Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek az igény...

Mi a véleményetek az igény szerinti mellre tételről?

Figyelt kérdés

Hát nem tudom, nekem ez nagyon nem normális dolog.

Mivel a babának kellene egy napirend (kivétel ez alól a növekedési ugrás persze). Meg szerintem nagyon zavaró az ha a baba nem is az evés miatt kéredzkedik mellre hanem csak nyammogni.

Na ez nálam egyáltalán nem jön be. Erre van a cumi nem? Én nem szoptatok, hanem cumisüvegből kapja a tejet. Nem bírnám elviselni ha több óra hosszáig a mellemen lenne így sokkal tervezhetőbb nap.

Ez az én véleményem gondolom sokan önzőnek tartanak de nem izgat.

Ne az én megnyilvánulásomat véleményezzétek, hanem kíváncsi vagyok a saját véleményetekre a TÉMÁVAL kapcsolatban. Köszönöm



2019. júl. 29. 22:52
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:
A megint jönnek az ősanyák..Olyan jó hogy sokan még a kérdést sem tudják megérteni. Az igény szerinti mellre tételről kérdeztem abba nem csak a szoptatás van benne hanem a nyammogás is a mellen. Erre kellett volna válaszolni nem pedig a szoptatást isteníteni mindenáron holott nem ez a kérdés. Amúgy meg nekem legalább nem kell majd kendő alá rejtenem a gyereket ha megyek valahova meg nem kell elbújdosnom ha megéhezik. Amúgy meg remélem úgy állítod hogy a császár a könnyebbik út hogy mindkét szülésformát átélted.
2019. aug. 3. 16:24
 32/53 anonim ***** válasza:
21%

#31 te tényleg nem érted, hogy az iszsz nem jelent egesznapos mellen csüngést. Leírtuk már nem tudom hányan... A komfortszopit valaki nagyon jól megfogalmazta egyfajta előrendelés. És nem nem tart 0-24-ben.

Es bizony ahogy írták már, kevesebb időd marad a házimunkára az általad választott módon.

De ha nem fogadod el mások véleményét, akkor miért tetted fel a kérdést?

2019. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:
Azért én nem egy esetben hallottam hogy egész nap rajta lenne a mellen a gyerek komfortszoptatás gyanánt és hogy anyuka emiatt még pisilni is alig tudott elmenni. Amúgy nem értem miért lenne hosszadalmasabb cumisüveggel -más is el tudja mosni más is meg tudja belőle etetni.pl apuka
2019. aug. 3. 16:53
 34/53 anonim ***** válasza:
74%

Azért nagyrészt valószínűleg egyedül vagy vele otthon. Vagyis te csinálod az oroszlán részét a házimunkának is.

Azért mert néhányan egész nap komfortszopiztatnak még másnak nem kell. Ha nekik jó volt úgy, akkor ez a lényeg. De lehet hogy csak tejszaporitas miatt próbálkoztak. A nagy átlag azért nem komfortszopizik egész nap, csak mondjuk etetés után még húsz percet. Aztán vagy lecuppan róla ő maga, vagy könnyedén levehető már.

2019. aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
81%

"más is el tudja mosni más is meg tudja belőle etetni.pl apuka"


És más is le tudja fejni?

100 %-os anyatejes tápláláshoz minimum napi 10* 30 perc fejést ajánlanak. Ennél kevesebbel előbb utóbb kevés lesz. Már ha egyáltalán tudsz fejni. Én pl: nem tudok. Csak a gyerek indítja be a tejleadómat.

Arról nem is beszélve, hogy ha helyesen csatlakozik a gyerek, egyáltalán nem fáj. Míg a fejés elég kellemetlen. Látványnak is bizarr és sokkal inkább fejős tehén érzetet nyújt, ahogy látod amint a mellbimbódat ráncigálja a gép.

Nem fogsz te fejni sem ennyi undorral.

Egyébként csak az első hónapokra jellemző a non-stop szoptatás. Van akinél előbb beáll, másnál később, de akinek van elég teje, annál elég gyorsan lerövidül a szoptatással töltött idő és alkalmanként 5-10 perc alatt lerendezi a gyerek. A komfortszopi pedig csak időszakos.

2019. aug. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
21%

Nagyon buta vagy. Szerinted fejéssel lesz kevesebb idő az etetés? Azt tudod, hogy attól mert üvegből eteted még ugyanannyit kér majd enni, ugye? Na, szóval akkor fejned kell minden etetés előtt, és fejni sokkal hosszabb ideig tart, mintha a baba szívná ki ugyanazt a mennyiséget. Eltarthat egy órán keresztül is. Aztán cumisüveg sterilizálás, tej melegítése, aztán etetsz. Mire befejezed kezdheted előlről. Ezzel szemben a szoptatás: előkapod, etetsz, fél óra alatt megvagy. Igen, van olyan hogy komfortszopás, az én gyerekem kizárólag esti etetésnél csinálja kb. 10 percig. Random még sosem kezdte el követelni, csak etetéssel összeköttetésben.


