanezt az osztályteremben teszi meg? Talán beszèlnem kellene a tanárnőjèvel.

Hiába olvasok a neten, nem jutok semmire, nem találok ehhez hasonlót.

2015. aug. 25. 23:02
 25/82 anonim ***** válasza:
67%

Én a helyedben akkor is kipróbálnám, hogy együtt alszom vele. Ha hideg a padló, letennék egy matracot vagy öt réteg takarót. De kíváncsi lennék arra, hogy hogyan történik ez az éjjeli szőnyegre vizelés. Lehet, hogy alvajáró? Mindenesetre derítsd ki, lehet, hogy meglepődnél, lehet, hogy olyan dolog történik, amire nem is gondolsz. Pl. én olyan mértékben féltem gyerekkoromban, hogy folyosóvilágítás ide vagy oda, addig kiabáltam anyukámnak, amíg átjött értem és kivitt pisilni az éjszaka közepén.

Egyébként nekem olyan 7 éves koromban volt egy viszonylag hosszú bepisilős időszakom. Éjjelente mindig azt álmodtam, hogy ülök a vécén és pisilek.

Vegyél erőt magadon, ágyazz meg nála magatomnak és aludj vele! Ennyivel tartozol a gyerekednek, hogy minden lehetőséget kipróbálsz.

2015. aug. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanerre gondolok amit az utolsó írt, hogy nem ébred fel.. de ez nem magyarázza a nappali bepisilést.
2015. aug. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
75%

Mi is küzd(ött)ünk a szobatisztasággal, bár nem ennyire durva a helyzet, bár előfordult többször, hogy szőnyegre pisilt, bár legtöbbször a gatyán volt mindig folt, és vígan éjszaka is vígan aludt órákig nyakig pisisen :(

5,5 éves jelenleg, és úgy néz ki, hogy révbe értünk, de nem akarom elkiabálni.

Ami nálunk úgy tűnik, hogy bevált, az az, hogy nem beszélünk a bepisilésről. Egyetlen szót sem, teljesen tabu. Ha megtörtént, szó nélkül megy az átöltöztetés, takarítás, nincs megjegyzés, vagy bármi. Ez olyan, mintha valaki éjszaka szokott horkolni, amiről nyilván nem tehet, és egész nap a fülébe duruzsolják, hogy "miért horkolsz?" miért nem mész orvoshoz, már megint zengett a ház tőled, stb. És ez az illető agyára megy, valszeg ugyanez a helyzet a bevizelő gyereknél is. Állandó téma, és ez már feszélyezi.

Őt olvastad már?


[link]

2015. aug. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 A kérdező kommentje:

Nèha tèma, de nem állandóan. Már teljesen belefáradtam, csak öltözès, ágyhúzás, nem tèmázunk róla.

Most pl az ágyba pisilt.

Megpróbálom a tanácsaitokat, ès visszaviszem a pszichológusához is. Jó lenne már túllèpni ezen.

2015. aug. 26. 00:32
 29/82 anonim ***** válasza:
76%
Ezzel gyakorol hatalmat feletted, a takarítási meg babusgatással adod alá a lovat. Vele csináltatnám a takarítást, az ágynemű cserét, és lehet még két fülest is kapna mellé. Ilyen nincsen, hogy tkp semmi hátteret nem találnak és mégis ilyen undorító dolgot művel.
2015. aug. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:
80%
És ezen kívül értelmileg minden rendben van vele? Okos, nem fogyatékos, valami mégsincs rendben vele az tuti. Vidd el egy századik orvoshoz. Vedd fel éjjel kamerára amit csinál.
2015. aug. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!