Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek az igény...

Mi a véleményetek az igény szerinti mellre tételről?

Figyelt kérdés

Hát nem tudom, nekem ez nagyon nem normális dolog.

Mivel a babának kellene egy napirend (kivétel ez alól a növekedési ugrás persze). Meg szerintem nagyon zavaró az ha a baba nem is az evés miatt kéredzkedik mellre hanem csak nyammogni.

Na ez nálam egyáltalán nem jön be. Erre van a cumi nem? Én nem szoptatok, hanem cumisüvegből kapja a tejet. Nem bírnám elviselni ha több óra hosszáig a mellemen lenne így sokkal tervezhetőbb nap.

Ez az én véleményem gondolom sokan önzőnek tartanak de nem izgat.

Ne az én megnyilvánulásomat véleményezzétek, hanem kíváncsi vagyok a saját véleményetekre a TÉMÁVAL kapcsolatban. Köszönöm



2019. júl. 29. 22:52
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
14%

Az újszülöttnek nem napirendre van szüksége, hanem ANYÁRA. Azt sem értem, miért baj az, ha a gyerek nem éhes, csak komfortszopizni akar. Minél inkább biztonságban és közelségben érzi magát, annál jobb. Gond akkor van, ha az igény szerinti szoptatás anya igénye szerinti szoptatássá válik, és fegyelmező/elcsendesítő eszközként használja a mellét akkor is, ha a gyereknek nem a cici kell.

Nálunk is igény szerinti volt, anyaként nem könnyű, ez tény. A napirend nem ezen múlik, pár hónap alatt gond nélkül beállt, ezzel együtt a szoptatások ideje is magától rendszereződött. Így meg tudtam tartani fél évig csak anyatejesnek, és az nagyon sokat adott mindkettőnknek.

Persze nem mindenkinek adottak a körülmények, főleg többedik gyereknél, de akinek lenne lehetősége, és pusztán a saját kényelme, a napirend tervezhetősége miatt nem szoptat igény szerint, az szerintem is önzés.

2019. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
62%

Szülés előtt úgy gondolkodtam kb. mint te, szülés után megváltozott a véleményem.

Igény szerint szoptatok, de ez kb. két óránként van, mert éjszakát átalussza (persze vannak kivételek, nagy hőségben, stb).

Szóval aránylag van rendszer, azt meg nem várom el hoyg totálisan legyen rendszer egy kisbabánál... És csatlakozom az előttem szólókhoz, nem teszem minden nyekkenésre a babát mellre. Ha éhes jelzéseket ad le, ráteszem. Ha nyűglődik, akkor előbb megpróbálok mindent, lefoglalni, cumiztatni, cipelgetni, stb., ha semmi sem használ, akkor teszem cicire, de ilyenkor általában iszik is, nem komfortszopi... Komfortozni inkább az esti utolsó etetés után szokott, amit nem bánok, így ő is könnyebben elalszik.

2019. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
9%

Véled vagyok. Én is cumisuvegbol szándékoznom táplálni. De! Szerintem itt nem kell jevernina dolgokat. Ha éhes megetetem majd. Ha 2 óra után akkor, ha 5 ora után akkor. Elég ügyesen jelzik mikor éhesek.


Azzal nagyon nem értek egyet, hogy valaki alvokanak vagy nyugihelynek használja a cicit. Ámbár nem zavar. Mindenki azt csinál a testével amit akar. Én is az enyémmel 😊

2019. júl. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
27%
Off, csajok, en egyet nemertek: hogy lehet cicivel elhallgattatni egy babat, ha nem arra van vlojaban szuksege? Az en gyerekem olyankor soha nem fogadta el, pedig sokszor remeltem, hogy csak ehes, szomjas, vagy ilyen modon vagyik megnyugvasra. En nem is ertememiatt ezt az elkepzelest, miert fogadna el egy baba a cicit minden bajara, ha mondjuk melege van, vagy jobbanszeretne latni vmit, stb. Van olyan gyerek komolyan, aki ilyen esetbenelfogadja a cicit? Mert tok sok helyen olvastam, hogy milyen mar minden nyekkre cicire tenni, ez mennyire gaz, ha nemis az a baja. De ha nemaz a baja, miert fogadna el a cicit?
2019. júl. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
43%
14-es mert van olyan baba aki pont azt szokja meg, hogy anyán van. És nem azért nyűgös mert nem lát vagy melegbe van, hanem mert nincs anyán. Ott szeret lenni és ezt követeli. Nyilván más bajat ez nem oldja meg.
2019. júl. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
43%
15, az enyemet rengeteget kellett hordozni reflux miatt, es mert igenyelte is a testkozelt, ez tartott addig, ameg 4,5 honaposan el nem kezdett kuszni, addig szinte non-stop rajtam volt, a babakocsiban orditott, es nagyon gyakran szopizott, szoval nala aztan lehetett volna mondani, hogy ezt szokta meg, megis nagyon hamar onallosodni akart utana, ugyhogy nekem pont ellentetes errol a tapasztalatom, inkabb azt latom, hogy megkapta, amit az adott eletkoranak es temperamentumanak megfeleloen igenyelt, igy aztan tovabblephetett a kovetkezo fazisba. Riogattak engem is, hogy majd tulsagosan hozzaszokik, hat nem igy lett :D
2019. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk a cumisüvegből anyatejezést nem értem... miért rossz szoptatni? Mitől vált ki ekkora ellenérzést? Egy tök természetes dolog. A szoptatás a természet rendje. Több funkciót is betölt a szimpla tápláláson kívül... Nem nagyon fér a fejembe, hogy valaki ne akarjon mellből szoptatni szándékosan, annyira azért nem vészes művelet, meg hogy ne azon nyugodjon meg a gyerek? Miért mivel nyugodjon meg szerencsétlen magatehetetlen kisbaba? Nem értem...
2019. júl. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
69%
17-es, ha fizeted a pszichiátert, eskuszom elmondom, mire jutottunk, de addig is maradjunk annyiban hogy undorodom tőle... gondolom ez is egyfajta fóbia. 🤷🏼‍♀️
2019. júl. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
43%
Oh értem, így már világos :)
2019. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:

Nekem is elég ellenszenves a szoptatás..viszont ettől a "komfortszopi"-tól ki lehetne kergetni a világból.

Teljesen felesleges így az anyának semmi másra nem lesz ideje egész nap riskának érezheti magát. Erre való a cumi!!!

És attól mert cumisüvegből szeretném majd táplálni semmi baja nem lesz attól még fogom simogatom meglesz a közelség. De nekem másképp elég idegen lenne az meg senkinek nem jó ha közben az anya csak azt érzi hogy legyen már vége annyira utalja a dolgot. A babának sem jó.

2019. aug. 2. 16:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!