Az a baj, hogy nem elég hogy nulla információd van a dolgokról ("valaki azt mondta hogy egész nap szoptat") és még végiggondolni is képtelen vagy a dolgokat.

Remélem a többi gyereknevelési kérdésben azért kicsit tájékozottabb leszel és átgondoltabb... Mert ez itt most nagyon fail.

2019. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:
Elmondanám kedves utolsó testközelből láttam egész nap az anyján csüngő ùgymond komfortszopis gyereket ahol az anyja örült ha még tudott ebédelni. Viszont olyat is ahol fejéssel oldották meg az etetést. Tudod van mélyhűtő is a világon nem kell egész nap fejni. Ja hogy így elakad a tej? Hát nem tudom sógornőmnek annyi volt hogy önként vitte a leadóba. És volt ideje elvinni mert nem kellett mindig otthon ülnie hogy jajj vajon mikor lesz éhes? Ha úgy volt munka után az apja is meg tudta etetni azt a gyereket. És nem kellett azzal szórakoznia hogy ha nem éhes akkor is rajta csüngnöm komfortszopi néven hanem ment a cumi így anyukának nem kellett állandó kényszer alatt lennie . Ja és mielőtt lebutázol mást gondolkodj el a dolgokon nem semmivel nem jobb szülő az aki ősanyának hiszi magát. ÚGY kell csinalni hogy mindenkinek jó legyen és az anya se legyen kimerülve idegileg pár hét után ugyanis azt a baba is megérzi.
2019. aug. 4. 00:42
 38/53 anonim ***** válasza:
17%

Te szándékosan nem akarod felfogni amit leírunk? Na mindegy én aztán nem győzködlek tovább arról, hogy mi az egyszerűbb és mi a nehezebb.


Más: nagyjából 3 hétig volt tejem, aztán mintha elvágták volna. Szóval nálunk nem volt komfortszopi cserébe viszont volt extrém durva hasfájás napi 20 óra sikítva ordítással. Hát... Komfortszopi nélkül sem nagyon tudtam megebédelni. És azt kívántam, bár hajlandó lenne azt az 5 csepp tejemet kiszivni majd komfortszopizni mert addig legalább csend lenne. Jelenleg 8 hónapos 2 hónapos kora óta 100% tápszeres. És nem tudom hány részletben szoktam megreggelizni vagy ebédelni ugyanis örökké résen vagyok merre jár, és hol akar épp állásból felborulni. Ez igaz akkor is ha addig karámba teszem. Mert azt tudom, hogy hol van viszont rohadt nagyokat tud esni.. Később meg majd futkosok utána, aztán meg majd csak simán hobbiból akkor talál meg amikor ennék 😊 ez bizony ilyen. Nem a nyugodt időszak ideje ez, sajnálom, hogy nem látod be.

2019. aug. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
65%

És szerinted a mélyhűtőbe honnan terem tej? Te úgy gondolod hogy egyhuzamban 3 litert fogsz lefejni szülés után? Eleinte kb. annyi termelődik amennyi a babának kell, és nem fog ömleni belőled, és később sem jellemző hogy annyira sok lesz, mint egy darab ismerősödnek...van olyan akinek több jön mint amennyi kell, de nem ez a jellemző. Szóval erre építeni elég fura elképzelés...


Valamint attól hogy van ismerősöd aki egész nap szoptatott még nem jelent egész napos szoptatást az iszsz- de ezt már elpofáztuk neked százszor.


Amúgy ahogy utolsó is írja, amúgy sem valószínű, hogy lesz időd a gyerek mellett bármire is. Egy tápszeres anyukának sincs több ideje. Vagy a hasfájás, vagy azt igényli hogy cipelgesd egész nap, később figyelni kell rá, stb. Nagy valószínűséggel úgysem lesz időd, se a háztartásra, sem magadra, ez egy ilyen időszak, ezt vállalod az anyasággal. Persze ha azért szülsz hogy apuka vagy nagymama vagy babysitter dajkálja a gyerekedet helyetted akkor hajrá....csak ne csodálkozz ha nem tapsikolunk hozzá hogy milyen remek anya vagy.

2019. aug. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
20%
Jézusom, nagyon buta vagy 😂😂🤦🤦🤦
2019. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!